FIV 148

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Kora ce mi-a zis a fost asa: acum nu se plateste pt al II-lea ET, dar de la anul va costa.Asa ca nu va faceti griji nu va fi nic o taxa in plus.Si da, cred ca va fi si o taxa de blastocist, sigur nu va pune un pret generic mare pt toate, ci va creste doar pt cei la care va fi cazul (ca nu toata lumea va fi eligibila pt blastocist)
Mai eu am inceput sa beau ceai de cretisoara, am citit si prospectul la cycloprogynova si ...nu ma convinge; si mai ales ca Dr mi-a zis sa nu ia...
Ei Kora, asta cu e cea mai mica problema, acum oricum ne iubim non-stop dar doar cu mangaieri, imbratisari si sarutari. Si imi plaaaceeee
iana-mari -probabil ca organismul fiecaruia reactioneaza diferit, dar ca sa fii cu inima-mpacata e bine sa continui tratamentul de sustinere; dar asta probabil ca iti va afecta ciclul
Speram sa mearga bine lucrurile bine si sa fie cu bebici, altfel si eu asa cum scriam la azoo ador echipa Gynera, sincer azi simt ca iubesc pe toata lumea de-acolo ...au fost impecabili si atat de draguti si umani si comunicativi si vedeai ca traieste momentul pt tine ...Dracea cand s-a terminat biopsia era marcata, mi-a zis ca s-au chinuit tare sa gaseasca spermatozoizi si au crezut la un moement-dat ca nu vor gasi ...Deci ii simti alaturi de tine si chiar mi-a placut mult de ei
Moniland- si mie mi s-a parut ciudat dar uite ca ea a zis ca se poate
ioana_p76- eu am avut protocolul lung cu Diphereine si Gonal, preturile pe prima pagina. Dar daca vrei si ICSI nu cred ca te incadrezi. Sau stai putin: sotul tau tb sa faca si biopsie testiculara sau nu ?
felicia- promit sa vin numai cu vesti bune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Pisix, Avalon in sfarsit vad si eu pe cineva super-incantat de o clinica din Romania. Va doresc mult succes fetelor si sa fie la fel pana la sfarsit. E foarte interesanta varianta aleasa de voi. Si eu am fost tentata sa incerc transfer de blastocist dar cum aici nu se bazeaza decat pe embrionii de cea mai buna calitate, degeaba am avut eu ovocite multe ca am ramas cu embrioni putini si mi-a fost teama sa risc. 2 transferuri nu stiam ca se poate dar sper sa fie de bine! Va tin pumnii stransi

Puiramy bafta multa! Inceputul e promitator!

Iana continua sa speri pana la proba contrarie. Poate fi inca sarcina. Bafta!

Moni sper ca esti mai bine...Mergem mai departe indiferent ce se intampla.

Zouzou si tie la fel...



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

succes la toate fetele in asteptare si la cele in pregatire.numai rezultate de .mie nu mi-au spus nimic.cati am sau cati nu.a zis ca totul e foarte bine si ca am sanse mari.atat.da mam luat dupa el si acum cred si eu ca da poate chiar sant sanse mari.daca nu,vine ianuarie si incerc din nou.asta e.o intrebare am si eu.am et vineri.punctia am avuto ieri.astazi am voie la ??? daca nu e voie nu e,asta e.va intreb pe voi ca mia fost rusine sa intreb doctoru..pisix mult succes si cred ca si tu ai tot vineri et,nu?

http://www.slide.com/r/fwzwcNH24j8yJ8vbKCcVKv8iPRZb41FB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Moni iti trimit un si o sa nu mai fii necajita,desi stiu ca, cu o floare nu se face primavara....trebuie sa existe solutii,sunt sigura,uita-te la Sheri,la Pisix si ar mai fi exemple.Si nu in ultimul rand...cand ne-am casatorit am jurat fiecare sa fim alaturi la bine si la greu unul fata de celalalt,deci indiferent care e problema,impreuna tot veti reusi intr-o buna zi intr-un fel sau altul sa aveti copilasul vostru.Tu ai fost la un pas...asa ca trebuie sa fie bine pana la urma.

Dream bafta multa la Et!Cand e ziua cea mare?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc fetelor .
Dar indiferent de probleme cateodata simti ca te lupti cu morile de vant. Asa ca rabufnesc, ma calmez si o iau de la capat. Intorc problema a nu stiu cata oara pe toate partile ca poate mi-a scapat ceva. Si ma gandesc ca orice problema are rezolvarea ei. Asa ca am de lucru pana o gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Kora multumesc! Vineri ar fi ziua Z. Sunt inca o gramada de incertitudini. Sper sa reziste. E tare greu! Am inima cat un purice...



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dream1971 spune:

Xrysya bafta multa vineri si sa fie cu ochisori! Stai linistita si fara stress mult! Parerea mea este si fara ....

Moni trebuie sa vina si ziua in care vei gasi calea spre success. Continua lupta si vei invinge! Te inteleg.



Dream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

multumesc pentru raspuns dream.nu,nu am nici un stres da nu stiu de ce ca eu de felul meu ma alarmez din orce.cred ca mia inspirat dr prea multa incredere:).iti tin pumnii pentru vineri si sa ne dai rezultate bune si cu ochisori

http://www.slide.com/r/fwzwcNH24j8yJ8vbKCcVKv8iPRZb41FB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

xrysya si parerea mea este fara ,mie asa mi-a zis dr. ca de la punctie....nimic...de fapt chiar incepand cu 4 zile inainte de punctie (pt ca sotul trebuia sa stranga gigeii).Nu inteleg ,tu nu poti sa suni dr. sa iti spuna in fiecare zi cum se dezvolta copilasii vostri?Succes!
dream ai trecut si tu prin multe asa ca acum va aparea soarele si pe strada ta,la casa ta....ma voi gandi la tine vineri!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

xrysya - da, si eu tot vineri am primul ET, la fel fel ca Avalon
Buuun, imi place de tine ca esti optimista, si eu sunt la fel :-)

Am uitat sa va zic ce tratament mi-a dat acum (nu stiu daca e important) : medrol de 16 (jumate de capsula) si Utrogestan 2 capsule intravaginal
E bine ?

Moniland orice problema la prima vedere pare f neagra. Apoi devine doar neagra, apoi ...cu mult efort poate devine gri.
Stiu ca dupa esecuri repetate e greu, dar e important macar sa incerci. Ti-am scris in partea cealalta ...

Mergi la inceput