Sezatoarea canadiana (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Nelia eu mai profit de mama si stau inchisa la calc, sa fac teoretic temele. Practic, de o ora nici nu am deschis fisierul.....
Si Marc saracul crede ca eu nu sunt acasa, ca altfel nu ma lasa el sa «lucrez». Dar marti pleaca si s-a dus boieria.

Oricum mai in centru se curata mai bine, nu e ca la mine aici , la tara......Noroc ca proprietarul a platit la privat si au venit si ne-au dezapezit in fata, la garaj.

De fapt cat are Tudora? Ca sa stiu cand ma pot intelege si eu cu Marc. Ca asa mi-ar placea sa-mi zica si mie ce-l doare....Parca e de o seama cu fetita Tatianei?

Si daca nasti pe 26 sa-i spui Eugen...Ti-am explicat mai demult de ce........ Glumeam.... E anuntata o zi cu soare, fara zapada!!! Pe 28 nu--mi place ca a murit Iorga.....Si pe 1 dec ar fi frumos... Uite cum vorbeste istoricul din mine....
Sa stii ca cel mai important lucru e sa fie sanatos.....Restul sunt amanunte nesimnificative.....

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mikiion, poti sa ma bati, dar nu-mi aduc aminte de explicatiile legate de Eugen... Octav dimineata mi-a spus ca el stie ca nasc luni, adica pe 26... Auzi la el, numai nume nu stie, ca in rest a stiut ca e baiat daca mai facem unul anul asta, acum stie ca nasc luni, e sigur ca e sanatos tun, ca voi avea lapte si ca, imi revin repede-repede si dau si examenele de sfirsit odata cu grupa din sesiunea asta. De unde o sti atitea sotul meu!?! Eu zic ca nasc pe 30, ca sa se potriveasca cu visul in care aveam si un baietel si il chema Andrei... asta cind Tudora nu avea decit vreo 3 luni si nici gind nu aveam de un al treilea! Da' Andrei nu putem pune ca e plina familia si avem la prieteni sau copiii ale prietenilor... de le-am pierdut sirul...

De fapt... v-am zis ca am gasit un nume, da' e secret, ca ma bateti daca vi-l spun!

Sinteti mai bune/buni decit www.biertijd.com/mediaplayer/?itemid=4023" target="_blank">atit? La nici doi ani!?! UIMITOR!!!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Si eu ma bucuram ca Marc spunea HAm-Ham la catei......

Si Fiji l-as fi cautat mai mult pe harta.... Si e uimitor ce frumos le pronunta si ea....

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Nelia, da, si eu tot la Ziegler sunt .. ma mir ca nu ne-am intalnit pana acuma, eu de obicei merg dimineata, in jur de 10 ...

Mikiion, da, exista un risc daca incerci sa nasti natural dupa o cezariana, de aia si ezit un pic ... procentul nu e mare, 3-4% doar, dar daca ti-a plesnit prima operatie, om esti, adica histerectomie la tine si risc destul de mare la bb de brain damage pana il scot ei afara cu cezariana de urgenta ... de aia, cum ziceam, chiar daca mi-ar place sa nasc natural, ca e recuperarea mai rapida, am totusi retineri ... fata de riscul asta. La mine Marc e intors cu capul in jos deci pozitia ar fi buna, doctorul zice ca nu e mare, deci in general totul s-ar prezenta bine ... om vedea, ce e al meu e pus deoparte, I guess...





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b] 27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by Donia

Fetele din Ontario, pliiiiz ajutor. Au venit la noi finii pentru 2 saptamani si am un weekend in care nu stiu unde sa-i duc. Prin zona mea pot sa ii duc si pe seara, dar in weekend i-as duce undeva la distanta, insa nu imi vine in minte nici o atractie.
Idei?
Si ce merita vazut in Toronto in perioada asta a anului? In afara de CN Tower?

Lorelaim, atat am vrut sa iti scriu cu cititul piticutilor... dar nu disper, inca mai e timp, o sa reusesc eu...

maru, La multi ani pentru Andrei! Cum mai, 12ani??? Eu eram convinsa ca are cel putin 14... auzi, de la 1400g... hai ca ai facut treaba buna cu el.

Simonna, te-am rezolvat. Ia drumul padurii si rascheteaza niste rasina de pe brazi, pune-o intr-o... oarece, punga, etc. si te-ai facut cu un miros de brad calitatea intai.

Mai am de citit 5 pagini... ce-ati tot scris, oare? O fi nascut nelia?

Podeanu, poate e putin prea intensa culoarea, dar pe ansamblu imi place, mie imi pare o camera a placerilor

No, numai bine ca pana sa termin de citit s-a terminat si capitolul! Hai sa ma mut si eu cu raspunsul.





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



Draga mea, nu stiu daca ti s-a sraspuns, da ma bag si eu:
du-i la ROM, Royal Ontario Museum, super, noua ne-a placut f mult
Daca le place sportul du-i la Hockey Hall of Game, da o cautare pe net, ca nu mai stiu exact cum ii zice
F interesant ar fi sa ii duci la Medieval Times la Toronto, da e scump, in schimb in pret e dinner and show

Adu-i la St Jacobs, langa noi, oraselul e superb, comunitatea menonita f interesanta, fermele au tot felul de bunatati, piata e grozava, carnati proaspeti cum fac astia aici nici mama nu face asa de buni (nu ma ziceti!)

Multumesc pentru urarile pentru Andrei. Cam asta e necazul nostru cu el, ca lumea se uita la el si zice cel putin 14 ani, dar el are 12 si minte nici atat!

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mikiion, hai, ca am editat celalalt in loc sa scriu altul... hormonii! Tudora are 2 ani si 7 luni!
Carmen, acum eu ma mai mir inca o data ca nu ne-am vazut, ca doar ne cunoastem! Ca si eu tot in jur de 9-9.30-10 am fost pe acolo si stau mereu cite vreo doua ore pina intru... chiar e ciudat ca nu ne-am intilnit! Sanatate si nastere cit mai usoara, indiferent cum va fi!

Magdone, vreau si eu pentru Agata!!! E fascinata de spatiu! De unde ai luat asa ceva?

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Fetelor, Simona, voi cum v-ati pus perdelutele de luminite afara, ati masurat inainte ? Si ati batut cuie in zid ?

Of doamne ce stressata sunt, haideti sa impartim idei de decoratii, semineul cum se decoreaza, oare nu acolo se punea o cizma din aia pt. Mos Craciun ? Ce idei de decoratii mai aveti in casa ?

Eu as vrea sa fac totul unitar, intr-un singur stil, o sa cumpar cred reviste...numai ca bradul vreau sa-l fac varza, cu toate ornamentele si bombonelele posibile, ca sa se bucure copilul, o sa-i pitesc mici cadouri printre crengi, abia astept!!!!!


Magdone, sarcina usoara, nu stiam!!!!!

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Ziceam ca s-a nascut Eugen Ionescu

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aha... Ionesco vrei sa spui... ca imi aduc aminte iar de Iancu!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

quote:
Originally posted by Magdone

Buna fetelor,

am ajuns si eu la servici azi intreaga dar dupa juma de ora, Doamne ce vreme si ce repede a luat-o anul asta.
I-am anuntat si eu pe sefii mei ca vorba aia sunt insarcinata ca se vede deja vreau sa zic, mult mai devreme ca la prima sarcina.
Seful meu direct a ramas asa putin descumpanit dar totusi mi-a zis felicitari, etc si imi zice ca sa-mi gasesc singura inlocuitor ca el n-are de gand sa mai caute ...asa ca fetelor daca stiti pe cineva care-si cauta servici dar la anul prin martie- aprilie sa ma anuntati, oricum o sa va mai intreb eu atunci aproape.

Pana la urma cu sora-mea n-am rezolvat in nici un fel si o sa vina mama, si-a luat concediu fara plata si asta e, o sa stea pana in martie anul viitor cand se muta sormea in Toronto si aici poate gaseste pe cineva.

Ira ce vrei sa zici cu chestia aia, ca eu cu franceza cam j'ai oublie, adica ne culcam ?
Donia daca vremea e Ok, puteti sa mergeti la Black Creek village, un fel de muzeul satului, uite aici http://www.blackcreek.ca/, daca o fi deschis acum iarna

aaa si mai vroiam sa zic de cadouri de Craciun eu i-am luat lui Razvan un sistem solar care se atarna de tavan, adica cu soarele in mijloc si planetele care obiteaza in jurului lui, cu lumini etc, super frumos mi s-a parut si Razvan e innebunit ca ii luasem o carte cu planetele si ma intreaba incontinuu.






Magdone 12+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."




eu, mai stii? ca astia nu zic nica, ma ucid cu nebuneala care e aici
mai, cred ca ar trebui sa intreb si ca ce?

Doamne'ajuta!

POZE

Mergi la inceput