FIV 148

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Neata fetele!

Pisix, Avalon, Puiramy bafta multa fetelor !

Kora

Tin si eu pumnii tuturor fetelor in focuri!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana uita-te la Pisix ce rezultate bune are si sotului ei i s-au gasit gigei destui la biopsie si i s-au fertilizat frumos ovocitele,asa va fi si la voi!!!!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Kora - da, deci nu platim in plus nimic, desi cand am intrebat-o stupefiata pe dr mi-a reamintit ca atunci cand am avut prima discutie exact asta imi spusese, ca e perioada 'promotionala' si nu se plateste nimic; acum a precizat clar ca de la anul se va plati
Dar oricum e super-treaba, nu vei avea niciodata sentimentul ca ai riscat
Super treaba cu si eu speram dar cum sotului nu i-a facut doar punctie ci si biopsie ...greu de crezut ca va fi refacut pt asa ceva pana vineri, nu ? ...
Eu nu mai am rabdare, abia astept sa sun la 2 la Gynera sa aflu ce fac BebeStrumfii mei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Da, fetelor, asa este, trebuie sa speram si noi! va pup si va multumesc pentru incurajari!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana tare-mi place ca ai inceput sa intri tot mai mult aici ...e clar sper ce te indrepti :-)
Si eu voi fi alturi de tine asa ...hai la treaba !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pisix deci de la anul se va plati in plus pentru ET nr. 2,sau pt ca ii va tine pana la stadiul de blastocist....of.... oare la cat se va ajunge,abia astept anul urmator sa vad ce preturi se pun...cred ca va fi si in functie de reusitele voastre...Doamne da sa reusiti ca atunci banii vor conta cel mai putin si multor fete le veti da sperante!In legatura cu cycloprogynova...chiar daca endometrul nu creste,ci doar se ingroasa,nu crezi ca ar fi bine totusi sa iei,e chiar mai bine sa fie mai gros ca astfel sa se cuibareasca bine puisorii.Iar in legatura cu parerea mea e sa nu faceti nimic pentru ca acolo sa fie mediul cat mai propice pentru bebelasii strumphi ai vostri,las' ca trec saptamanile astea cumva,nu se moare fara ,crede-ma

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Fetelor mie nu mi-a venit c.m. azi-noapte,dar acum am fost la toleta si surpriza:aveam o pata roza pe hartie.
Eu nu am sa intrerup medicatia si in noaptea asta plec la Bucuresti,dar mai mult ca sigur nu s-a prins.
Eu nu inteleg de ce a durat atat pana sa vina clar ,ieri am avut dimineata aceaa pata maro si dupa aia nimic pana azi.
Daca a mai patit cineva poate imi spune si mie.
Nusy m-am descurcat f.bine si f.repede la o farmacie in centru.Multumesc.
Puiramy frumoasa productie ai.
Avalon si Pisix sunt cu ochii pe voi e foarte interesanta si unica aceasta metoda.Data viitoare precis ma voi indrepta spre aceasta clinica.


s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor ce zi buna ati avut ieri!!!!
Bravo Pisix, Puiramy, Avalon!!!
Avalon, mie mi se pare ciudat cu 2 ET dar clar dr stie mai bine. Adica ti se va deschide colul uterin sa mai transfera un embrionas in timp ce ceilalti 2 circula liber prin cavitatea uterina? Cam aici ma blochez eu. Oricum ideea e super si daca se si poate fara sa-i afecteze pe ceilalti e de-a dreptul de vis.
Hai ca va tin pumnii ca tare mi-ar place sa reusiti.
Iana tin pumnii pt maine. Azi cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Va urmaresc in fiecare zi si tot citind ce ziceti voi despre clinica Gynera, ma gandeam si eu sa incerc data viitoare acolo(am facut pana acum 2 fiv-uri la Szeged, dar am avut putini embrioni, prima oara doi si apoi unul, politica lor fiind sa faca o stimulare mai usoara si foliculi mai putini dar de calitate -zic ei) As incerca la Gynera ca vad ca voi aveti multi embrioni, inseamna ca tratamentul pe care l-ati avut este mai puternic sau mai eficient.
As vrea sa va rog, fetelor care faceti acolo, Pisix, Avalon sa imi spuneti cam ce tratament ati avut si la ce cost a ajuns, sa fac niste calcule, sa vad daca ne-am incadra cu tot cu tratam si fiv+icsi in 3000e sau daca depasim aceasta suma.
Luna viitoare poate fac un drum la Buc pentru o cons preliminara. La nr. de mobil de pe prima pag trebuie sa sun sa ma programez sau exista si un nr de fix? Am vazut ca site-ul Gynera e in constructie.

Va si sunt alaturi de voi cu pumnii stransi!

Ioana
poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Pisix, Avalon, Puiramy, super vesti! Sper sa veniti in continuare cu vesti la fel de bune!
Dariela, imi pare tare rau...
Iana_mari, deocamdata stai linistita, o pata nu e Cm...
O zi buna tuturor!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput