Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


tinna felicitari pentru cele 28 de saptamani implinite. o sa vezi cat de repede zboara timpul .. parca mai ieri alaltaieri ma holbam la testul de sarcina si nu-mi venea a crede ..

cat despre cearta cu sotzu .. mai sunt si din astea n-ai ce-i face .. eu, de cand am ramas insarcinata nu m-am mai certat cu sotzul .. bine din astea minore da .. dar cearta din aia zdravana nu am mai tras .. si nici nu vreau sa trag ..

laurici, eu as da-o pe tanti afara fara nici un ban .. pai ce naiba .. vine la munca sau la odihna .. pune piciorul in prag ..



zuzici burtici dar pe unde umblati cu toatele .. caci e cam tristete pe aici .. mai mai sa disparem de pe prima paginuta ..

34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Salutare si de la mine...

Laura - si tanti a mea imi mai scoate peri albi din cand in cand...asa cred ca-s toate cand nu fac pentru ele...si eu m-am apucat azi sa smotruiesc baia si bucataria dupe ce mi le-a facut ea ieri...

A doua sarcina este si la mine mult mai grea decat prima...la prima eram high tot timpul indiferent de senzatiile nasoale...acum sunt o crizata de la bun inceput si se pare ca nu ma lasa pana la sfarsit. Am o burta cat o casa, sotzul meu imi spune "micuta balena" in loc de micuta sirenasi mi-e din ce in ce mai geru sa ma misc. Azi i-am zis ca de sapt viitoare merg la gimnastica pentru gravide ca ma anchilozez de tot si el ma ia cu : 'da bine ca tu nu te poti da jos din pat fara sa te doara burta da-ti trebuie pilates si gimnastica pt gravide'mai am un pic si-l

Cat despre prezenta lui in sala de nasteri - el nu-si doreste sa ma vada acolo...si nici eu; din motive obiective - ca as avea 2 griji deodata - cel care iese si cel care cade...la cat e de mare al meu sotz imi face surprize de fiecare data, ba la dentist, ba la recoltari de sange...lesina, de rad asistentele de el...deci in mod cert locul lui nu e in sala de nasteri.
printre prietenii nostri sunt unii care spun ca a fost o experienta extraordinara si ar repeta-o si altii care spun ca a fost o greseala si ca nu considera ca au facut bine ca au asistat la nasterea copilului...vorba lui miri atatea bordeie...

Alina - eu cred ca Ana mai vrea sa stea in burtik - hai ca mai avem ceva pana sa fie timpul sa iasa printzesinele la lumina


Natalia 35+ sapt si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://bd.lilypie.com/oRqSp3.png
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Fetelor, am adormit pe canapea. Si sotul sforaie inca in dormitor. Si afara e un soare asa cum e uneori iarna....As iesi dar parca.. ..
Dar eu am dezghetat frigiderul si pe cand sa il sterg mi s-a facut rau. Nu imi dau seama de la ce, nu a fost nimic stricat inauntru INSA nu pot deschide usa ca mi se face rau. O sa trag de sot sa il stearga el frumos ca il umplem azi si tre bagat in priza. In rest deja a trecut o zi din week end! Si acus a trecut luna noiembrie. Sambata viitoare e 1 dec. Si pt unele dintre noi a inceput numaratoare inversa.
Bebe Benji e jucaus rau. Azi noapte am dormit prost. Indiferent pe ce parte eram pulsa ceva in zona inghinala. Si pe stg si pe dr. Ce sa fie????????
Pe site e liniste rau nu vi se pare? Cand sunt si eu la zi si abia astept sa citesc ceva e pauza. Macar sa se odihneasca zuzele si sa le mearga bine.

Ceska, 33 sapt+ cu Benji
AMR 7 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Salutare tuturor! Am si eu 30 saptamani fix si am intrat pe AMR!!!!
Azi ma simt bine...asa ca ma duc sa-mi fac sista dupa o mazarica de post. Pupici!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


ceska, sorry pentru patania cu frigiderul ..

si asa e .. ai dreptate .. e tare liniste pe aici, pe forum .. doua-trei zuze, restul cred ca-s plecate ..

si eu abia astept s-o iau catre casuta unde ma asteapta un ospat pe cinste .. ciorbita peste, peste prajit, snitele, salata vinete .. yummyy..

probabil ca nici eu nu as fi fost pe aici pe forum daca nu eram la serviciu ..



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

heeeiii! am modificat profilul dar cred ca am uitat sa trimit...

30+
AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gratiela, FELICITARI PTR AMR! WELLCOME 2 THE CLUB!

34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna seara fetelor!

Alinuta, tare m-am emotionat cand am citit de dopul gelatinos... Imi imaginez cum erai tu... Presupun ca nu este nicio noutate cata vreme nu ai dat niciun "tar" la telefon!
La prima nastere, eu habar n-am cand si cum am pierdut dopul gelatinos... Am inteles ca poti sa pierzi din el putin cate putin si nici sa nu-ti dai seama...

Gratiela, felicitari pentru AMR !!!

Tinna, ce de certuri am tras si eu cu al meu mai la inceputul sarcinii... Hormonii isi faceau de cap si aveam niste nervi de-mi venea sa omor pe cineva, si pe cine sa-mi pice daca nu pe el?!.... Acum, de vreo 2 saptamani sunt tare calma si draguta cu el!
Dargii nostrii soti cate mai suporta si ei 9 luni....

Laurici, of, ce femeie... Cum de nu ai dat-o afara in momentul acela cand i-a zis sotului sa nu o mai cheme..?! Cat despre pretu... 30 ron pentru cateva ore... mai scump ca in bucuresti!!
Si eu sunt disperata in privinta asta ca nu gasesc pe cineva care sa-mi placa cum lucreaza si sa fie si de incredere sa nu fuga cu "amintiri" din casa cum a facut-o ultima...
Acum este mama la mine si astazi chiar mi-a facut curatenie serioasa in sufragerie.

Ellenuta, cum a fost mancarica pregatita de soacra??

Laura 29+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



laurici .. inca nu am plecat de la serviciu .. mai stau un pikut si apoi o iau catre casa . catre papa bun ..

o sa va povestesc ..



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


zuzici .. ce-o face americanca noastra honey? cred ca e in cautare de casutza .. abia astept sa ne dea vesti de pe taramul tuturor posibilitatilor

34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput