Mamici de iulie-august 2008 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Mada eu stii cum fac? Rontai ceva pana trece senzatia de greata si apoi mananc ceva mai mult ca altfel maurc pe pereti cu gastrita mea. Desi nu pot sa pap decat legume si fructe si cate un pic de iaurt. Ca de carne nici nu poate fi vorba. Iar covrigeii si painea prajita ii car dupa mine tot timpu. Offf sper din suflet sa se mai domoleasca pt ca de sarbatori plecam in Belgia si ar fi nasol sa nu ma pot bucura de concediu.

bujo 6+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by bujo

Mada eu stii cum fac? Rontai ceva pana trece senzatia de greata si apoi mananc ceva mai mult ca altfel maurc pe pereti cu gastrita mea. Desi nu pot sa pap decat legume si fructe si cate un pic de iaurt. Ca de carne nici nu poate fi vorba. Iar covrigeii si painea prajita ii car dupa mine tot timpu. Offf sper din suflet sa se mai domoleasca pt ca de sarbatori plecam in Belgia si ar fi nasol sa nu ma pot bucura de concediu.

bujo 6+
album de nunta


bujo!!ai facut 6 sapt,doamne ce trece timpul!!!



Ana-Maria nimfomana dupa teste de sarcina
10+ sper la o!!!AMR 30sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina22 spune:

Buna fetelor, merci mada pentru listuta, eu aseara pentru prima data in viata am experimentat arsuri la stomac, grata insa mi-a trecut cu castraveti murati


Karina22
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Da, si tu ai facut 10. Acusi se fac 40

bujo 6+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Karina nu ai pt ce. Arsuri stai sa vezi mai incolo prim trim doi-trei ce distractie pe noi. Eu am supravietuit cu rennie si lapte rece, inghetata care ma mai calmau.
Bujo si la mine painea prajita e la loc de cinste o mai ung cu ceva gem da asa subtire de tot si mai beau cate o cana de lapte daca pot in rest iaurt, covrigei si fructe si apa si sprite ca nu pot bea altceva decat sprite imi trebuie acidulat cu toate ca stiu ca nu e sanatos si etc dar simt nevoie de acidulat si am luat sprite ca e cu gust de lamaie si nu mi se face greata de la el.
Si eu sper sa imi mai revin pana la jumatea lui dec ca si noi mergem in ro de sarbatori si na toata familia face mancaruri peste mancaruri ca in ro de sarbatori si ar fi culmea toti sa pape si eu sa imbratisez "pretena de portelan".

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

buna dimineata sau mai bine buna ziua! Vad ca deja avem si o mamica de august!

O intrebare am si eu, va rog ajutati-ma! Duapa cum v-am spus maine merg pt prima data la doc. Banuiesc ca imi va face eco. Trebuie sa fiu cu vezica goala sau cu vezica plina? Va face si poze? Trebuie sa-mi iau si un CD/discheta/memory stick ca sa mi le salveze pe el?

Altceva ce trebuie sa mai am la mine? Acte? Analize mai vechi? Trebuie sa-i cer ceva pt doctorul de familie?

Monica si gargaritza 6+

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Boticelina aici la eco mereu imi zice sa beau cel putin 600 ml de lichid inainte de eco ca sa se vada cat mai bine. Asa ca atunci cand stau si astept sa imi vina randul bag in mine apa suc ce pot bea si eu sa fie vezica plina.
Sa vezi cum fug tantile dupa eco rapid la baie ca au pus toaleta in apropiere sa nu faca bietele femeii pe ele. Ca na cand esti gravida si mai ales in trim 2-3 nu te mai poti tine asa usor tre sa mergi atunci si gata.
Aici dupa fiecare eco iti printeaza cateva poze mai faine cu bebe dupa ce termina ei de inspectat tot pe acolo. Si cand mergi la receptie iti da niste rame speciale care arata ca niste felicitari asa mici in care sa pui pozele de la eco. La cea morfologica am poze cu toate organele lui bebe, ca un set mi-au dat mie si un set au pus la dosarelul meu.
Odata am baut un suc dulce de afine Ribena si imi face nenea eco si zice da ai baut ceva dulce eu zic da de unde stiti zice el Ribena cumva eu da si el zice de aia nu sta bebe locului si e asa zglobie. De la zahar donsoara facea tumbe de zor prin burtica.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Boticelina depinde ce fel de eco iti face. Daca e abdominala vezica trebuie sa fie plina, daca e transvaginala vezica trebuie sa fie goala.

Anna 6
http://bd.lilypie.com/mXm0p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna fetele nu am mai scris ca nu am avut ce sa spun nou,dar acum am o mare bucurie am fost azi la prima eco a lui bebe si este totul bine,am 7 saptamani si o zi dupa dezvoltarea fatului si 7 saptamani si 2 zile dupa varsta sarcinii de la ultimul cm,uterul este de marime normala,are activitate cardiaca si bebe are 1 centimetru , am colul inchis,este totul perfect .
Am si eu o rugamninte la voi cele care puteti modofica in lista initiala sa modificati si la mine data probabila a nasterii este 10 iulie 2008 a rezultat in urma ecografiei, iar data mea de nastere este 04.11.1978.
In rest eu ma simt bine am un pic de greata,nu am luat kg pana acum,am o stare de oboseala,dorm mai mult,obosesc mai repede.
Va doresc si voua tuturor numai bine si la bebei la fel sa cresca si sa dezvolte si sa fie sanatosi.

6+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Ana xena tin pumnii pentru eco sa cresca bebe asa cum trebuie.
Salut bojo si ma bucru ca reusesti sa te descurici cu greturile.
Mada max si tie multa sanatate la fetita si sa speram ca te lasa si pe tine greturile.
Bun venit karinnei.
Fetelor ce a patit violeta ca nu gasesc? Va rog spunet-mi si mie.
Va salut si va pup si pe restul de fete dar nu va tin minte numele sunteti destul de multe.
Dar ce se pare ca sunt singura pe aici:::::CUCU

7+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput