Durerea unei pierderi de sarcina (50)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Scuze, eu d-abia acum mi-am dat seama ca e Sf.Andrei azi! La multi ani tuturor cele care isi serbeaza ziua numelui!
Dana, ce fericire pe tine! Acum, in perioada graviditatii trebuie sa ii sabotam pe barbati...sa ne rasfete ca pe niste printese...Bravo! Ma bucur ca sotul tau iti ofera atentia meritata!

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dimineata la toata lumea si

LA MULTI ANI !!! sanatate si tot ce va doriti !
pentru toate sarbatoritele si toti sarbatoritii zilei de azi.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Speranta moare ultima...

Lau-Meli si
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Ireneeee, LA MUUUUUUUUUUULTI AAAAAAAAAAANI!!! anatoasa, fericita si cu bebe langa tine si sotul tau! UNDE TRE' SA VIN PENTRU TORT? Ca zau de nu vin asa mi-e de pofta...

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 27+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

La multi ani tuturor care poarta numele SFANTULUI ANDREI.Sa aveti parte numai si numai de fericire,sanatate si tot ceea ce va doriti!!

Inca putin pana la CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Andreea !Multa sanatate,fericire si sa iti ajute DD sa ai un bebe sanatos care sa va umple inimile de bucurie!Ma bucur ca ai scris si ca esti bine!


Irene !Foarte frumos numele Andra!Iti doresc numai bine,sa ai parte numai de bucurii si cat mai curand sa vii cu vestea cea mare!

Fetelor dragi,va pe toate!Sper sa reusesc astazi sa scriu mai mult!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Mai, ce de petreceri aveti voi, cred ca de asta e asa liniste pe aici.... Atunci, distractie placuta sa aveti si sarbatoritele noastre si invitatii.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Speranta moare ultima...

Lau-Meli si
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

La multi ani Andreilor si Andreelor, si mai ales spor la prestat pentru bebe Andrei si bebe Andree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush_77 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE ASTAZI SARBATORESC SFANTUL ANDREI.
Lara76 imi pare nespus de rau pt pierderile subite si iti doresc din tot sufletul sa depasesti momentele astea si sa fie totul ok. Nu vreau sa te sperii, dar cand am pierdut si eu cele 2 sarcini am avut dureri de spate la fel ca si la cm. Daca doctorii nu raspund la telefon iti recomand sa ii schimbi si sa cauti un altul care te poate ajuta.Indiferenta doctorilor fata de cei care sufera din pacate este prea mare si nu are cine sa ii traga la raspundere....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Lara imi pare rau! Si eu am avut dureri de spate cand am suferit avortul spontan.Poate ar fii bine sa te adresezi si unui alt medic.Multa sanatate!Si sa auzim numai de bine!

Visez la ziua cand voi fii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pot sa zic si eu ceva?

Vreau si eu un beeeebeeee!

Asta aveam de zis. I am officially back! Cum fac eu sa am rabdare pana in Ianuarie ca sa fac Progesteronu si Ecografie luna viitoare? Huh?

Pepsi, daca stau sa ma gandesc, biserica, bunul simt si mintile intregi tin femeile de la a avorta. Cum in societatea noastra macar cate una din astea nu exista... Stii ce ma bulverseaza pe mine total? Ca acea moderatoare i-a dat avertisment lui Musette ignorand un lucru absolut minunat de la noi din tara: "Dar, desi utilizarea contraceptiei moderne a crescut semnificativ (astfel incat in 2004 aproximativ o treime dintre femeile si aproape jumatate dintre barbatii din Romania foloseau diverse metode moderne de planificare fami-liala), iar scaderea ratei avorturilor este impresionanta, aceasta nu ne aduce inca la nivelul tarilor dezvoltate. In ceea ce priveste rata avorturilor, suntem inca pe primul loc in Europa, cu un numar de aproximativ 200.000 de astfel de interventii in 2004. Si, dupa cum remarca dr. Alin Stanescu, directorul IOMC, "greul abia acum incepe"." Suntem pe locul 1 pentru ca suntem incurajate sa ne mentinem acolo.

[:P] Dar hai sa nu deschid discutia si aici ca ne ardem toate!

Mergi la inceput