Mamici de iulie-august 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uricarudiana spune:

salut fetelor! ce faceti?
eu am fost sambata la eco si control si suntem foarte bine...
cica dupa eco aratam de 6 sapt, in realitate avem doar vreo 4 si un pic. deci suntem cam durdulii. sa fim cu totii sanatosi.
pup la toate fetele si o zi foarte buna.
salutari bujo...
ma bucur ca de la aspirante am trecut amandoua la odisee.
o sarcina usoara tie si tuturor fetelor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

gravidutze dragi!!
bujo un ...ma bucur ca bb e bine mersi, acolo unde trebuie!!! sarcina usoara in continuare!
diana felicitari ptr eco si ca bb e bine si dolofan!!!!
va urez sarcina usoara in continuare tuturor si sa auzim de bine!!! (sper sa vin si eu saptamana asta cu II)

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Diana ce faci? Ai facut eco?

bujo 5+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

quote:
Originally posted by bujo

Buna fetele. Tocmai am ajuns de la doctor si am facut eco. Nu se observa inca activitate cardiaca dar a zis ca e prea devreme si ca pt varsta pe care o are este intr-o stare f buna. Este pozitionat bine in uter si deocamdata totul e ok. Mai repet eco peste 2 sapt. Sa speram ca merge ca pe roate
Au inceput incet incet si la mine greturile de vreo 3 zile. Nu sunt foarte intense dar de exemplu dimineata de abia am reusit sa pap un pic de iaurt.
Corinuk multa sanatate si sarcina usoara.

bujo 5+
album de nunta


Salut Bujo. Ma bucur pentru tine ca e ok bebe....data viitoare o sa ii vezi si inimioara batand.... ce fericita o sa fii !!!
Imi aduc aminte ca spuneai ca nu ai greturi...la fel si eu .....ei de cateva zile m+au bagat si pe mine in seama.....dar pe la pranz.... asta e ...trebuie sa fim optimiste ca nu dureaza mult. Eu am observat ca seara m i se intareste burtica. Abia astept sa imi spui ce ati mai facut.Pupici

oana silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

Astazi merg la doctor....pacat ca nu are ecograf.....dar ne descurcam....poate ma trimite la un ecograf. Seara m i se intareste burtica habar n+am de ce . am vazut atatea lucrusoare superbe, dar trebuie sa ma abtin inca. Sa va spun ce am facut in week end... am facut testul ala babesc ca sa aflam sexul copilului....hai sa va spun....Se ia un ac ( nu il iei tu..ci altcineva) si se infasoara intr o hartie....tu trebuie sa apuci sulul in care e acul dintro parte ...daca apuci de la varful aculuie baiat...iar daca apuci de la gaurica e fetita.....eu am prins de gaurica....are mama o fetita....spre disperarea lui tati.De atunci burtica mea se numeste Daria.....cel putin pana la alte vesti de la ecograf.....ce ziceti ???? Am innebunit de tot ??? Pupici fete....Ganditi pozitiv

oana silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Bubuleana...imi parea numele tau cunoscut si banuiam ca am fost colege la "Vine barza",...dar n-am vrut sa zic nimic pana nu eram sigura.Acum am cautat in subiectele de acum un an si ceva si am vazut ca am dreptate...
Deci ,FELICITARI din partea mea.Ma bucur pt tine,mai ales ca stiu cat ti-ai dotit bb

Mihaela,5+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

uricarudiana ma bucur tare mult ca am gasit in sfarsit pe cineva din Bacau!!!!!!!!
Spune-mi te rog la ce doctor ai fost si unde ai facut eco? Eu am o mare problema in privinta asta pentru ca de mult tot caut un medic bun si nu gasesc. Ultimele doua ture am fost la dr. Zoican, mi s-a parut draguta dar cam repezita. oricum la eco voi merge la ea la clinica Luxor

Anna 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

corinuk, te-am felicitat si la aspirante, dar uite ca am venit dupa tine si aici la odisee ca sa-ti mai urez inca o data FELICITARI !!!!!!! pentru cele II liniute, ma bucur ca Dumnezeu te-a ajutat dupa multe chinuri si suferinta. Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos tun.

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Mihaela: buna draguta asa e, eu sunt, iata ca dupa ce am batut campii pe la aspirante, vine barza, endometru, etc am venit sa bat campii si la odisee Am mai avut o sarcina dar n-a fost sa fie acum sper din tot sufletul ca va fi bine!
Dar ce vad la tine, tocmai ai nascut anul asta si acum esti iar gravii??? ce frumos!!! bravo, felicitari!!! asa as vrea si eu sa am copii apropiati ca varsta! cum s-a intamplat: intentionat sau "destinul"?

mada: multumim, esti o draguta! raspunzi la toate fetele, actualizezi listuta, deschizi capitolele... meriti multi pupicei

bubuleana
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Bubuleana felicitari!!!
Asa mult m-am bucurat cand am citit aici.Iti doresc sa fie intr-un ceas bun si sa ai un bebe sanatos!

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput