Sezatoarea canadiana (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanelu spune:

Khristin, multumesc mult de lamuriri. Nu stiam ca programele de French Immersion sunt la nivel National. O sa sun direct la scoala unde posibil vor merge si sa intreb. Am casit si un Catholic Board in franceza,dar nu imi prea surade ideea, e doar ca o ultima solutie...Website-ul lor fiind in franceza, nici macar nu am avut rabdare sa buchisesc sa inteleg exact ce programe ofera.
Multumesc inca odata.

Tatziana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

nu stiu cum am putut scapa vestea despre nasterea Neliei, asa ca spun si eu BUN VENIT PE LUME LISANDRU! SA CRESTI MARE SI SANATOS , SA ITI BUCURI PARINTII!

multumesc de raspuns Oanagabriela. dau PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Cristina, da am auzit si eu de faptul ca peste 3 ani gradinitele vor fi full time ceea ce mi se super, macar la al doilea copil prind si eu

Tanelu care era discutia despre French Immersion, ca n-am prins-o ..si eu vreau sa-l dau pe Razvan de la anul si stiu ca numai de la 5 ani ii primeste, mai devreme nu s-a putut.

La multi ani tuturor de Sf Andrei!!!
va pup

Magdone 12+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

Magdone, daca esti in Toronto, deci TDSB, french immersion incepe din SK. Partea trista e ca e pe baza de loterie (sau cel putin asa a fost acum 7 ani cand era fiu-meu in JK si ne-au venit hartiile acasa sa aplicam pentru FI). Din cate stiu eu YDSB (York) si HDSB (Halton), FI incepe din clasa 1 si nu e pe baza de loterie ca in TDSB. Mai este o diferenta: in TDSB, FI inseamna franceza din SK pana in cl. 3 si numai franceza. In cl. 4 incep juma-juma. In Halton, e juma-juma din start. Asa ca atunci cand ne-am mutat in Oakville, fiu-meu (venind din FI de TDSB) era muuult avansat fata de copii de cl. 4 FI in Halton.
Partea cu full day la kindergarden, de ce nu o baga astia de la anu'? ca sa ma mai agit eu si cu daycare si cu scoala pentru Toma... of,of,of....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sintem acasa! Nu am citit nimic, am intrat doar sa va spun ca sintem bine amindoi, ca totul s-a desfasurat repede si bine. Voi reveni cu o poveste scurta, un pic amuzanta prin faptul ca totul a durat atit de putin ca nici eu nu am avut timp sa-mi dau seama ca nasc (la 11 fara 10 au inceput primele semne, fara durere, dar erau contractii, la 11.15 aveam deja ceva contractii usor dureroase, am vrut sa sculam fetele si sa le ducem undeva, dar mi-am dat seama ca nu mai aveam timp, a trebuit sa chemam rapid o prietena la noi,la 11.40 cind am iesit din casa aveam deja contractii la fiecare 3 minute, destul de dureroase... la 12.30 il tineam in brate. Am nascut fara epidurala, fara nimic de altfel, ca nu au avut timp sa ma pregateasca asa cum trebuia, a avut la nastere 3.640kg si 54.5 cm, e alb-rozuliu cu parul negru-negru si il cheama... LISANDRU! Dar am vazut in fuga ca stiti deja...

La noapte sau miine voi reveni cu cele citeva poze facute pina acum si cu detalii.
Bineinteles ca am ramas doar cu cele poze facute de mine dimineata, in oglinda... nici macar sansa sa cer o poza intre cele vreo 10 contractii puternice si 3 impingeri nu am avut-o, pentru ca aparatul de fotografiat a ajuns la spital undeva a doua zi.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/aurice#date/2007-11-26/18:33:35" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Hei, bine ai revenit pentre noi Nelia! Ma bucur nespus ca sunteti bine, ca esti ok, ca ai avut o nastere usoara, waw ce ma bucur pentru tine!
Sa-ti traiasca flacaul, sa traiasca Lisandru, sa va bucurati de el, sa fie norocos, la punga gros si iubit de fete!


La multi ani si lui Mikion, sa fii fericita si sanatoasa!

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mihaela-La Multzi Ani cu sanatate si noroc!
Nelia-Bine atzi venit acasa!
Ma bucur ca totul a fost ok cu nasterea si voi!
Lapti mult sa ai si sa fie Lisandru Sanatos,mincacios,sa doarma bine si voi o familie fericita alaturi de fete si noul membru!
Va pupam cu drag si asteptam pozele-odihneste-te cat poti!

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Wow, Nelia, asa sa tot nasti! Bravo! e bine ca a fost totul bine si a trecut repede, ai tai au nevoie de tine sanatoasa!refacere rapida si asteptam detalii!

LA MULTI ANI la toti sarbatoritii, de nastere-Mihaela (Miikon), si de nume pentru miine, Andrei, Andreea!!!!


Ana

vroiam sa intreb mamicile cu copii scolari daca trimit atentii la scoala de Craciun^ eu am trimis anul trecut invatatoarei si acompaniatoarei lui Tudor cite o luminare parfumata de Craciun si o felicitare; le-am cumparat si anul asta, dar sunt suparata pe invatatoarea lui, si n-am nici un chef sa-i trimit nimic, in schimb i-as da acompaniatoarei, dar ele lucreaza impreuna...nu stiu ce sa fac;

http://www.floriinro.ro/


Loue à bon prix cet espace de signature, merci de me contacter en MP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Nelia, bine ati revenit!
Ce bine ca ai avut parte de o nastere rapida, multa putere in continuare si sa va bucurati de Lisandru!

Ana, eu in fiecare an de Craciun am trimis pungulite cu cadouri pentru colegii de clasa si cate o ciocolata mai deosebita pentru profesoara. Si Roxana a primit in fiecare an cate un cadou de la profesoarele ei. Poate anul asta trimit un ornament mai deosebit pentru Craciun... mai mai gandesc, poate mai scriu si alte fete.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Nelia - bine ai revenit acasa! Refacere rapida si multa sanatate! un tzuck dulce pt bb Lisandru!
Miki - La Multzi Ani cu sanatate si noroc!
Ana - eu zic, ca oricat de suparata esti pe invatzatoare tot sa-i dai cadouasul de Craciun :-) Eu la edu de la gradi deja am "actzionat" :-)
La Multzi Ani de Sf Andrei - tuturor celor care azi isi serbeaza numele :-) (stiu ca am mai zis eu odata la cap anterior ca m-am grabit :-)) Un tzuck dulce pt Emma-Andreea :-)
Doina - felicitari pt Roxana! Sa-tzi aduca in continuare numai bucurii!

Lorelai
Gabisor , Iarna pe ulitza..., Albume foto pe Webshots
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput