Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ellenuta: dulce=zahar=energie si in plus pt ei e destul de greud e digerat, desi e gulstul care-l prefera. deci un shoot de adrenalia pt bulinutsul din burtik:)

miri_mik 32+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miri, saru-mana de raspuns .. cred ca nu mai pap seara dulce .. la ce show a tras aseara .. mai imi spusese o zuza sa nu mai papa seara dulce dar nu m-am putut abtine ..



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Da fetelor,am citit eu un pic despre streptococ,am vazut ca si in America e o analiza de rutina in trim 3.Aici mi-a zis ca nu e o analiza de rutina.Diseara mergem si la doc mea (pt reteta si poate trimitere eco) si o s-o intreb si pe ea.
Stiam si eu ca nu sunt simptome.
Nu v-am zis ca ieri mi-a luat vreo 45 min sa ma rad la budunica.Oribil,eram plina de draci.Ma gandeam data viit sa folosesc crema (desi mi-e teama de iritatie) sau benzi de ceara.Ce stiti de benzile de la Veet?Ati folosit asa ceva?
Nu am dormit pana la urma si ma simt atat de lenesa.



Poze
Elena
35+
AMR 5 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI FERICIRE MULTA BREAZ !!!!
SA-TI DEA DUMNEZEU O NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS !!!


Buna dimineata si de la mine fetelor !!!
Eu aseara am reusit in sfarsit sa vad toata emisiunea megastar (sunt mare mare fan!!! ). Dimineata m-am trezit sa fac pipi la 5.30 si nu am reusit sa mai adorm la loc. M-am uitat la un film pana la 7 si apoi am dormit pana acum o jumatate de ora Pentru mine asta este o premiera pentru ca nu-mi amintesc o alta zi in viata mea cand sa ma fi sculat la 10.30 dimineata!!!!

Angi, apropo de "calduri" asta este o chestie general valabila oricarei gravidute, cred! Eu la serviciu le-am innebunit pe fetele din birou cu geamul deschis.... Am ajuns sa ma imbrac cu tricou cu maneca scurta ca sa mai atenuez din senzatie... Partea nasoala este ca afara este frig... Deci imi iau cizme in picioare...! La serviciu mor cu cizmele in picioare.. De marti imi voi lua pantofi de schimb la mine (sau sandale)

Miri, portocalele contin zahar ce poate iesi la glicemie??? Maine ma duc sa repet testul de toleranta la glucoza si mi-am propus ca astazi sa nu mananc niciun pic de zahar...Dar mor de pofta de portocala!

Honey, mi-a placut casa aleasa de voi la nebunie !!! O astfel de casa mi-as dori si eu pentru familia mea! Felicitari daca v-ati hotarat sa o luati si sa fie intr-un ceas bun !!!

Gatta, ma duc si eu pe la zuze in bucatarie sa postez ce a mai gaiti maica-mea zilele astea poate te inspira...

Alinuta, sa ne dai un semn imediat ce ajingi de la mama ta si ne citesti! Ma gandesc tot timpul la voi !

edit: barbata-meu a innebunit... sta la bucatarie cu mama si face lista cu invitatii la botezul ce va urma peste jumatate de an...

Laura 29+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Eu incep sa ma sperii cu testele voastre de toleranta la glucoza.Eu am facut decat glicemia pana acum si am rezultat 85 doar in luna a doua a fost 91.Si ultima analiza chiar nu stiam ca imi ia sange si seara am mancat compot de piersici si iaurt cu fructe si dimineata am mai mancat o piersica din compot..........rezultat 85...oare sunt defecta sau am un ficat prea bun sarmanul.

30+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Erena, glicemia 85 mi se pare foarte buna! Mai ales la ce ai mancat seara inainte de analiza....
Sunt convinsa ca si eu o sa am un rezultat bun la analiza de maine...
Mi-este tare tare sila insa de ea... sa stau acolo atatea ore nemancata si sa mi se ia sange ...Dar, asta este ! Trebuie sa o fac si pe asta.
La tine cred ca nu este cazul. Mai ales ca medicul tau nu ti-a spus nimic in sensul acesta...!!! Stai lnistita!!!

Laura 29+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Ereena,nu ai de ce sa te sperii,bucura-te!Eu am facut testul si a iesit negativ.Nu conteaza ce mananci cu o zi/seara inainte,conteaza sa nu mananci deloc cu vreo 10 ore inainte de test.

Poze
Elena
35+
AMR 5 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Neata' zuzici!

LA MULTI ANI BREAZ!!! Sa fii fericita si iubita si sa ai un bebe sanatos si mancacios!!!

Fetelor, nu stiu ce se intampla, ca si eu am de la un timp o pofta nebuna de dulciuri, mai ales de ciocolata
In primele luni de sarcina nu mai suportam dulciurile, iar acum vad ca nu ma mai pot abtine de la ele Chiar mi-e teama ca o sa incep sa ma ingras nasol din cauza asta, desi pana acum am luat putine kg, dar timpul nu e pierdut...

Pupici,

Tina 28+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Laura mie chiar mi-a specificat doc ca trebuie sa mananc normal (ca doar nu vrei sa inseli testul) in ziua precedenta,si daca vin la 8 dim la analiza sa nu mai mananc incepand cu 10 seara.

Poze
Elena
35+
AMR 5 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

zuza mai sunt!
Ereena vroiam sa mai scriu ca mie mi-a iesit si 100 glicemia si doc a zis ca e bine.Mi-a iesit o data 192 si de aceea m-a trimis la test .Chestia e ca mancasem dulce inainte sa vin la ea cu vreo 1 si jum,de aceea a iesit asa mare.

Poze
Elena
35+
AMR 5 Sapt

Mergi la inceput