Mamici de noiembrie- decembrie (125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Neata si la multi ani pt toti ANDREII la masc sau fem!!!!
Din pacate nici aici nu se prea sarbatoresc Sfintii,dar asta e ne adaptam! V-am pupacit!

ggaby 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

GABY, mama mea-i catolica, deci oricum nu sarbatoreste sfintii, ca-i altfel, iar tata a gasit tare enervante sarbatoririle astea, asa ca pentru mine nu-i mare diferenta. Numai ca voi va felicitati mereu si am zis numai sa nu se supere lumea, ca daca nu zic nimic, nu-i din indiferenta fata de persoanele respective...

BB, eu n-am folosit lapte praf, dar din cate stiu eu, nu-i batut in cui cat ii dai, depinde si de cat de mare e bb, cat de des papa etc. Si daca i-ai dat deja mai mult, eu zic ca poti inca sa-i dai. Ce stiu insa sigur este ca e recomandat de pediatri sa se dea laptele pentru nou-nascuti pana la 6 luni, pe cat posibil. Din diferite motive... Si de preferat HA. Este cel mai asemenea laptelui matern, previne cel mai bine alergiile, este cel mai usurel in stomacel si nu contine lapte de vaca. Chiar daca pe informatiile producatorilor scrie altceva, ca ei vor sa-si vanda marfa, nu? La fel cum pe borcanase scrie sa le dai de la 3 luni... Nu-i chiar asa!

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

ati plecat toate?????

Roxana 39+

mami de Luca Teodor

AMR : oare pana pe 03.12????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

A fost pediatra sa o vada pe pitica.
A luat in 3 saptamani si 2 zile 1 kilogram si un pic si a crescut 7 cm acum are 4 kg si 56 cm

Mi-a zis ca agitatia din timpul zilei este normala si sa fiu fericita ca imi doarme noaptea

In rest suntem bine, ne dezvoltam super.

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

quote:
Originally posted by adinag

GABY, mama mea-i catolica, deci oricum nu sarbatoreste sfintii, ca-i altfel, iar tata a gasit tare enervante sarbatoririle astea, asa ca pentru mine nu-i mare diferenta. Numai ca voi va felicitati mereu si am zis numai sa nu se supere lumea, ca daca nu zic nimic, nu-i din indiferenta fata de persoanele respective...

BB, eu n-am folosit lapte praf, dar din cate stiu eu, nu-i batut in cui cat ii dai, depinde si de cat de mare e bb, cat de des papa etc. Si daca i-ai dat deja mai mult, eu zic ca poti inca sa-i dai. Ce stiu insa sigur este ca e recomandat de pediatri sa se dea laptele pentru nou-nascuti pana la 6 luni, pe cat posibil. Din diferite motive... Si de preferat HA. Este cel mai asemenea laptelui matern, previne cel mai bine alergiile, este cel mai usurel in stomacel si nu contine lapte de vaca. Chiar daca pe informatiile producatorilor scrie altceva, ca ei vor sa-si vanda marfa, nu? La fel cum pe borcanase scrie sa le dai de la 3 luni... Nu-i chiar asa!

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



la mine sotul e catolic asa ca de 7 ani,mereu a uitat chiar si pe 8nov de Mihail si Gavril(eu fiind gabriela)dar imi place cum se sarbatoreste pe la noi e frumos se distreaza lumea! Aici nici macar colinzi de Craciun nu sunt....lumea e mai rezervata... cred ca si la tine e cam acelasi discurs.

ggaby 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Un pupic maaaare pt. Roxxy80, sa fiti sanatosi si fericiti! Sa traiasca bebe si sa creasca mare si sanatos!
Mesaj de la Totulii: Am nascut prin cezariana miercuri seara,3270 gr, acum suntem bine!Felicitari, Totulii, bine ai venit bebe, sanatate multa la amandoi!

Valentina 37+ Andreea Stefania
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">pozici cu burtici,pisici si pestici

AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ggaby spune:

Vai fetele a nascut o prietena de a mea duminica seara...saraca s-a chinuit de sambata noaptea la 3h00 pana duminica la ora 21h00...cand mi-a povestit iar m-a apucat groaza si frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by ggaby


la mine sotul e catolic asa ca de 7 ani,mereu a uitat chiar si pe 8nov de Mihail si Gavril(eu fiind gabriela)dar imi place cum se sarbatoreste pe la noi e frumos se distreaza lumea! Aici nici macar colinzi de Craciun nu sunt....lumea e mai rezervata... cred ca si la tine e cam acelasi discurs.

ggaby 38+



Da, asa e, insa am fost de cand sunt plecata in Romania de Craciun si am fost foarte deceptionata, vad ca si acolo nu se mai prea merge cu Colinda. Chiar am tinut-o aproape numai in plans dupa, eu aveam inca imaginea din copilaria mea, si nu prea mai este asa. Am tot asteptat colindatorii degraba. Si asta acum cativa ani, acuma cica si mai putin e. Stii, cand esti plecat te agati de cateva amintiri fara sa-ti dai seama ca si acolo trece timpul si din pacate se schimba lucrurile, nu mai este ca in amintirile noastre...
Am citit chiar si la un topic pe DC ca nu mai sunt decat foarte putini colindatori. Asta e, nu?

Darleena, ce bine a luat in greutate! Sa-ti traiasca! Si eu zic sa nu-ti faci griji ca se foieste ziua, e normal, nu toti bb-ii dorm toata ziua, cred ca sunt mai mult exceptii.

[]Roxx[/b], eu mai trec pe-aici, cred ca abia astepti sa treaca WE-ul si sa vina ziua cea mare, nu?

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mamicilor voi cu ce ii stergeti in urechiuse?

dar pe fatza?cu apa sau ceai musetel sau ser??


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gaby, sunt cazuri si cazuri. La fel gandeste-te la fetele care ajung la spital si peste 2-3 ore s-a nascut bb. In mod normal nu dureaza asa mult, nu-ti fa griji, va fi totul bine!

Adina 36+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput