Mamici de iulie-august 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mada, Anna, va multumesc din suflet pt raspunsuri!

Sarcina e mica, maine voi avea 6 sapt si 4 zile, eco va fi probabil transvaginala, si ca sa auzim inimioara si ca sa estimeze DPNul. Oricum, programarea e la 9, sper sa rezist fara sa ma duc la buda dimineata, si daca trebuie basica sa fie goala, ma duc la toiletes la cabinet. Am niste emotii, mama-mama!

Dar alte acte trebuie sa am la mine? Stiu eu, buletin, analize anterioare, graficul meu cu greutatea (f important in cazul meu pt ca eu am ramas gravi la 6 luni de la o operatie de bypass gastric, fiindca sufeream de obezitate morbida)

Monica si gargaritza 6+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Buna Dara Violeta are sarcina oprita in evolutie.
Boticelina mai mult ca sigur ca o sa-ti faca transvaginala ca e mult mai exacta decat cea abdominala. Daca te-a programat la eco si nu ti-a zis sa vii cu vezica plina atunci nu trebuie. Sa-ti iei cu tine buletinul, toate analizele pe care ai apucat sa le faci pana acum si carnetul de graviduta (daca ai).

bujo 6+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Bujo, multumesc frumos!

Inca nu am carnet de gravida. Banuiesc ca doc o sa-mi dea maine o hartiuta catre doctorul de familie (la care intentionez sa ma duc luni) si doctorul de familie imi face carnetul de gravida si ma pune sa fac lista aia lunga de analize , nu?

Monica si gargaritza 6+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Da, medicul de fam iti face carnetul de graviduta. Si analizele astea de rutina tot el. Daca ginecologul considera ca ar trebui si alte analize iti da el trimitere.

bujo 6+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

fetelor, dar de danangie mai stie cineva ceva ???

cum se simte ???

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Violeta, multi si curaj!!Luna viitoare o sa vina alt bb.

Karina22 si Ina, voi ati fost la medic? Intreb pentru ca vad ca si voi aveti DPN apropiata de a mea, si cu bb inca mic. Eu mai astept. am zis ca o sa merg la inceputul lui decembrie dar nu mai am rabdare Abia astept sa-mi vad puiutul la ecograf.

Pentru listuta, mai adaugati DN 16.05.1977, UM 17.10.2007
O zi buna tuturor si sa auzim de bine!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina22 spune:

quote:
Originally posted by ana_a

Violeta, multi si curaj!!Luna viitoare o sa vina alt bb.

Karina22 si Ina, voi ati fost la medic? Intreb pentru ca vad ca si voi aveti DPN apropiata de a mea, si cu bb inca mic. Eu mai astept. am zis ca o sa merg la inceputul lui decembrie dar nu mai am rabdare Abia astept sa-mi vad puiutul la ecograf.

Pentru listuta, mai adaugati DN 16.05.1977, UM 17.10.2007
O zi buna tuturor si sa auzim de bine!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....





Eu inca nu am fost la medic, am zis ca ma duc luni, mai am si varsat de vant si nu am voie sa ies din casa, dar luni voi merge la medicul de familie si apoi la ginecolog.

Karina22
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina22 spune:

Fetelor , cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat?
Am niste dureri de burta si de spate ingrozitoare uneori, ce as putea sa fac? Oare e normal?

Karina22
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Poti sa iei un No-spa pt dureri de burta. Dar cu siguranta ar trebui sa consulti un medic.

bujo 6+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna. Va mai citesc uneori pentru ca imi amintiti cam ce faceam eu anul trecut pe vremea asta. Si nici nu stiu cand a trecut timpul... Azi am intrat sa va rog sa acordati un vot unor mamici care anul trecut aveau in ochi, ca si voi acum, bucuria de a purta in pantec un BB. Un bb care va va schimba viata in bine. Sunt frumoase, haioase, burticoase. www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">mamicile de iulaug2007 merita mai mult de 5 stele.

si va multumim pentru vot. Va asteptam la scutece in vara. E asa frumos acolo....

Oana , Stefan si Victor . Si tati

www.flickr.com/photos/12244302@N04/sets/" target="_blank">POZE CU NOI

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput