Mamici de ianuarie - februarie 2008 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Gata, am mai inhalat un puf, din pacate l-am luat cam prost, eram in fata oglinzii la baie si am vazut cum imi ieseau aerosoli albi pe la coltul gurii. Mi-e frica sa mai inhalez unul asa imediat. Dar ceva ceva cred ca tot a ajuns si la bronhiile mele, ca am simtit. Sper sa isi faca efectul mai repede...

Tina 27+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

of of TinaS, asculta ce zice anjelik ca acuc eva vreme si ea a tras o noapte alba de spaime:( macar tu sa fii mai cumintica decat ea si sa incerci sa ramai cat mai calma posibil. uite, un pupic de incurajare: muuuuuah!

tocma am facut o baie. si-am mai adaugat o scarboshenie pe lista de pofte: produsul de spalat toaleta! ma ticnesc cu totul. am inhalat ca aurolacii...putin, asa de pofta in timp ce freacam buda:)) si bebe dadea din picioare fericit, zic eu:) ar cam trebui sa ma culc, ca e cam tarziu la mine si maine la 6 sunt in picioare. scoala asta pacatoasa...pana in 22 decembrie o car in spate. numa sa ma tina balamalele. ma gandeam azi ca ce fain ar fi sa nasc intre craciun si anul nou, da' n-ar fi bine, ca bebe ar iesi nitel prematur si as avea alte belele pe cap. neah... dupa revelion poate zice nenea doctoru ca-l "aduce pe lume" - voba irinoukai, de parca pana atunci ar fi pe marte nu la ma-sa in burta:)
noh, va^pumpizez si o noapte buna sa aveti:)

miri_mik 31+
www.webshots.com/user/mirimik" target="_blank">bebe sacha si bruno

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://bd.lilypie.com/25XKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

si eu miri pe tine!

Ce sa fiu calma, ca acu' vreo doua ore eram in panica de-a binelea Parca acum sunt ceva mai linistita, am intrat pe forum si m-am dus sa votez burticile la concurs, sper sa nu scap vreuna...

Tina 27+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Tinna, sper sa fii ok, nici nu stii, iti sunt alaturi din tot sufletul... Incep si eu cu textele care ma enerveaza cel mai mult: incearca sa te linistesti si sa te culci... ca si cand ai putea. Dar ce sa zic si eu... Pup fata, draga de ea.

Eu de obicei ma culc la ore dina stea tarzii ca daca nu sunt obosita moarta nu pot sa adorm. Si cel mai bine dorm intre 6 si 12 dimineata ca nu ma mai trezesc sa merg la toaleta.

Miri, dar m-ai lasat masca cu gusturile tale: am retinut mucegaiul, solutia de toaleta, mama, mama....

Pupici,
Angelique 34+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 6 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Angi, sunt mult mai linistita acum, nu mi-a trecut dar oricum mi-e mai bine parca...Merci mult de tot de sprijin, conteaza f mult sa simti ca te intelege cineva

...am ajuns la pagina 12 cu voturile (ca am luat paginile la rand cu atentie). Daca scap pe cineva nu va suparati plz. Spuneti si se rezolva

Tina 27+ cu si mami de Andrei (6 ani si 10 luni)

Bb2 e tot baietel!
Povestea nasterii lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

buna fetele!

Ancasoare si eu sforai de n-am treaba. nu stiu cat de tare sforai ca inca nu m-am trezit singura de sforaitul meu, poate-s surda sau dorm profund :) pe mine inca nu m-a inregistrat nimeni da' tre' sa recunosc ca-s tare curioasa sa ma aud :) Tare visul tau! Eu am visat ca am primit droguri de toate felurile, coca,iarba, hasis, pastile si ca le duceam cadou prietenilor pentru ca eu sunt insarcinata :)))

ceska, vreau si eu high :) cu vremea asta am fost kind of down...

anandrei, mai usor cu cremwurstii, nu-s sanatosi...

irinouka eu sunt programata la morfologie la 32-33 de saptamani.

Felicitari Angelique pentru performanta de a spune NU. Si eu am problema asta in general, mi-e tare greu sa refuz oamenii si uite-asa ma trezesc facand lucruri pe care nu-mi doresc sa le fac...

virgo, mai poti da o raita pe la sexshop in caz de urgenta.

Lala_20
, dureri ca la menstruatie? sper ca esti mai bine! ia un nospa, treci la doctor ai mare grija de tine si de bebe...

Alina, o lovitura ca de cutit?! m-am speriat toata....

Tinna, eu nu sufar de astm, dar am experimentat de foarte multe ori atacuri de panica, stiu cum e. Poate daca bei un ceiut de tei te mai relaxezi un picut...

Mi s-a intamplat ceva tare straniu de dimineata cand m-am trezit. Am coborat din pat cu o pofta nebuna de dulce! tremuram din tot corpul si simteam ca daca nu mananc ceva dulce mor. am inspectat casa si nu am dat de nici un fir de ciocolata sau ceva bun. m-am uitat cu sila la borcanul de zahar si eram cat pe ce sa intru in el cand a sunat cumnata mea si mi-a zis ca se indreapta spre mine si ca ajunge in 5 minute. Am dat comanda la dulciuri, orice, multe sa fie! mi-am potolit nevoia dupa ce am mancat o napolitana, biscuiti cu jeleu, jeleuri, bomboane de ciocolata si suc de portocale. Miri, sa fie glicemie scazuta? m-am simtit alt om dupa...

va pupacesc, noapte buna somn usor... ooooof! iar ma culc la ore de-astea!

Anca D.

29+ Luca Alexandru
http://bd.lilypie.com/LeePp3.png
http://www.flickr.com/photos/ancadiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Neata burtici!
Miri multumesc pt raspunsuri,m-ai convins sa cumpar si perie.Esti de groaza cu poftele tale.
Lala_20 si Tinna sper ca sunteti mai bine. Lala poate ca de la aranjatul hainelor ti se trage,pare stupid dar e posibil sa se fi contractat burtica in timpul asta.Bine ca nu te-ai dus la ziua sorei.Suna-i si tu mereu si plangete de dureri,poate o sa-si dea seama ca ai motive serioase sa stai in patut.Si eu am dureri ca la ciclu cateodata dar sarcina mea e mult mai mare decat a ta.Intreaba doc de asemenea daca e posibil sa fi facut infectie urinara si de la asta sa fie durerile.
Angelique eu am ajuns la concluzia ca esti o dulceata de fata si am tinut sa-ti zic..M-am regasit in vorbele tale cu greutatea de a refuza pe cei apropiati si frica de mamica.Bine,acum nu mai imi e.
Stancutza daca nu te-a durut prea tare nu cred ca a patit ceva bebelina,mai ales ca e protejata si de lichidul amniotic.Povesteau fetele cum e cu sughitul - miscare ritmica timp de 1-2 min a capuletului bebelinei.Poti sa-ti dai seama dupa asta unde e capul.Cumnata mea a primit un pumn in burta de la un copil pe cand era in vreo 8 luni si a durut-o dar bebe nu a patit nimic.
Irinouka,da la unele produse sunt super preturi,la altele sunt mari ca peste tot.(platim firma cum zicea Miri parca).Aici cica nu s-ar adauga taxele de import,nu stiu cat de adevarat e.

Sa aveti o zi buna!

Poze
Elena
34+
AMR 6 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

wowww fetele mai putin si va vedeti si voi puiutzii!!!!!!!!!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Eu nu scriu prea des dar va urmaresc din cand in cand cand am timp.
Vroiam sa-i raspund si eu Stancutzei sa stea linistita ca bebe e protejat in burtik, eu am patit-o rau prin sapt 21 m-am impiedicat de un fier iesit din pamant si am cazut fix pe burtica, am fost la urgenta, am stat internata, am trecut prin momente cumplite de spaima dar medicul meu m-a linistit ca bebe e protejat de lichid.

Ma uit la postarile fetelor cu AMR, ce putin mai aveti zuzelor, pe langa voi mie mi se pare ca mai am o gramadaaaa, sunt de abia in sapt 27.

Va doresc o saptamana frumoasa si sper sa intru si eu mai des, va pup si v-am vazut pozicile aveti niste burtici tare frumoase

www.flickr.com/photos/10210052@N04/1447172350/" target="_blank">Alexia si minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

neatza zuzuci. fetele din Bucuresti, ia uitati-va pe geam sa vedeti ce frumos ninge.



Mari 29+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput