Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Neata! Acus pot zice buna ziua! Am dormit prost ca din nu stiu ce motiv nu avea somn sotu si se fataia la greu. Acu doarme neintors!
Deci.........soacra mea scumpa imi recomanda cu caldura sa imi iau sotul in sala de nasteri. Sa nu il protejez cu nimic. Nu e vb ca sa vada cat e de greu sau asa dar pana acuma relatia lui personala cu copilul a fost din exterior. F frumoasa si duioasa dar parca vreau "bondage" sa se lege ceva chiar acolo in momentul in care vine pe lume fiul lui. Se poate si fara sa asiste dar........ Eu una nu imi inchipui barbat adica sot care e partas la toate cele "bune si rele" care sa nu vrea el sa fie prezent..... Nu stiu de ce....Poate si prezenta lui sa insemne ceva acolo, incurajare, incredere, are cine fugi dupa moasa etc. Dar de fapt e mult mai mult....E ca si cum il ai langa tine la deschis cadouri de Craciun...........
O sa raportam fiecare experienta personala si parerea lui taticu dupa eveniment, nu?
Azi am un gol in cap si nu stiu ce voi gati pt week end. As vrea sarmale dar nu a avut turcu varza asa ca?????


Ceska, 33 sapt+ cu Benji
AMR 7 Saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

salutare burtici...am intrat si eu sa va salut,am zis sa intru sa va citesc sa ma linistesc putine ca tocmai am avut un scandal urat cu taica-meo...nici nu ma apuc sa va povestgesc ca ma enervez iar nu mai vreau sa ma gandesc...uneori stau si ma intreb de ce fac unii oamenii copii...doamne ajuta-ma sa fiu o mama buna si sa nu-mi ranesc copilul asa cum o face taica-meo...
si mie mi tot mai greu cu sarcina dimineata ma trezesc cu mainile amortite,ma dor toate chiar si sub burtica ca la ciclu,am vazut ca mai multe simtiti presiune acolo..e drept nu e durere e un discomfort si simt nevoia sa ma tine de burta de parca mi-ar scapa copilul
unele persoane imi zic ca o sa nasc mai repede la cum arat..mi=ar placea mult sa petrec craciunul cu bebe alaturi...dar totusi mi frica ca i s-ar putea intampla ceva lui bebe daca nasc prematur...
va pup si va doresc un weekend cat mai frumos,eu ies la o plimbare ca e soare afara,asa ca vreau sa profit de el
pusii

Moni 31+,
poze nunta, burtica si bebe Robert
http://www.flickr.com/photos/14883580@N05/
[ url= "http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496"]
[ /url]
atat mai avem
http://bd.lilypie.com/Hwb9p2.png

AMR 9 SAPTAMANI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


hellooo zuzici,

ce nashpa e vremea afara .. e ceata, ba chiar si ploua la 9 si cand am iesit eu la cumparaturi ..

eu am dormit bine azi-noapte, bebe a fost cuminte .. chiar de ieri dimineata e cuminte .. nu mai face box cu ma-sa .. m-am trezit cand a venit tati de la sprit .. si mirosea a tutun si alte licori .. si avea chef de vorba .. cu fii-sa mai ales, nu cu mine .. intreba daca i-a fost dor de el ..

azi dimineata am tras o fuga la cora cu socrella .. si ca veni vorba de bucatariseala ... eu am venit la serviciu, iar soacra a ramasa acasa sa faca ciorbita de peste .. peste prajit .. snitele .. fasolica verde la cuptor .. salata de vinete ... yummyy .. abia astept sa pap bun-bun ..

aha .. cat despre asistatul sotului la nastere .. no way .. nu-s de acord sa ma vada in durerile alea si scramandu-ma si alte chestii ..

si eu chiar nu mi-am chinuit deloc sotul sarcina asta .. nu am avut pofte la miez de noapte, nu am fost ciufuta, nu i-am scos peri albi, nu am avut crize si nici depresii .. am avut o sarcina usoara si senina .. Doamne ajuta sa fie totul asha si in continuare!



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


zuzelor .. ce faceti .. v-ati bagat in bucatarie??



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



sau poate la somnic ..??



34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Moni .. nu inteleg ceva .. tu ai la semnatura niste poze pe hi5 .. am dat click pe link si intru in albumul meu de pe flickr .. cum se poate asta .. ca eu nu inteleg ..

tare ciudat ..

34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetelor.Am intrat si eu sa va salut.

danybv33Maria
Poze cu Andrei si Mamy graviduta
http://community.webshots.com/user/danybv
Ghidul viitoarei mame
http://www.iubire.md/guide.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna dani,

cred ca suntem singurele pe aici .. zuzele sunt ori la bucatarie, ori la somnic, ori la shopping ...

o zi excelenta!

34 EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Buna zuzici!

Hai ca mai apar si eu p-aci'. Sunt vesela ca de azi am intrat in sapt. 29, am incheiat ieri sapt 28, deci in sfarsit pot si eu sa zic ca sunt in luna a 7-a. Offf, cat am asteptat momentul asta! Acum abia astept peste 2 sapt. sa pun si eu AMR-ul!!!

Fetelor, nasol cu nervii astia mai! Si eu am o tona... am tras ieri o cearta cu sotul meu (bineinteles pt un motiv de kko), am plans, n-am mai vrut sa vorbesc cu el, etc... pana la urma a trebuit sa cedeze el si sa ma impace, ca eu ma tineam batzoasa rau

Cam astea sunt noutatile...

fetele,

Tina 28+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Dragi zuzici sunt deja satula de curatenia mea in casa In sfarsit mi-au terminat de tencuit in jurul usilor si femeia care-mi face curat se invarte prin casa. Vreau sa va spun ca-i foarte tzafnoasa si-mi creeaza o stare de nervi, de nu vad bine E obisnuita sa vina la 8 si sa plece la 12 (isi ia 300 mii lei pe tzaca paca de treaba ce zice ca face - de fiecare data am de strans dupa ea, dar o am de ani de zile si m-am obisnuit cu ea) si acum uitati cat e ora...hmmm e disperata si face o galagie cand cica stergeee, de ma doare capul! Nu-i zic nik acu, o las sa temrine, dar alta data nu mai vine la mine, e clar Auzi la ea, ii zice sotului meu: "sa nu ma mai chemi altadata la asa ceva!" Ce tupeu! Si sotzul i-a spus: "da, o sa te chem cand e curat" E o puturoasa, face pe fuga si ma enerveaza! Na, ca m-am descarcat un pic

34+ AMR 6 saptamani
Poze Laura
Puiul nostru drag
Sarcina 2007

Mergi la inceput