Durerea unei pierderi de sarcina (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinush_77 spune:

Chiar ma uitam la stirile proTV pe internet si am vazut o stire care nu numai ca ma facut sa simt ura fata de mama care si-a parasit fetita numai de o zi,in casa unei scari din Piatra Neamt dar si nedreptatea soartei fata da alte fete care ar da orice sa aibe un bebe ...... . Cat de inconstienta sa nu spun altfel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ce mult ati scris in 2 zile!hai ca mai tin de voi!

irene, poate ar trebui tot timpul sa cerem mai multe pareri, cine stie, acuma mergi la acelasi medic?

ninia, pai ma bag la cura ca o sa ma ingras la cit voi minca tort de la tinefrumos frumos, in februarie e si ziua sotului meu, si tot in februarie facem 10 ani de casnicie

irinabobe, mie cind mi-au facut chiuretaj a fost cu anestezie totala si a fost chiuretaj dilatatie, ca asa se face aici! imi pare rau ca ai inca probleme. sa stii ca si la mine ciclul dupa chiuretaj a fost aiurea.

miha74, lui dominic ii place la nebunie zapada, are o lopata speciala ptr dat zapada, si sanie.imi pare rau ca a venit cm=ul

mav, lasa ca trimit eu mosu de craciun ptr sebi imi pare rau ca lucrezi atit. din pacate asa e si la noi cu dusul la gradi si mucii la pitici, numa bine ce il tratam si puneam pe picioare pe dominic si il duceam la gradi si acolo erau copilasi bolnavi si iar se imbolnavea si aici e si mai greu ca sint tot felu de popoare care au alt fel de gindire...

musette, am urmarit toata povestea, mi se pare pe nedrept ca ti-au dat avertisment si inca rosu. si eu am participat la un subiect cu o fata ce avea tot un copil de 9 luni(cam ciudata coincidenta) dar care pina la urma a pastrat copilul. ce sa-ti zic ca si eu am avut probleme cu o nesimtita care m-a luat in ris, la batjocura ca am zis ca david a spus "mama" si-a permis sa-mi scrie citez "pepsi zici ca David iti zice mama? Al meu zicea mama 2 zile dupa ce l-am nascut...." am ignorat=o bineinteles si am hotarit sa-mi inchid contul si sa nu mai intru pe dc, nu permit nimanui sa se ia de copii mei! dar fetele de la odisee au scris fiecare ca persoana ar trebui sa-si ceara scuze, culmea culmilor este ca persoana este una din fetele de la odiseea mea, care si-a creeat un alt cont sub alt nume ca sa se ia de mine ca pe fata nu a avut curaj. si nesimtita nu a primit NICI un avertisment, iar tu.....ai primit, e culmea !dar pina la urma m-am gindit ca nu se merita sa nu mai intru eu pe forum .....asa ca iata-ma aici!deci nu-ti fa griji de avertisment,

alinushca, ma mir ca tu nu te-ai ales cu ceva, ca tare bine le-ai zis, cu aruncatul copiilor la canal!ma bag in pariu

dana, ce ma bucur ca esti bine, am plins la ce mi-ai scris de ziua mea, merci mult de tot!cumnata ta care era gravida a pierdut sarcina?sau alta cumnata? imi pare rau de insomnii, cosmarurile sint subconstientul tau, mai sint si hormonii, mai ai greturi?in cite saptamini esti?

michelle,merci mult de aprecieri, era tare frig cind am fost la parada, imi era frica sa nu fi luat copii ceva boli.ei acuma fata de pozele la 18 ani e diferenta de 15 ani si 30kg....si ceva riduri, celulita, si altele....da am copii sanatosi si sint fericita

mai stie cineva ceva de ale? ca nu a mai scris de mult!

violeta, imi pare tare rau, mihnea te va ajuta, iti va da putere

teo, da ce se intimpla draga mea? credeam ca de la raceala, dar vad ca nu? ai fost la medic, ce simti, ce ai?mare grija sa ai de tine, te rog las=o mai moale cu gradinita ca prea te-ai obosit tu!of asa ma enerveaza lipsa asta de constiinta....ceva de groaza, cum intorci capul esti furat.....imi aduc aminte de ce am plecat eu

lau, mi-a fost dor de tineeee!

alinush77, imi pare tare rau.bine macar ca ai gasit problema.

mcrissa, imi pare tare rau, sint alaturi de tine in ziua aceasta grea, si-ti trimit un gind bun, si un la multi ani de sf andrei ptr nepotel

oana, pup fata curajoasa

caty, ce veste buna draga mea, ti-ai implinit visul, bravoooo, ma bucur atit de tare ptr tine, bravo mamico!

alinushca, am plins cu lacrimi la povestea lui alex, ce oameni....vorba lui teo, de fapt niste animale

slimatei, sa va folositi sanatosi masinuta, haide stefania, haide stefania, incepe galeriaaaaaaaaa

va pup tare de tot fetelor, tare m-a rascolit povestea lui bebe mic alex

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele, mi-e si jena sa mai scriu dupa cat de inactiva am fost in ultima perioada. Va rog sa ma iertati, dar pur si simplu nu am mai facut fata, am stattare prost la capitolul timp. Ai mei a fost aici, au plecat ieri, acum 2 saptamani au venit si socrii, am fost plecati toti intr-o croaziera (aici a fost liber de thanksgiving) unde nu am avut acces la internet, la servicu am avut un eveniment f important astazi pe care l-am tot pregatit in ultima luna si tot asa....
Noi suntem bine, triplul test a iesit f bine, am fost la medic acum 2 saptamani si bebe e sanatos, a inceput sa se miste, deocamdata doar eu il simt, sotul e cam suparat ca el nu prea..Mam mai linistit psihic, plus ca avand musafiri si timpul mereu ocupat, nu am prea avut timp sa ma gandesc la prostii. De obicei cd sunt singura imi zboara gandul...Acum sunt franta si nu mai am cum sa citesc din urma, dar zilele uramatoare sper sa ma pun la curent. M-am gandit ca o sa credeti ca daca sunt insarcinata nu ma mai intereseaza acest forum, dar nu este deloc asa, m-am gandit de multe ori la voi, chiar daca nu am putut sa scriu.

Va pup mult pe toate fara exceptie!

Andreea 20+ cu David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

ANDREEA, LA MUUUUUUUUUULTI AAAAAAAANIII!!! te pup, ma bucur tare mult ca e bine bb, sa stai linistita, asa va fi pana la capat, sa n-ai indoieli. si sotul meu era dezamagit la inceput ca nu-l simte pe bebe, dar dupa ce l-am vazut la 4d cum arata acum nu mai are problema asta (ca la noi bebe cum pui mana pe burtica se linisteste, ne face in necaz.inca o data LA MULTI ANI SI MUUUUUUUULTA LINISTE SI FERICIRE!
Va pup pe toate, ma duc sa vad cne mai e Andreea si ma-ntorc cu urari proaspete! si dupa ce beau ceaiul (ca mi-e cam rau, am mancat aseara, a se citi infuleca, mici, oah, ce rau mi-e!)

Marina, o in cu Mihnea-Adrian 27+
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA76 spune:

Buna!!!! la toata lumea.

Indraznesc sa scriu si eu aici la voi cu mare speranta in suflet ca ma puteti ajuta cu un sfat. Am 2 sarcini pierdute la 7 saptamani, una obtinuta in urma unui FIV la giulesti. Dupa multe investigatii facute de mine (sa nu credeti ca mi-au dat doctorii ceva analize sa repet in urma acestei ispravi), am descoperit ca s-ar putea sa am sindrom antifosfolipidic dar nu stiu sigur.
Stiu doar ca toate analizele de coeficient de coagulare mi-au iesit bine,repetate de 3 ori, de 2 ori la Fundeni la Uscatescu, o data la cantacuzino. Singurele analize rele au fost anticardiolipina aCL care a iesit pozitiv si B2 glicoproteina care si asta a iesit pozitiva si mare.
Din ce am citit pe net prezenta acestora duce la avort spontan in primele 3 luni de sarcina iar tratament pt chestia asta este Clexane, injectii.
A mai facut cineva dintre voi acest tratament?

Sunt foarte panicata pt ca tocmai astept rezultatul la cel de-al 2 lea FIV si simt deja ca ma doare spatele asa cum ma durea si atunci cand am pierdut ultima data sarcina. Doctorii nu-mi raspund la telefon si mi-e frica ca nu cumva sa incep tratamnetul prea tarziu.
OFFFFF, nu mai stiu ce sa fac!!!!!!

Va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Lara76, imi pare f. rau pt pierderile suferite! Din pacate eu nu stiu nimic despre acest tratament, poate fetele stiu...Oricum iti doresc sa treci asa cum poti tu peste aceste momente urate si sa crezi cu tarie ca vei avea un bebe sanatos si frumos...
Flavia, La multi ani dupa acum. Ce frumos este sa poti sa spui ca ai 10 ani de casnicie. Eu in luna decembrie fac 10 luni cu Iubi...Mai am pana la 10 ani, dar sper din tot sufletul sa ajung sa aniversez 100 alaturi de el....
Andreea16, felicitari pt bebe care este bine!
Musette, sper ca astazi sa nu mai stai asa mult la scarbiciu!
Michelle vad ca esti f. nerabdatoare sa vina Craciunul!Deja numeri zilele. Ce frumos!
Dana, Consi, miha74, L58, cmyry, mav, violeta-cum te mai simti?.
Va pup pe toate fetelor fara exceptie si va doresc o zi usoara mai ales ca incepe week-endul!

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Buna dimineata!
Pepsi iti multumesc de incurajare!Am ramas socata cu ceea ce ai patit tu la odisee.......incredibil!Dar ma bucur ca nu ai renuntat la DC desi recunosc si eu am fost tentata sa renunt dar incurajarile voastre m-au facut sa ma razgandesc!Faceti 10 ani de casatorie ce dragut...maine poimane faceti nunta de argint.Sa ne anunti atunci in februrie exact ziua ca sa te putem felicita oficial!Te pup pe tine si pe cei 2 printisori ai tai!


La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de azi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!hai ca mi-e pofta de tort!



Ninia si eu sper sa nu mai stau azi atat ca oricum diseara trebuie sa ajung la o petrecere.

L5845 cand iti vine rezultatul la analiza aceea care ai facut-o?

Va pup pe toate!!!!!!!

Visez la ziua cand voi fii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Lara imi pare tare rau ca ai trecut si tu prin asta. dupa ce am pierdut sarcina am facut si eu analizele la uscatescu si mi-a iesit acelasi sindrom. mie uscateasca mi-a dat tratament cu aspenter si vit c, si a zis ca imediat ce am test pozitiv sa ma intorc sa repet analizele. asa ca nu stiu ce sa zic, ia si tu un aspenter la 2 zile ca nu afecteaza sarcina si poate te ajuta. data trecuta cand am avut avort menstrual si pe mine m-a durut spatele dar dr a zis ca nu are nici o treaba durerea de spate cu avortul, ca durerea de spate e de la coloana si a fost doar o coincidenta desi eu nu prea cred. te pup si iti tin pumnii sa fie totul bine de data asta.
Michelle ce faci de cand te apuci de treaba ca acu vine decembrie?
Flavia te pup mult de tot pe tine si pitici. in ceea ce priveste cm ideea e ca la mine dupa chiuretaj a venit ok 2 luni de zile, si s-a aiurit dupa avortul menstrual la care nu a fost nevoie de chiuretaj, deaia nu pricep ce se intampla.
Lau ma bucur ca ai revenit si deabia astept sa vad cum iti iese rezultatul la analiza ca ma bate gandu sa o fac si eu.
Andreea la multi ani si sa fii fericita!
Va pup pe toate fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna fetelor!

Andreea, La multi ani! Ma bucur ca esti bine, chiar ma intrebam ce ma faci!
Azi va invit si eu la o felie de tort, ca prenumele meu, Andra, vine, cred, de la Andrei (cel putin eu asa sustin...deh, un prilej in plus ca sa primesc cadouri Sotul meu se vaita mereu ca ma cheama si Maria, deci trebuie sa iasa la interval cu daruri de 3 ori pe an, de zile onomastice).

Andreelor, declarati-va, ca sa avem un prilej de a sarbatori

Pepsi, ce chestie cu fata care s-a luat de tine...urat, nici nu merita calificativEu si dupa nastere am mers la acelasi dr., abia saptamana trecuta am observat mentiunile de la eco si am cautat sa vad ce inseamna...Dar nu il iert, chiar ma voi duce cu analizele sa il intreb de ce nu a reactionat, de ce nu mi-a spus nimic.

Lara76, imi pare rau ca dezinteresul medicilor te-a facut sa suferi atat... sa fie bine acum!!E revoltator ca trebuie sa facem noi analize si sa cautam noi informatii...pentru medici suntem doar cazuri, nu devin interesati decat atunci cand lucrurile se repeta de prea multe ori sau cand se agraveaza...

Eu sunt singura azi, sotul meu e organizator la un eveniment de la serviciu. Sunt amarata, ca trebuia sa fie si ziua lui bebe, il chema Vlad Andrei...Dar incerc sa nu ma gandesc si sa imi gasesc ceva de facut, probabil o sa-mi rezolv toate problemele restante, pe care le aman de cateva saptamani...

Va pup, mai intru diseara.



"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata,

FLAVIA eu am 3 cumnate. Una mica, una mijlocie si una mare. Cand eu am ramas gravida in martie anul acesta, ramasese gravida si cumnata mijlocie. Cand am pierdut sarcina.....la o saptamana pierduse si ea sarcina. Despre ea vorbesc. Acum gravida e cumnata mica.Ma bucur ca ti-a placut dedicatia. E una din preferatele mele. Azi implinesc 11 saptamani. Curios e ca de cand am implinit 10 sapt. greturile s-au intensificat. si mai ales dupa ce mananc. Si mai ales seara. straniu,nu? Sa ma apuci acum mai tare. Azi merg la doctor. Poate am sa aflu ce e bb.

ANDREEA " La multi ani" si din partea mea. Multa sanatate!

LARA sincer nu stiu nimic despre analizele care ai scris. Iti doresc totusi sa fie totul ok. La odiseea de iulie-august 2008 este o gravidutza care la prima sarcina a facut Clexane. Poti intra acolo sa o intrebi ce si cum. Se chiama: MONALAC. Numai bine.Imi pare tare rau pentru sarcinile pierdute.

Acum sa va raspund la toate care m-ati intrebat de bb. Da, as vrea tare mult sa stiu ce am. eu as vrea fetita, sotul baiat. Dar dupa cum stiti...important e sa fie sanatos. Fie ce-a fi. M-am trezit odata cu gainile...ma doare in partea dreapta jos. Am luat un scobutil. Pare sa-mi treaca.
Mai fetelor, pot sa va spun ca sotul de cand am ramas gravida...a devenit foarte gospodar in bucatarie. Spala mereu vasele. A pus muraturi: varza, castraveti, gogonele. Aseara mi-a facut gogosi. Ce mai....ma minunez si eu.....ptiu sa nu fie de deochi!






mult asteptat

Mergi la inceput