Sezatoarea canadiana (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

http://www.ecopii.ro/moscraciun/

Uite aici Mos Craciun trimite scrisori la copii, poate va intereseaza un Mos care scrie romaneste :)

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Podeanu, subscriu parerii generale: Mie imi place ! Cred ca ai reusit chiar ce ti-ai dorit: sa lumineze incaperea si chiar sa dea o alta tenta culorii mai inchise.
A, si mai imi place contrastul cu culoarea patului

Editez: tin sa precizez ca este parerea unui neavizat in domeniul designului, eu merg mai mult pe aspectul practic (adica mai bine totul alb decat sa ma chinui sa aleg o culoare)

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Daca nu apare nimic, cred ca apar si eu pe 16.

La noi e un infern alb, avem zapada din toate directiile, chiar si de jos in sus, am senzatia cand privesc de geam ca totul e cufundat intr-o spuma alba, chiar nu-mi imaginez cum o sa razbat eu prin nametii de zapada pana la scolica mea, unde ma asteapta elevul la pian. Am un elev care e asa de nerabdacios ca vine mai devreme cu 30 minute sa praticheze in local, va dati seama ? N-as putea intarzia nici 2 secunde.

...si sa las eu casa mea perfecta si calda, in care miroase a cafea si a clatitute cu dulceata, of doamneeeeeeee.

Dana, am vazut camera. Mie-mi plac culorile un picut mai pale si mai pamantii, cum ar fi verde pal, crem, maro deschis, chiar si orange, dar brulé. Deci nu ma dau foarte tare in vant dupa sporturi extreme pe pereti, dar realizez ca portocaliul acela a facut un lifting de intinerire camerei si a metamorfozat-o intr-una de teneeger (turbat). Daca reusesti sa te trezesti o luna de zile bine dispusa cu peretele acela in fata ochilor inseamna ca e ok, poate ramane acolo, deci asta ar fi un test. Sunt de acord cu Pitilache ca-i lipseste ceva, de fapt cred ca ar trebui sa asortezi si ceilalti pereti cu o nuanta din aceeasi paleta, dar mai fada.


Mqqm, stiu ca m-ai intrebat ceva, dar am uitat ce, nici eu n-am vazut poza, voiam sa-ti spun doar ca te iumbesc.

Iar pt. insarcinatele : Allez.. allez, vous accoucher aujourd'hui ?

Ma duc in curatenia mea, ca au lasat monstrii un dezastru crunt in casa si tre' sa frec cada, chiuvete, dulapuri si pereti cu urme de deste si de coeur facute de Perfecta pe geamuri.

Donia, o sa-i cumpar si eu potaia aia, merci de pont. Sper ca nu latra sau sa faca zgomot, ca eu is sensibiloasa rau.

Maine o tin acasa pe Sofia, ce fericireeeee, doamne, cand ramane cu mine acasa o terorizez numai in brate cat ii ziua de lunga, la 5 ani, va imaginati ? O pup nonstop.

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Mai dar scrieti nu gluma!!! Nu va e mila de cei care au de facut teme si nu au timp de stat pe forum

Nelia sa stii ca e greu de ales nume de baiat. Aveam un nume asa de frumos pt. fetita Ana-Laetitia...Dar cu 5 zile inainte de a naste, am aflat , abia, ca e baiat.....Si ne-a luat pe nepregatite ... Voi va ganditi de cateva luni, eu in 5 zile ce sa scot din mine? Noroc de diabetul de sarcina, ca altfel nu mai pupam eu ecografie si aflam abia la nastere...Ca Marc-Adrian era cu capul in sus si picioarele incrucisate.

Carmensi eu am facut cezariana si eu credeam ca automat la al doilea fac tot cezariana....Am inteles ca exista un risc totusi si doct. de aici nu se complica cu nastere naturala.
La mine s-a declansat travaliul, s-a rupt apa, si cum copilul era neintors m-au bagat in cezariana de urgenta. Daca vrei , neaparat cezariana, cand ajungi acolo striga sus si tare ca vrei si se rezolva. Insa daca vrei sa nasti natural, asta e altceva.


Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Carmen, tu tot la Ziegler esti!?! Nu stiam sau am uitat. Cum de nu ne-am intilnit deloc pe acolo, ca el are doar miercurea program pentru gravidute!?! Mie mi-a zis ca bebelusul e destul de mare, dar ca nu vede nici o problema in a naste natural, ma asteapta sa intru in tavaliu... daca o fi in spital, ca pe Tudora nu am nascut-o cu el, chiar daca el a urmarit-o... de fapt, pot spune ca am nascut-o singura, ca la cit de rapid a fost totul, doctorita nu a facut decit sa asiste la nastere. Eu am urmatorul RV miercuri, la 10, exact in ziua in care ar trebui sa nasc.

Eu nu stiu ce sa zic pentru intilnire, deocamdata, dar daca pot, vin acolo unde voteaza majoritatea, nu incape discutie!

Ira, nu astazi, tu ai vazut ce e afara! De fiecare data cind ma intreba Agata cind vine bebe, inca de pe la 4 luni, ii spuneam ca atunci cind vine prima zapada! Si dimineata s-a uitat pe geam si a sarit bucuroasa in sus: astazi bine bebe!?!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Nelia ma gandeam la tine...Ai trimis fetele la scoala pe vremea asta oribila? Ca eu nu m-am dus, l-am tinut si pe Marc acasa ca nu ma complic acum cand ia antibiotic...
Si am imaginea aia descrisa de tine cu burta mare , Tudora in carucior, Agata pe langa tine, plus nameti si tu cu burta mare...Sper sa nu fie asa. Si sa stai toata ziua la caldurica. M-a sunat sotul si spunea ca se audea pe geam cum cade zapada, asa e de inghetata....
Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Mikiion, pai noi nu lipsim de la nimic indiferent de vreme! Pe bune! Dar inca sint acasa, pina la ora 15, cind vreau sau nu, trebuie sa o iau pe Agata de la scoala... si cu Tudora dupa mine, in carut... cu burta mare rau, prin nameti si pe jos... si venim tot pe jos, prin Westmount Park, ca si ieri de altfel, ca nu concep sa nu stea fetele minim o ora pe-afara, indiferent de vreme. Deci imaginea ta cu mine e conforma cu realitatea mea de peste citeva ore! Pe Agata a dus-o tati, iese din discutie sa lipseasca de la scoala sau de la vreo activitate, daca e sanatoasa! Dar Tudora e acasa cu mine, ca si ea a fost un pic bolnavioara, nu chiar de stat acasa o saptamina cit a stat, dar am zis ca o duc cind o vad sanatoasa tun, ca nu e cazul sa complicam lucrurile acum.
Si eu am temeeee... si un cheeef sa le fac de numai!

Voiam sa va mai spun ca Tudora mea si-a dat drumul la vorba... in engleza!!! Imi este atit de draga cum pronunta, ma topesc dupa ea! Si in romaneste rupe mai mult decit pina acum, dar se pare ca totusi in engleza se simte mai confortabil, desi e sta mai mult acasa decit la gradinita, probabil ca acolo insa comunica mai mult!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">39+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA - AMR 7 zile!

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

La voi ninge... la noi... ploua... marunt-marunt si rece... http://home-and-garden.webshots.com/album/561529789jnWJQd
Bafta gravidutzelor!
va tzuck si va mai citesc maine dimineatza :-)


Lorelai
Iarna pe ulitza..., Albume foto pe Webshots
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Monicutzane-ai intrecut nu gluma. Noi avem doar 2 masele ....Si niste gingii facut praf care nu ne lasa sa dormim...In ritmul asta o sa avem caninii la 2 ani. Oricum am inceput la 10 luni cu primul dinte....

Pt casa , din ce stiu eu de la prieteni, ca noi nu ne gandim inca, pana nu ne teminam scolile si ne hotaram in ce oras sa stam... Deci, in general trebuie macar unul sa aiba job permanent, adica nu contract pe durata determinata. In rest se dau relativ usor pt. venituri mai mici, dar nu peste 200 000. Asta la preturile de acum , inseamna sa iesiti de pe insula.
Si am vazut mai demult aici o discutie interesanta. Ca la venit adaugi si alocatiile pt. copii. Atat mi-a ramas in cap....Era acum vreo jumate de an, cel putin , discutia.
Mihaela

www.onetruemedia.com/my_shared?z=196cc7766eb32af94624d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj 1 An
www.dropshots.com/mikiion" target="_blank">filme si poze
filme2

Virsta Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetelor,

am ajuns si eu la servici azi intreaga dar dupa juma de ora, Doamne ce vreme si ce repede a luat-o anul asta.
I-am anuntat si eu pe sefii mei ca vorba aia sunt insarcinata ca se vede deja vreau sa zic, mult mai devreme ca la prima sarcina.
Seful meu direct a ramas asa putin descumpanit dar totusi mi-a zis felicitari, etc si imi zice ca sa-mi gasesc singura inlocuitor ca el n-are de gand sa mai caute ...asa ca fetelor daca stiti pe cineva care-si cauta servici dar la anul prin martie- aprilie sa ma anuntati, oricum o sa va mai intreb eu atunci aproape.

Pana la urma cu sora-mea n-am rezolvat in nici un fel si o sa vina mama, si-a luat concediu fara plata si asta e, o sa stea pana in martie anul viitor cand se muta sormea in Toronto si aici poate gaseste pe cineva.

Ira ce vrei sa zici cu chestia aia, ca eu cu franceza cam j'ai oublie, adica ne culcam ?
Donia daca vremea e Ok, puteti sa mergeti la Black Creek village, un fel de muzeul satului, uite aici http://www.blackcreek.ca/, daca o fi deschis acum iarna

aaa si mai vroiam sa zic de cadouri de Craciun eu i-am luat lui Razvan un sistem solar care se atarna de tavan, adica cu soarele in mijloc si planetele care obiteaza in jurului lui, cu lumini etc, super frumos mi s-a parut si Razvan e innebunit ca ii luasem o carte cu planetele si ma intreaba incontinuu.






Magdone 12+ si Razvan (19.07.2003)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput