Mamici de noiembrie- decembrie (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

anca ti-am raspuns .

Fetelor, o seara frumoasa, am plecat in pat ca sunt rupta

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kiva spune:

buna seara din nou!
ma bucur sa regasesc mamicile pe care le stiam si cu aceleasi probleme si bucurii ca si ale noastre!
noi am disparut pe 24 oct cand am fost de urgenta la spital si acolo am nascut-o prematur pe iris...
am veni acasa de 2 sapt si incercam sa ne adaptam
mai nou avem colici chinuitori pe care ii tratam cu infacol picaturi si atat
la ceai nu ne-am bagat ca nu am avut incredere desi manifestarile se intetesc cu congestionari si gemete de durere
ma bucur sa pot vb din nou cu voi , in limita timpului minim pe vare il mai avem la dispozitie
aaaa! ma invata si pe mine cineva cum sa imi sch semnatura? ca am ramas asa cu sapt 34 si nu mai stiu cum sa fac!
kiva

kiva 34+ iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna Kiva

Felicitari pentru Iris ! Ca sa-ti schimbi semnatura intrala Profil Personal (in partea stanga a paginii), introdu parola si fa schimbarile necesare !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

eu galenic am folosit pe cursul sarcinii si nu am decat o singura dungulita, de vreo 2 cm..asa sa stiu ca am fost si eu gravida. la mine chiar a functionat.
kiva, sa iti traiasca printesica si sa fie sanatoasa!

vasari, si bebe meu e cuminte de o vreme, adica 2 zile..si-i place la nebunie sa doarma la mine in brate..sau la altcineva, nu-i mofturos..;)


mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

cat mananca bebelusii vostri la o masa ? Mai bine zis, cat mancau cand aveau cam 10 zile?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, am intrat sa va mai pup o data si sa va spun ca o sa-mi fie dor de voi. O sa va anunt marti printr-un sms daca am nascut. Ma rog la Dzeu sa fie sanatos baietelul meu si de abia astept sa-l tin in brate.
Ma intreba cineva azi daca chiar stau o saptamana. Din cate am inteles la Bucur se sta 5 zile in total la operatia de cezariana (probabil adunat si cu ziua de maine cand fac analize, eco, discutie cu anestezistul). Eu sper sa ies vineri.

Va pup pe toate. Sa aveti grija de bebeii din burtica si de bebeii deja nascuti.


Roxxy 38+Matei
_
PESTE 3 ZILE O SA-MI TIN PRINTISORUL IN BRATE TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Stefania, ce frumos trebuie sa fie sa poti merge la cursuri de genul asta! La noi nu sunt, decat prea putine... Eu cred ca atitudinea ta legata de nastere e super... asa am fost si eu, foarte relaxata si optimista, iar experienta a fost de neuitat. Pana la urma grijile legate de nastere fac mult mai mult rau decat ar face o nastere grea. Si cel mai mult conteaza finalul fericit, nu?

Multumesc, Adina. Cred ca asta simte toata lumea. Eu chiar sunt coplesita de cat de frumos poate sa fie. :)

Mihuta, eu stiu ca la 4 zile a mea papa intre 50 si 70 ml la o masa. Mai tarziu nu am idee, mi s-a parut mai sanatos sa nu o cantaresc inainte si dupa masa. Am gasit in cartea "Mama si copilul" ca la sfarsitul celei de-a 2-a saptamani, bb papa cam 400-550 ml/zi. Asta ca idee... practica poate sa confirme sau nu.
Mihuta, poate ne arati cateva poze cu Sofia. :)

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

roxxy incaodata iti spun ca-ti tin pumnii sunt alaturi de tine ...sa dea DD sa decurga lucrurile bine...si sa ai parte de cel mai frumos bb..cativa pupici de incurajare...Doamne ajuta!

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Kiva, bine ai revenit. Sper sa va descurcati bine. Cred ca Iris mananca mai des, nu? fiind mai micuta.
Roxxy, eu intrebasem de ce stai o saptamana. Mult succes si sa ne auzim cu vesti bune!

Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

lala mersi mult pt raspunsul despre icter!

fetelor oare avem voie sa ne dam cu creme anticelulitice acum cand alaptam????nu afecteaza calit sau cantit??adica stiu ca in sarcina se zicea ca intra in piele si poate pana la bb....deci acum ar trebui sa ve dam tot cu creme speciale pt bb sau gravide...??!!

of eu am slabit doar 6 kg...din 20 puseiar la regim nu cred ca e cazul sa apelez deocamdata


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput