Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Da, Laura, asa vreau, sa nasc natural, sper sa imi ajute Dumnezeu sa fie totul bine. Felicitari pt saptamana in plus

Sunt f ingrijorata pt Iulia82, ultima data cand a postat spunea ca are probleme cu colul si de atunci nimic. Nu stie nimeni nimic de ea?

Pupici,
Angelique 36+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 4 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Angi sa dea Domnul sa decurga totul cum iti doresti si...sa nu fie nevoie de salvarea de la baby expo
Iulia nu are niciun nr de tel lasat pe mail-ul comun? Sper din suflet sa fie bine

Luiza sa stii ca si eu iau Rennie, uneori si 3-4 pe zi, cand simt ca nu mai pot (de regula incerc cu apa minerala, mere si alte trebi'). Sunt permise in sarcina, de fapt mie mi le-a dat dr ginecolog
35+ AMR 5 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



fetelor .. io-s tare suparata .. trag astia la serviciu de mine ca de un caine mort .. habar nu au ce sa faca, eu trebuie sa le citesc gandurile si sa intuiesc de ce ar avea nevoie .. auzi tu .. producatorul unei emisiuni nu stie de ce anume are nevoie ptr un direct cu Mungiu de la Berlin .. pai frate .. io de unde sa stiu de ce ai nevoie .. sa ghicesc in stele ..??

imi vine sa-mi strang lucrurile si sa plec ..

in plus, 1 si 2 decembrie se anunta 2 zile de cosmar .. cu editii speciale si directuri din Roma si Madrid din ora in ora .. plus Berlinu' seara cu premiile europene ptr film .. cred ca fac cu capu' .. si shefa tace chitic .. de unde spune ca vine ea dupa-amiaza in weekend ca sa nu tina o "gravida" aici de la 7 dimi la 10 seara .. acu' nu mai zice nimic ..

am niste draci ..

imi vine sa-i pe toti ...

34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Angelique si Laura felicitari ptr saptamana in plus

Si angelique mersi mult

Louiza 32s + Yasmin
mai avem putin

AMR 08 SAPTAMANI

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

Alina, nu iti face probleme asa mari! Incearca sa vorbesti cu dr. si stai calma pana atunci. Din cate stiu eu, intarzierea in dezvoltare poate fi data de o placenta "imbatranita" prea repede. Dar la varsta asta a sarcinii chiar nu e nici o problema. O prietena a nascut la 37 de saptamani, iar bb era dezvoltat de 34, din cauza maturarii prea rapide a placentei. Dr. ei nici macar nu a venit la naster, dar bb e bine sanatos, a recuperat tot in 3 luni. Singura neplacere a fost ca, in loc de 3 zile, au stat in spital vreo 5.
Stai linistita!

Irina 33+ Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elenuta nu vreau sa te superi pe mine, dar e vina ta! Pai de ce mai stai? Daca ea nu zice nimic, zi tu: "ramane cum am stabilit pt weekend, da? Veniti dupa amiaza ca eu nu rezist!" Esti gravida, cu burtica maaare si poti sa profiti de treaba asta ca sa spui exact ce te doare! Sper sa nu fie nesimtita pana la capat sefa ta si sa iti lase timp sa respiri! La o adica tu ai dreptul sa intri in prenatal cand vrei si s-o lasi cu buza umflata!

35+ AMR 5 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


laurici .. vorba ta .. sunt tare ca soseta .. lol ..

iti dai seama ca n-o las asha .. sa vina sa se lupte cu tampitii aici ..

offff .. abia astept data de 6 decembrie ..



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



mie mi s-a pus pata pe lenjeria www.vanstore.ro/product_info.php/cPath/60_31/products_id/351?osCsid=e071e9a5e0e685a575020ee68872cca5" target="_blank">ASTA
dar pe site scrie stoc epuizat .. ati vazut-o pe undeva?

sar-mana!

34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Fetelor, sa inteleg ca nimeni in afara de Angelique n-a facut vaccinul antitetanos la dr de familie? O sa merg la control pe 10 dec si o sa intreb ginecologul daca e musai sa-l fac...

Ioana
27+ si David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Buna, fetelor?Cum va mai simtiti?Eu ma duc la baie de cel putin 2 ori pe noapte iar burtica mi se intareste des, chiar si noaptea.Merg destul de greu si am inceput sa am si eu retentie de apa.
Scrieti cu o viteza.....
De ieri dupa amiaza ati scris incontinuu.Azi a trebuit sa stau ceva timp sa citesc din urma. Poate de saptamana viitoare voi scrie si eu mai des.
Pupici tuturor si sarcina cat mai usoara in continuare...

AMR 6 SAPTAMANI

mariaanna

Mergi la inceput