*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (70)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by alina023

Sa dea Domnul sa fie un capitol plin cu vesti bune!

Multumim Gina! Ce mai face printesuca bolnavioara? Se simte mai bine?

Tinna, la cat de aiurita sunt, nu vreau sa uit, asa ca iti spun in avanpremiera: La multi ani pentru Andreiul tau! Sa ii ajute Doamne Doamne toata viata, sa fie sanatos, sa creasca mare, sa aiba o viata plina de noroc si fericire! Pupam dulce baiatul! Si petrecere frumoasa maine!



Alina 37+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica


AMR maxim 3 saptamani!!!!





Multumesc mult Alinush pentru urari!
I-am luat Andreiushului meu bomboane bune sa duca maine la scoala pentru colegi (el e clasa I acum).
Maine o sa fie o zi intr-adevar speciala pentru el, mai ales ca este un copil extrem de iubit de toata familia (si nu ma refer la noi, mami si tati, ca se subintelege ca noi suntem topiti dupa el, e viata noastra), dar si bunicii, si sora mea, si sora sotului meu, toti sunt innebuniti dupa el. Asa ca il asteapta multe surprize maine pe micutul meu...

Tina 28+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

greta, felicitari pt cele 34 de saptamani!

raca, bine-ai revenit! bravo pt AMR, asa e, te-apuca tot felul de stari cand iti dai seama ca "burta aia mare" e a ta si ca nu mai e mult pana cand vine bebe. e bine ca va simtiti bine, ca sunteti in forma, chiar daca forma e mai...rotunda. :-))) nu te agita prea tare la munca, am inteles ca bagi prenatal dar vei mai trece, totusi, pe la birou...e cazul sa scazi turatia in zilele alea, dar vei stii tu cel mai bine cum sa iti conservi energia.

pupam




irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Ven .. sunt de acord cu Honey cu datele .. cel mai bine ar fi pe 21 ..



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Of of, are treaba sotul meu la computer si ma pune sa plec, sa il las pe el... Si de-abia intrasem si eu pe forum...Am apucat oricum sa citesc ce ati scris azi, ca eu am avut iar o zi infernala si n-am apucat sa intru pe net deloc pana acum...
Asa ca revin mai tarziu...



Tina 28+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Shose tu te vaitai acum cateva capitole ...ca vei ramane singurica pe-aici, dar... uite ca ai intrat deja in AMR. Am mai zis eu ca.. sunt cea mai mica de pe-aici in saptamani.
Asadar, fetele-zuzele-frumoasele.... nu-i asa ca, veti mai intarzia un pic pe-aici...si cu mine....inainte de-a va/ne muta toate la scutecele?? Eu o sa fiu mezina casei... se pare.

Greta felicitari pentru cele 34 de saptamani. Usor usor, ajungi si tu la capatul odiseei.


Pupicei.

www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 28+ Andrew John

Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by honey79
Gina pupici si... ma bucur ca...sunteti bine. Cum se simt fetele???
www.genjerdan.com/private/Baby/" target="_blank">poze
bebe de Honey 28+ Andrew John

Vali


Honey - Fetele sunt ceva mai bine.II dam cu siropul de raceala/febra inainte si speram sa treaca.

35+ Participam la concurs!Imaginile sunt:"De 3 ori mamica!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">11 si "Esti un copil minune!" pg':www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=22" target="_blank">23!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

1. La multi ani parintilor Cretei!
(sper sa te bucure: o colega a fost cu flacaul la studio si a fost extrem de incantata de pozicile facute...maine ridica si calendarele si ne face o prezentare....BRAVO!!!)

2. Raca bravo si tie cu AMR-ul. Si eu numar saptamanile in ordine inversa si mi se pare ca trece timpul greu acum....Vin sarbatorile acum si se mai incinge atmosfera.

3. Sambata merg la dr...am auzit ca pleaca la schi in Elvetia si Austria in ianuarie si februarie...sper sa fie cand nasc...discut asta sambata pt ca altfel trebuie sa trec la Pelinescu la Medlife sau la Peltecu tot la Filantropia (daca nu-i vine si lui sa se dea cu punga pe derdelush).

4. azi am stat mai mult pe scaun si ma doare rau in regiunea inghinala pe dreapta.

30+
AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

1. La multi ani parintilor Cretei!
(sper sa te bucure: o colega a fost cu flacaul la studio si a fost extrem de incantata de pozicile facute...maine ridica si calendarele si ne face o prezentare....BRAVO!!!)

2. Raca bravo si tie cu AMR-ul. Si eu numar saptamanile in ordine inversa si mi se pare ca trece timpul greu acum....Vin sarbatorile acum si se mai incinge atmosfera.

3. Sambata merg la dr...am auzit ca pleaca la schi in Elvetia si Austria in ianuarie si februarie...sper sa fie cand nasc...discut asta sambata pt ca altfel trebuie sa trec la Pelinescu la Medlife sau la Peltecu tot la Filantropia (daca nu-i vine si lui sa se dea cu punga pe derdelush).

4. azi am stat mai mult pe scaun si ma doare rau in regiunea inghinala pe dreapta.

30+
AMR 10



grati, mama, stiu ca nu e de ras, dar...

doamne, cum a fost faza aia cu petelcu dandu-se cu punga pe derdelus...am lacrimi in ochi, nu mai poooooooooooooot!!!!!!!!

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

acum, ca m-am mai calmat si am sters tastatura + monitorul de lacrimi si muci (pardon!)...
sunt in a opta ora de stat pe scaun pe ziua de azi, cu pauzele de rigoare, si fix durerea aia o am si eu - inghinal/dreapta. ma seaca. imi da tarcoale de aproape 2 luni si numai in dreapta. recunosc ca nu m-am obosit sa imi intreb medicul. in locul lui, imi raspund singura: "stii...esti gravida!"


irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

honey, ce se mai aude cu casutza cea superba?

irina 34 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput