Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (66)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Multumesc darene!
Ti-a iesit 192 glicemia luata pe stomacul gol ???
La testul de toleranta, dupa administrarea glucozei cat ti-a iesit ??
Mie mi-a iesit 150.

Laura 29+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Grija mea nu e tocmai fondat si m=a bucur tare mult ca am glicemia asa mice avand in vedere ca mancarea mea preferata sunt dulciurile.Nu m-am ingrasat foarte tare ,9g la 31 sapt , dar mai am si 2 cazuri de diabet in fam .Pe fond de stres nu din cel zaharat dar oricum ar trebui sa ma mai potolesc.Spre exemplu aseara am facut 3 feluri de dulciuri si nu am mancat altceva la cina decat ......DULCIURI
Ma bucur ca sunt bine cu glicemia dar o sa ma mai potolesc cu atata zahar
V a pup

30+
http://community.webshots.com/user/Ereena80?vhost=community

http://bd.lilypie.com/HmLbp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



fetilor .. mie mi-a iesit glicemia 91 pe nemancate si dupa testul cu glucoza aia scarboasa mi-a iesit 121 .. dr a spus ca e super ok!



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ziua buna!

constat ca asta cu dulciurile in ultima parte a sarcinii se apropie de rangul de fenomen. :-) m-a lovit si pe mine. la fel ca tine, tinna, in prima parte a sarcinii (adica in prima si in a doua!) nu suportam gustul de dulce. nu suportam nici gandul la gustul de dulce. iar acum imi face cu ochiul ciocolata, la greu. culmea e ca niciodata nu m-am omorit cu dulciurile. a cumpara/manca o ciocolata insemna o cioco baton, gen mars sau skickers, nicidecum o milka sau alta varianta de cioco la tablete. acum sunt in stare. ooooo, daaaaa! ma cenzurez la greu da...se poate.

de la ce-o fi?

mai nou, am descoperit o cioco-baton, nu are nici 50 de grame iar pe eticheta scrie "ciocolata de casa". ma mai prostesc cu ea o data la 2-3 zile. imi place tare-tare gustul, seamana cu ce facea mama. sigur, as putea icnerca sa fac "ciocolata de la mine de-acasa" dar...as manca-o. asa ca mai bine imi iau cate un batonas d'asta.

subscriu si la faza cu caldurile. tin geamul deschis intr-o veselie la munca. ma imbrac bine cand plec de acasa dar p[e dedesubt imi pun trispu cu maneca scurta sau ceva subtire cu maneca lunga. si cum ajung la munca incep sa dau jos de pe mine straturi-straturi de haine. aia e.

ereena, ai glicemii foarte bune. punct. :-) n-ai de ce-ti face griji pe tema asta.

pup fetele.
ati votat? :-)

irina 33 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

De o ora imi zice barbata-meu mereu sa ma duc sa votez....
La ei in grecia a vota este obligatoriu...
Nu stiu daca ma voi duce.
Ar fi pentru prima data cand nu as face-o...
Dar mi-e tare sila sa merg in doua locuri separate pentru a vota..
Nici macar nu stiu daca circumscriptiile sunt in aceeasi scoala sau in scoi separate..
Am incercat sa gasesc pe net unde pot vota si nu am reusit..
So,..
mai astept... poate ma voi hotari!!!
Voi?

Laura 29+ Eleni si mami de Dimitrakis 25.04.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


irinuka .. eu nu am votat .. am venit la munca dimineata si nu am avut chef sa merg pana la sectie .. iti dai seama ca nici dupa ce voi pleca de aici, rupta de oboseala si nervi, nu voi merge la vot ..

asta e .. aruncati cu rosii .. azi n-am constiinta civica .. nah ..uite asa.



34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetele!

Breaz LA MULTI ANI FERICITI!!! Tot ce iti doresti si un bebe sanatos de care sa va bucurati!!!

Omorati-ma si pe mine dar nici eu nu merg la vot. imi e asa o sila ca nici nu vreau sa aud. Cand eram eu tanara si nelinistita ii faceam morala surorii mele ca nu merge la vot si ii spuneam cat au luptat oamenii sa fie vot universal si mai ales femeile care nu aveau drept de vot (deh, pe atunci invatam sa dau admitere la facultatea de istorie ) si eram foarte suparata ca ea nu avea nici o treaba cu vorbele mele.

Dar acum cand aud de politica mi se face greata. Nici la stiri nu ma uit! Imaginati-va ca eu am aflat de alegeri acum... trei zile!

In alta ordine de idei, de cand m-am trezit ma incearca cate o contractie, pana acum am avut trei. Sper sa ma linistesc si puiul meu sa mai stea putin acolo! Am sa iau acum un NO SPA.



Pupici,
Angelique 35+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

laurici dimitrici, e posibil ca ambele sectii de votare sa fie amenajate in acelasi loc. adica in aceeasi incinta. de pilda, eu am votat la acelasi liceu unde se organizeaza mereu comedia asta. sectia pt europarlamentare e la parter iar cea pt referendum, la etajul 1. asa ca n-a fost vreun stres in plus.

misto faza cu sotul tau. dar asa e pe la ei, in tarile unde exista o constinta civica mai cu traditie. :-) am o prietena maritata cu un neamt, traiesc amandoi aici. iar tipul aproape ca a scos-o cu forta din casa pt vot.

a! cat despre lista de botez pregatita de sotul tau...parintii baiatului meu au inceput sa ne traga de maneca sa ne facem socoteli, cati oameni invitam si ce vrem sa servim. :-))) si mai e muuuult, mai mult de juma de an pana acolo. io n-am nici macar bagajul de spital facut, cum mama ma-sii sa ma gandesc la botez??? care botez va fi la sfarsitul lui iunie (evident, ne-au presat sa alegem data). bine, ei se agita pt ca totul va fi organziat la acrciuma unui prieten de-al lor si se simt f implciati in eveniment, din pricina asta. mai ales ca odata cu botezul vom face si cununia religioasa. bal, frate. ce ma bucur ca mai e asa mult pana acolo...

ellenuta, cum sa arunc eu cu rosii? in cel mai rau caz, cu pupici! uite!

irina 33 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irinuka

34+ EVA MARIA
AMR 6 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, sa nu radeti de mine dar si eu am fixat data botezului: va fi pe 1 martie. Bebe va avea atunci dou#259; luni si vreo 10 zile Eu am fost intotdeauna cu organizarea, sa fiu eu convinsa ca e totul pus la punct

Pupici,
Angelique 35+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 5 saptamani!

Mergi la inceput