Mamici de ianuarie - februarie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Neata! Dar buna nu e !
Azi e luni, nu? Nasol! Cearta cu sora continua pe mail zici ca e razboiul lui peste. Ma si gandeam "bine ca nu a fost ieri acasa cand am vrut sa sun sa vb cu tatal meu acasa ca mi-ar fi inchis telefonul in nas"!
Bine ca bebe Benji e sprintar de dimineata. Am povestit ce vise reale traiesc? Inca unul: azi noapte visam ca am contractii f puternice si ma tot miram daca chiar sunt contractii sau nu? Si cum semanau cu durerile menstruale am decis -in somn-ca sunt contractii. Ma gandeam sa imi trezesc sotul sa mergem la spital ca eu nasc. Mi-era mila de el insa si ziceam in gand sa astept sa se rupa apa si apoi...... Si sigur era 5 dimineata -ora la care cei mai multi copii vin pare-se pe lume - m-am trezit dar nu de tot am mers la baie sa verific daca e tot ok. Dar nu am mai putut adormi si -treaza fiind- ma intrebam eu "am visat de contractii sau chiar le am?". Nu ma puteam hotari ce simt. Dar a inceput bebe Benji inviorarea de dimineata asa ca m-am desteptat am luat tableta de fier si m-am postat la tv. Sigur ca mailul de la sora mea ameninta sa imi strice ziua. Noroc cu vecina care m-a invitat telefonic in juma de ora la mic dejun si cafea. Si o sa ma distrez cu cea mica si sper sa uit ca lunea asta a inceput asa nasol!
Sper ca voi sa aveti un inceput de saptamana bestial!

Ceska, 32 sapt+ 2 zile cu Benji
[red] AMR 8 Saptamani [red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

ceska, io cred ca ar trebui sa-ti pui sora la punct: pai care e gravida dintre voi doua?? care are in mod justificat (hormonal) reactii de bosumflat, trantit telefonul, enervare etc? pai nu faceti inversare de roluri!!

de acuma trateaz-o tu cu reject, si vorbesti direct cu parintii tai (de altfel nici postura ei de releu de transmisie nu e una fericita).nu?
iara ziua de azi (luni adica, cat pentru toata saptamana) poate fi cat de buna vrei tu si cat de vesela! ti-am citit horoscopul si e excelenta!!!
fata suparata

Monica 33+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata zuzici,

imi fac si eu aparitia dupa doua zile de absenta .. weekednul asta am fost libera si am cam lenevit .. nu am facut mai nimic .. ceva cumparaturi pe la cora sambata si ieri papa bun si odihna!

si eu am simtit de cateva ori burtica tare si ma durea pe jos asha ca la menstruatie dar nu a tinut mult .. sa fi fost vreo contractie? dimineata cand ma trezesc simt presiune jos, acolo, ... parca bebe ar vrea sa iasa .. dar numai dimineata ..

zuzici .. .. mie nu mi-au curs sanii deloc pana acum .. asta o insemna ca am canalele blocate??? ce sfat imi dati .. eu ma masez in fiecare seara cu garmastan .. dar tot nimik .. CE SA MA FAC??

astazi mergem din nou la nenea doctoru' .. sa ne cantareasca (oopps ..), sa ne ia tensiunea, sa vada colul etc .. sper sa fim ok ..



33 EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetele .Sa speram ca vom avea o spatamana buna ca de nu cred ca urlu.Pe mine m-a luat durerea de cap de dimineata,pe urma au mai aparut si niste probleme cu care a fost dusa deja la service , deci numai bine am inceput eu ziua .Noroc ca va mai citesc si ma simt mai bine alaturi de voi.Bebelusa este bine misca la fel de des si mult .Aveti grija de voi si bebelusi.

danybv32Maria
Poze cu Andrei si Mamy graviduta
http://community.webshots.com/user/danybv
Ghidul viitoarei mame
http://www.iubire.md/guide.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Elenuta, nici mie nu imi curg sanii, nici macar nu s-au marit. Am intrebat doctora si a spus ca asta nu inseamna ca nu o sa am laptic.

Am intrat la odiseea fetelor de nov-dec si am vazut poze cu fetita lui BB Yasmi, este o frumoasa si zambareata.
pana mai ieri ma uitam cu jind la semnatura fetelor care trecusera de 30 sapt. si uite ca se apropie si la noi ziua. maine intram si noi in 30 sapt si sper sa trecem cu bine de anul nou.



Mari 29+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

neatza si de la mine!!la noi a nins asa frumos azinoapte sper sa mai ninga si sa se aseze calumea zapada...desi..daca stau sa ma gandesc mai bine...mi-ar fi groaza sa mai ies din casa sa nu cumva sa alunec...
inca n-am scapat de gripa asta, tusesc ca un magar si ma doare gatu de mor...ellenuta parca tu ai avut probleme cu gatul nu demult, ce ai luat??eu m-am tratat numai cu ceaiuri si inhalatii si am luat ieri un paracetamol asa fortat..mi frica sa iau medicamente...aseara am avut si febra dar vad ca m-o lasat azi..
off nu pateste bebe nimic de la raceala mea asa-i??

Moni 30+,
poze nunta, burtica si bebe Robert
http://www.flickr.com/photos/14883580@N05/
[ url= "http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496"]
[ /url]
atat mai avem
http://bd.lilypie.com/Hwb9p2.png

AMR 10 SAPTAMANI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata,fetele!Mi-e tare greu sa stau pe scaun,sa citesc fie si 3 pagini!Virgo,cum adica nu ti-a vazut nimeni colul?!?Se vede si la eco,si pe masa si e foarte important!Lala,nu vreau sa te sperii,eu aveam colul bine mersi,lung si inchis,la ultimul control,iar dintr-o data,la eco de vineri,mi-a zis ca se mai tine nitelus!Si am intrebat de ce nu am simtit nimic,dureri,ceva,acolo,si mi-a zis ca cele cateva secunde de burtica intarita pe care le simteam eu din cand in cand erau contractii nedureroase si sunt suficiente!Asa ca,mare grija,repaus total si No-spa!Eu am fost la Iosup,care mi-a dat si MagneB6,4 pe zi,nu prea am inima impacata,dar le iau si Doamne ajuta sa fie bine,sa mai rezist cateva saptamani!Va pup!

Carmilia 32s1z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Moni, eu am luat Tantum Verde, dar si antibiotic, amoxacilina! in plus, am baut foarte multe ceaiuri si mi-am tocat lamaie pe care am amestacat-o cu miere!!!

Mari, nici mie nu mi s-au marit sanii .. port sutienele pe care le aveam si cand nu eram insarcinata .. si ii multumesc Domnului pentru asta .. ca am 36 DD - in masura SUA .. deci sa nu-mi fac griji ca n-o sa am laptic, nu? multumesc

33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Moni .. aha, poti sa iei si paracetamol, dar din ala simplu, EXCLUS SINUS!!! dar cica sa nu iei mai mult de 1 pe zi, eventual seara cand te bagi in pat cu un ceiut cald!

sanatate multa



33+ EVA MARIA
AMR 7 SAPTAMANI!!

BB EVA MARIA
LUCRUSOARE BEBE
www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL
MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

buna dimineata fetelor.....am revenit.

..aseara m-am uitat la filmul "Un pic insarcinata"...si mi s-a parut super,exact ceea ce vroiam sa vad...m-a incurajat foarte mult.
..tot ieri am fost in Polus Mall la cica "cel mai mare magazin de articole pentru bebelusi"(Miniblue)..si am ramas dezamagita.Intr-adevar, spatiu e mare, dar cu produsele nu stau chiar atat de bine pe cat m-am asteptat eu...asta e,poate asteptarile mele au fost prea mari.....
...va pup pentru moment ...o zi buna sa aveti..


Cristina 32+ si bebe Mara Bianca

Mergi la inceput