Sezatoarea canadiana (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ira daca vrei sa scapi mai ieftin du-te la un dollarama mare..Eu am luat recent niste ciorapei-ghetute de trimis in Rom f. frumosi. Dar acum, ca mai tarziu se cam goleste.
Si eu am tot primit circulaire de la marile magazine, superbe, cu niste brazi frumos impodobiti pe care-i poti lua ca model.

Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Yupiiiiiiiiii, numele ales de Nelia e Andrei!!!!
Super
Sa stii ca Andrei nu are nici o problema cu numele, nimeni nu ii zice Andrew sau Andre, asa ca , super!
pupici pe burtici!

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Nelia si Carmen nastere usoara si bebei sanatosi si cuminti.
De nume vad ca nimeni nu recomanda Stefan:)
Magdone de unde ai luat cadoul acela? Un link ceva?
Si eu sunt in cautari ca nu stiu ce sa ii iau si trebuie si pt la gradinita si pt acasa.
As mai avea o intrebare, ce luati voi sau sotii vostri de mancare la servici? Ca eu m-am saturat de facut pachete si sunt in lipsa de idei.
Va dorim o iarna cat mai usoara si un Mos cat mai bogat.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by DaiopriAs mai avea o intrebare, ce luati voi sau sotii vostri de mancare la servici? Ca eu m-am saturat de facut pachete si sunt in lipsa de idei.



Congelate, 1 dolar lunch-ul, sau tocanite, spaghete, pochette de pizza, orez instant (cu arome chinezesti) la sectia congelate te salvezi. Carnuri de toate felurile, omega 3, etc.

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Maru, nu e Andrei!!! Pentru ca am zis ca am familia plina ochi de Andrei si Andree, si prieteni si copii ai prietenilor girla, dar recunosc cu mina pe inima ca-mi place de numai pot acest nume! Probabil de aceea am si vista acum doi ani si ca am trei copii si pe baiatul nici macar gindit la acea ora il chema Andrei... in vis!
Nu aveti cum sa ghiciti numele pentru ca... e de neghicit! Nu stim nici macar daca va ramine cel gasit aseara... desi nu suna rau!

Mincare pentru sot... si eu pun la greu. Eu ii dau ce gatesc in casa, adica exact ce ar minca si acasa daca ar sta: borcan cu ciorba, felul doi de care am plus o salata daca merge, o cutie cu chestii de dimineata si citeva gustarele mici (prajiturele de casa, pungute cu fructe si/sau legume proaspete, cu alune, fructe uscate, iaurturi etc.). Numai ca el are bucatarie, cuptor, masa, farfurii, tacimuri si jumatate de ora pauza la prinz si doua mai mici, de cafea si maninca exact cum ar minca acasa... isi mai face si cite un ceai sau o ciocolata calda. I-a innebunit pe cei de acolo cu mirosurile romanesti de mincare... mai ales cind isi incalzeste ciorba sau tocana sau sarmalele!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Hapai io voiam s-o salvez pe Daiopri, nu s-o bag in boale cu sarmale facute zilnic.

Ca daca e sa dau exemplu personal de cum sa te salvezi cu lanch=ul sotului o sa ziceti ca sunt mechanta : la mine e simplu, isi gateste singur. Uite-asa dispar si conflictele de gusturi si surprizele din boîte à lunch. Sau mananca la serviciu, ca are cantina.

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am glumit cu sarmalele, nu stiu daca fac de trei ori pe an!!! Felul doi la mine inseamna orez/legume/ceva carne sau peste sau o paste cu brinza, chiar mamaliguta cu brinza si smintinta sau iaurt, in general garnituri bazate pe legume (sufleuri de exemplu) care se fac rapid si sau fara o bucatica de carne, facuta cit mai simplu... Dar am tot timpul supa sau ciorba si un felul doi mai greu in frigider, cum ar fi o tocana, o musaca etc... ca astea tin mai mult si la nevoie ii mai pun si asa ceva.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Hielau, hai ca va mai pun odata www.jameswjohnson.com/paint06/window_cleaner.htm" target="_blank">pozna pt toata lumea...

Nelia, hai ca ma bag si io daca se domolira spiritele eu cu fiu-meu am tot asteptat fetita si cand m-am trezit cu putzica in brate am fost in soc, nu aveam nume pt el... Asa ca, in ultima zi de spital, ca trebuia si trebuia sa plec si el inca nu era inregistrat, in fata maternitatii ne-am scobit in creier pana n-a mai ramas nimic si mi-a venit ideea. Acum nu stiu daca i-a chiar placut si sotului (apropos care-i povestea cu Eugen? ) sau a cedat nervos, dar asa a ramas si am putut si noi pleca acasa. Si pana atunci, luni de zile nu ne-a trecut prin minte, am incercat atatea altele si simteam si eu ca nu ni se potrivesc... Cat despre d-soara, cand am venit aici am fost sigura ca va creste cu numele transformat in forma engleza, dar ia incearca. Te corecteaza instantaneu ca e cu A la sfarsit, nu cu E, ea simte ca o face mai speciala! Totul e sa fie cat mai putin pocibil si rezonabil. Imi amintesc odata pe tren in Ro, era o tanti cu un baietel. Am crezut ca nu aud bine cand a zis tanti sa stea cuminte Spirache. Bietul copil...

Ira, te-ntrebam ceva de o marca de piane, da' n-am timp acum sa ma duc sa-l caut iar, ceva cu john broadwood cred...

Ma duc la un meeting la birou, eu speram ca trimite seful email ca se amana, dar nu mi-a iesit.

Eu am vazut in casa noua goange. Nu stiu ce sunt, dar am vazut vreo 3 in bucatarie. Ceva sugestii? Brrr, ca nu ma mut pana la exterminare! Si cand ma gandesc ca asta in care stau are 50 de ani si nu am avut ever in ea...

Donia, zi si tu ce gusturi are audienta? Aduceti si copiii?

Am plecat...


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Am vazut poza, in sfirsit! Spirache... Asta da nume! Auzi, mQQm, da' tu stii ca eu nu stiu cum ii cheama pe copiii tai!?! Adica nu mai stiu acum, desi sint sigura ca am stiut odata...

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Lampa de-aia cu planete am vazut eu la Walmart, cel din St. Dorothée, undeva prin septembrie... Da' n-am luat ca la fiu-meu in tavan nu este instalatie, n-aveam unde s-o pun...

Eu cadorisesc copilu' cu un joc de-ala Mecanix sau cum i-o zice, similar cu Pionier Constructor, care-a copilarit in generatia mea stie ce vorbesc... Ca n-aveam destule piese si piesute sa-mi rup picioarele calcind pe ele in casa... Si cartile cu Geronimo, soarecul ala care "aventureaza", au o colectie intreaga la Costco... Plus carduri de Pokemon si orice altceva care are pokemon... joc de game-boy, de ex. Plus scrabble si ceva alt joc, inca nu stiu. Da' ma apuc de colindat magazinele in curind!

Ira, sint la Home Depot niste cirlige speciale, le agati de streasina si agati firele de la luminite de ele...

Carmen, eu n-am realizat ca esti asa aproape de termen... Bafta multa, hai ca, dupa ce trece greul cu Nelia, ne apucam sa-ti facem galerie tie...

S.


Mergi la inceput