Mamici de iulie-august 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by corinuk

Buna seara viitoare mamici!In sfarsit am ajuns si eu la odisee dupa 3 ani de incarcari!Sper sa fim sanatoase si sa avem o sarcina usoara si bbei sanatosi!
Eu am ajuns deja la dr. ,am o bobitza de 6mm la 5 saptamani bine implantat iar colul este lung si bine inchis!Eu mai am o problema cu toxoplasmoza,medicul mi-a citit analizele din sept dar mi-a zis ca valorile Igm sunt mici dar totusi sa repetam la sfarsitul lunii.Sper sa fie bine...
AAAA si va rog sa ma treceti si pe mine pe listutza DN 11.08.1982
UM 11.10.2007 DPN 19.07.2008
Pupici pe burtici

corinuk 5+



FELICITARI!!!!!!
Iti doresc o sarcina usoara ,fara dureri si fara greturi.
Pupici si sa sti ca ma bucur mult ptr tine.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna fetelor,

...si mie imi este foarte foame...ce sa zic...incerc sa ma pacalesc singura cu fructe...cu cate un pahar cu lapte....imi este groaza de cum voi arata peste 8 luni......mie nici rau nu-mi este...asa ca pot manca relaxat cat doresc....

...multumesc colegelor...:))



pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Neata
Mada... iar ne intalnim...
ma treci si pe mine te rog pe listuta?
DN 08.04.1981 UM 01.10.2007 DPN 07.07.2008 Si sa nu o uitam pe
Bianca nascuta pe 30.07.2006. Mersi mult.



Andreea si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Fetelor hai ca eu am inceput oficial distractia de azi dim la spalatul pe dinti exact ca si sarcina trecuta. Si atunci intr-o dim pur si simplu m-a pocnit si de atunci in fiecare dim la spalatul pe dinti .
Ehh asta este sa speram ca nu ma va tine tare mult, data trecuta cam pana pe la 4 luni m-a tinut sper cand mergem in ro sa nu fie prea rau ca tare naspa ar fi toti se distreaza si eu ma convorbesc cu toaleta.
Merg sa ma intind pe canapea ca mi-e tare rau intru mai tarziu sa vad ce mai ziceti.
Restul fetelor pe unde umblati? ca e cam slaba miscarea pe aici dim asta. Sper ca sunteti toate bine.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Uhh Andreea ce surpriza. Bine ai venit sarcina usoara si bebe sanatos. Ce fain iar suntem colege.
Sper ca sunteti ok ca pe la piersicutze nu prea ai mai scris. Pupici si tie si printesei.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Mada suntem foarte bine, ceestem mult, alearga prin casa, rastoarna tot ce prinde. Din pacate nu prea am timp sa intru si sa scriu. Si aici vreau sa fiu pelistuta si apoi intru sa mai scriu din cand in cand. Nu mai sunt asa activa ca inainte. Dar daca va fi cazul te ajut cu deschiderea paginii noi sau completari. Daca imi dai parola pe PM.
toate burticutele

Andreea 7+ si Bianca Maria
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

quote:
Originally posted by a.cicel

Mada suntem foarte bine, ceestem mult, alearga prin casa, rastoarna tot ce prinde. Din pacate nu prea am timp sa intru si sa scriu. Si aici vreau sa fiu pelistuta si apoi intru sa mai scriu din cand in cand. Nu mai sunt asa activa ca inainte. Dar daca va fi cazul te ajut cu deschiderea paginii noi sau completari. Daca imi dai parola pe PM.
toate burticutele

Andreea 7+ si Bianca Maria
POZE




Andreea ma bucur ca sunteti asa active astea mici. Sunteti pe listutza.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by corinuk

Buna seara viitoare mamici!In sfarsit am ajuns si eu la odisee dupa 3 ani de incarcari!Sper sa fim sanatoase si sa avem o sarcina usoara si bbei sanatosi!
Eu am ajuns deja la dr. ,am o bobitza de 6mm la 5 saptamani bine implantat iar colul este lung si bine inchis!Eu mai am o problema cu toxoplasmoza,medicul mi-a citit analizele din sept dar mi-a zis ca valorile Igm sunt mici dar totusi sa repetam la sfarsitul lunii.Sper sa fie bine...
AAAA si va rog sa ma treceti si pe mine pe listutza DN 11.08.1982
UM 11.10.2007 DPN 19.07.2008
Pupici pe burtici

corinuk 5+


Corinuk, felicitari pentru "bobitza"!!!sa ai o sarcina cat mai usoara si bb sanatos tun!



Poze
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Buna fetele. Tocmai am ajuns de la doctor si am facut eco. Nu se observa inca activitate cardiaca dar a zis ca e prea devreme si ca pt varsta pe care o are este intr-o stare f buna. Este pozitionat bine in uter si deocamdata totul e ok. Mai repet eco peste 2 sapt. Sa speram ca merge ca pe roate
Au inceput incet incet si la mine greturile de vreo 3 zile. Nu sunt foarte intense dar de exemplu dimineata de abia am reusit sa pap un pic de iaurt.
Corinuk multa sanatate si sarcina usoara.

bujo 5+
album de nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna bujo ma bucur ca este totul ok la tine si la bebe al tau si eu cred ca este prea devereme ca sa aiba act cardiaca.
Si eu merg la eco vineri dimineata abia astept sa vad ce voi afla.
Te pup

6+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput