Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Fetele, am vorbit cu doctora. Pana la urma i-am trimis un sms pt ca nu-mi raspundea si m-a sunat imediat. F frumos din partea ei!
Evident ca m-a bufnit plansul la tel si abia am reusit sa ingaim care e problema. Mi-a spus sa stau linistita pt ca nu este nimic anormal atat timp cat decalajul nu depaseste 2 saptamani. Oricum ma asteapta maine dimineata sa stam de vorba. M-am mai linistit...

Dar sa-l parasc iar pe sotul meu pe care l-am sunat cand am iesit de la eco pt ca eram f suparata. Dupa ce i-am spus ce mi-a zis medicul m-a luat la intrebari: de ce e asa, si medicul din ce cauza spune ca se intampla asta, etc? Si cand i-am zis ca nu se stie...ma intreaba pe un ton de tot rahatul: atunci pe mine de ce m-ai sunat?
Acasa nu l-am bagat in seama dar a venit el la mine, cica sa discutam. I-am spus ca nu vreau sa vb cu el. Ii da inainte ca el ce sa-mi spuna? Ca el habar nu are si ce poate sa faca? Si ca sunt eu aberanta! Auziti! Ce aberatie sa am pretentia ca sotul meu sa ma sustina cand imi este greu.... Nu vroiam decat sa fie langa mine. Si i-am spus asta si i s-a parut ca exagerez. Cred ca daca s-ar fi comportat el altfel nu as mai fi fost asa de afectata. Noroc ca va am pe voi.

Alina 37+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

poze Ana mica in burtica


AMR maxim 3 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea29 spune:

fetelor,scuzati-mi ignoranta dar eu stiam ca vaccinul asta antitetanos se face cand te musca un caine
ma lamureste si pe mine cineva la ce foloseste?


quote:
Originally posted by numeioana

Fetelor, sa inteleg ca nimeni in afara de Angelique n-a facut vaccinul antitetanos la dr de familie? O sa merg la control pe 10 dec si o sa intreb ginecologul daca e musai sa-l fac...

Ioana
27+ si David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Ellenuta te inteleg ca asa fac si eu dar pana la urma am zis ca nu e bine si acum vin 3 zile pe saptamana, marti, miercuri si joi, pana la sf anului, apoi pa ca deja e mult si sper sa rezist pana atunic, asa ca mai fa si tu pe nesimtita e spre binele tau

Louiza 32s + Yasmin
mai avem putin

AMR 08 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



mie mi s-a pus pata pe lenjeria www.vanstore.ro/product_info.php/cPath/60_31/products_id/351?osCsid=e071e9a5e0e685a575020ee68872cca5" target="_blank">ASTA
dar pe site scrie stoc epuizat .. ati vazut-o pe undeva?

sar-mana!

34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC



Si-a luat o prietena cu 900 mii din bulgaria .Problema este ca nu din russe. Sunt produse de o firma bulgareasca .Astia au 3 sau 4 hipermarketuri numai pt bebici pe cativa zeci de mii de metri patrati dar la capatul celalalt al bulgariei.

31+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ioana, nici eu nu am facut acel vaccin .. cica se face in sapt 28 si 32 .. la mine e prea tarziu oricum .. nici dr nu mi-a spus de el ..

mariana si pe mine m-a purtat bebelina la baie de enshpe mii de ori azi-noapte .. cred ca sta pe vezica .. ca si azi la serviciu am facut ture .. si nu fac mult .. dar am senzatia ca umplu WC-ul ..



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Voi mergeti doar de 2-3 ori pe noapte la baie? Ce ziceti de 8-9 ori ale mele? Fara infectie urinara fara nimic,sau poate din cauz ca este srcina mai joasa si nu am alte probleme gen imi da in ficat sau nu pot respira ............ah si e timp de zi daca as sta sa numar.......cred ca nici nu am invatat sa numar pana acolo

31+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Numeioana, si eu am facut vaccinul acela pe la 32 de saptamani si docorul de familie zicea cae obligatoriu.Mie mi-a facut in acelasi timp si antigripalul...
In afara de faptul ca nu puteam dormi pe nicio parte, din cauza durerilo de la umeri, in rest, nu am avut complicatii.

AMR6

mariaanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ellenuta, Laura ma umfla rasul cand vad cum ne incurajam noi sa fim barbate, ba chiar ne dam si sfaturi cum sa spunem si ce sa facem si cand ne vine randul tacem din gura si suntem... tari ca soseta, vorba Ellenutei. Exact asa sunt si eu, la altii le fac morala ca de ce nu pun piciorul in prag, de ce nu isi apara drepturile dar cand imi vine randul sa fac asta tac ca bleaga si trag toti de mine. Imi aduc aminte si de Laura cu femeia de la curatenie careia i-a dat 500.000 si mor de ras... Nu-i regula, fetelor, cu noi! Dar chiar nu stiu cum sa fac sa pun si in aplicare sfaturile pe care le dau!

EDIT:
Vaccinul antitetanos se face cand te intepi/tai in obiecte metalice, ala cu cainele e antirabic. Scopul lui e sa activeze anticorpii pt ca la nastere se pierde fff mult sange si vii in contact cu toate ustensilele alea metalice care vorba doctoritei mele, nu stii ce si cum e cu ele, si vorba aia, paza buna, trece primejdia rea!

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Si eu fac ture la baie cu pipi, recunosc ca beau si multa apa, dar noaptea cel putin de doua ori ma duc, si cand ma intorc in camera mai intai bag o inghititura de apa apoi ma culc la loc si la serviciu avand telefonul pe cap am inebunito pe colega cu transferul mereu

Louiza 32s + Yasmin
mai avem putin

AMR 08 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Angelique inseamna ca eu sunt tare ca pana la urma ma-m impus si vin doar trei zile pe saptamana, si cam am gura mare din cauza hormonilo azi ma-m certat cu jandarmeria romana, un bou de sofer care mi-a taiat calea si l-am facut in toate halurile ca a fost jignit cand la-m clacsonat si i-am dat blituri dar l-am aranjat eu

Alina023, cu sotul nu-mi spune ca si al meu o da din lac in put cu gafele iar eu acum sunt mai sensibila si orice ma afecteaza si ma face sa bocesc si el nu stie ce sa mai faca, dar iti dau dreptate trebuie sa fim sustinute

Louiza 32s + Yasmin
mai avem putin

AMR 08 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput