Mamici de iulie-august 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna ziua tuturor gravidutelor!Sper ca sunteti toate bine!Eu am inca greturi dar nu si nu suport caldura si mersul cu masina .Nu stiu cum o sa fie drumul spre casa in dec.am ceva strada de facut si eu pot sa merg doar cu aerul conditionat !Ingheata sotul dar eu sa fiu bine MIHAELA... Foarte frumos filmuletul cu david.Ma emotionat chiar am plins.Si eu ar fi trebuit sa am un baietel de 1 an dar in luna a 5 am avut probleme si a trebuit sa fac intrerupere.Srer ca de data asta va fi totul bine si o sa fac si eu un filmulet ca al tau ELLA8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bujo, ma bucur mult ca totul e ok.

Ella bine ai venit. Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat la prima sarcina :(.

Eu mi-am facut programare la eco morfologica pe 14 dec (imi e tare frica de ea), iar maine merg in sfarsit la analize :). Azi merg sa-mi iau vitaminele.

Pusi

_
Vicky 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Bubuleana,ce sa zic ...s-a intamplat intentionat.
N-am mai vrut sa trec prin ce-am trecut....sa fiu necajita de moarte ca IAR au venit rusii....
De aia am zis ca de data asta ne apucam "mai din timp".Sarcina cu David am asteptat-o destul...vro 9 luni.
Daca nu se lipea lunile astea nimik,nu eram suparata...Daca s-a lipit...suntem fff fericiti

ella81it,ma bucur ca ti-a placut filmuletul ,dar imi pare tare rau ca te-a facut sa plangi si sa-ti aduci aminte de sarcina pierduta....Lasa ca o sa vezi ca de data asta o sa fie totul bine si o sa poti sa-ti faci si tu un filmulet....muuult mai frumos ca asta!


Mihaela,5+

si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bubuleana multumesc mult pt compliment si pupici. Is acasa si am timp de stat pe net si sunt si addicted cu site-ul asta care l-am gasit odata cu un google search si nu am mai plecat.
The_Andreea bafta la renuntat stiu ca e greu ai mei amandoi fumeaza si tata a cam avut pb cu asta si a reusit performanta sa treaca la cele mai slabe dar nu a reusit sa mai si taie din nr de tigari. In ro nu exista programe din astea speciale s te ajute sa reduci/renunti la fumat? Aici este o mare campanie pe chestia asta si te sfatuiesc sa mergi la medic sa gasesti solutia potrivita tie ca sa reusesti sa te lasi. Oricum o chestie ca asta necesita willpower, lots of it, asa ca tinem pumnii sa reusesti.
Annababy asa eram si eu data trecuta plina de emotii si de cand cu fata sunt si mai bocitoare ca inainte, gata daca vad sau citesc ceva mai emotionant stau si plang in fata laptopului de rade al meu de mine zice ca am innebunit, da cum poti sa nu te umpli de emotie cand citesti ceva de un bebelush si te mai si uiti la poze si vezi ce perfecti sunt toti, mici minuni ale naturii.
Camy si eu imi fac griji cu greutatea mai ales ca la prima sarcina am pus destul de mult si drept urmare sunt acoperita de la talie pana la glezne in vergeturi , dar depinde de fiecare organism si oricum maxim intr-un an reusesti sa ajungi la o greutate normala cu putin efort ceva dieta ceva sport, daca esti strong si te tii klumea de astea atunci poti ajunge si
Bujo ma bucur ca ai vesti bune de la eco. Si bafta in lupta cu greturile eu nu am gasit nici sarcina trecuta nimic sa ma faca sa ma simt mai bine si sa nu imi fie asa rau sg lucru care cat de cat a mers erau sticsurile sau chestiile uscate dim pe stomacul gol si lamaia stoarsa si putina apa peste ea daca suporti daca ti se pare prea acru poti pune si putin zahar sau miere cum preferi.
Diana f bine ca sunteti durdulii ma bucur ca e ok bebe. Da-ne datele tale sa te trecem si pe listutza, bine asta daca vrei.
Oanasm tinem pumnii sa vezi dublu.
Jjovana la mine nu s-au potrivit nici una din metodele astea clasice sau mai moderne acuma orice ar fi si de data asta sanatos sa fie ca restul nu e problema.
Aaa si fetele apropo de nume anul trecut am gasit un site fain cu nume daca vreti sa vedeti ce si cum check it out: http://www.behindthename.com/ . Dintre toste site-urile care le-am gasit asta are nume din toste nationalitatile si explicatii ce si cum tot de aici am ales is numele printesei. Sper sa va placa.
Ella imi pare rau de intamplarea de la sarcina trecuta. Lasa ca de data asta va fi bine.
Eu am reusit azi sa dorm putin cat a dormit fata a fost mai bine macar m-am odihnit cat d ecat dar cum m-am ridicat din pat am revenit la senzatiile mele alea placute de greata. Uff sa treaca mai repede ca nu mai am rabdare sa pot manca si eu ca toti oamenii.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Corinuk- am observat ca avem aceeasi zi si luna a nasterii si aceeasi UM- ce faina coincidenta! Pupici si sarcina usoara!

The andreea- multumesc de incurajari. Lasa ca trecem noi si peste asta

Pupici tuturor si sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Camy pus t-am raspuns la mesaj pe yahoo.
Pupici

Anna 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Va multumesc fetelor pentru primirea calduroasa si cuvintele frumoase de bun venit!
tuchi123: Eeee...sa stii ca am fost harnicutza...am fost la doctor de miercurea trecuta..dar mare lucru nu am aflat...mi-a dat sa fac un pomelnic de analize si mi-a zis sa vin saptamana viitoare cu rezultatele si o sa facem si o ecografie. In rest mi-a zis ca sunt OK.
camy_pus: multumesc pentru urari si bine ai venit si tu! Vad ca ai fost muuult mai harnicutza ca mine...eu nu am mai avut timp sa intru pe la voi de multisor pt ca nu am fost acasa zilele astea, dar promit ca o sa imi iau revansa azi si o sa citesc tot ce ati scris
Va pup si va las ca ma apuc de citit...am treaba nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Bun venit la toate noile burtici. Atat la cele inscrise deja pe listuta cat si la cele care deocamdata doar citesc. Tin pumnii ca toti bbii sa treaca de perioada de inceput cu bine si sa creasca frumusel la caldurica.
Sanatate multa fetelor care inca mai au probleme.
Si doua liniute la cele ce asteapta.

Noi suntem bine, nimic nou. Greata cand vrea ea, dimineata la pranz si seara dar atat, somn am cat cuprinde, foame si o lene...Noroc ca am mult de lucru si nu imi permit. Eu am anuntat la job ce si cum sa stie lumea macar de ce am zambetul imbecil pe mutra si cum de imi creste burta in ritmul asta ametitor. Miercuri seara merg la control si ecograf si mi-am facut deja listuta cu ce sa il intreb pe medic legat de teste, de conditiile de nastere in clinica etc. Noroc ca e invatat de la prima sarcina ca tre' sa imi raspunda la toate ca apoi io am de scris pe forum. Eram pe masa de nastere si il intrebam ce imi face ca eu trebuie sa le spun la fete :))
Va pup pe toate!

Dorian
prunca...pruncul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Ralu79 si the_andreea sa stiti ca si eu fumez si imi fac procese de constiinta de cate ori pun mana pe o tigara. Eu am reusit "performanta" ca de la mai bine de un pachet pe zi sa ajung la 4 - 5 tigari/zi. Sper sa pot sa ma las de tot, stiu ca imi trebuie multa vointa...dar...o sa reusim noi cumva.

Va pup pe toate si bebici sanatosi!

Irina 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

bun venit tuturor gravidutelor noi!mama,dar ne inmultim intr un ritm ametitor!mie parca mi e greu sa tin minte atatea nume!!sa dea dumnezeu sa stam pana la sfarsit !
eu azi n am sangerat deloc si sper sa nu fie linistea dinaintea furtunii!inca mai am greturi,dar suportabile,insa simt nevoia sa rontai in permanenta ceva,mai mult fructe si dulciuri,mancarea gatita nu prea o suport!
MCOCA,iti tin pumnii la eco!
AALINA,tare glumeata mai esti!
o sa merg si eu sambata iar la dr si vreau sa merg la medlife pt analize.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput