Durerea unei pierderi de sarcina (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

L58, eu nu vreau sa ma molipsesc acum! dar daca tii tu neaparat...fie!

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

musette pai spor la munca atunci, te asteptam pe aici, in functie de timpul tau mai liber.
mcrissa nu e vb sa-ti fie frica de stimulare, ma refeream sa vezi mai intai daca totusi nu e deja "bb la bord", ca sa nu iei ceva medicamente si sa-ti faci rau tie sau lui. si sa auzim nuami de bine.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Speranta moare ultima...

Lau-Meli si
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

quote:
Originally posted by mcrissa
......... eu sunt z35 fara urme de urati.vineri dupa un test negativ am avut o pata minuscula roz.cred ca m-am dereglat foarte tare
acum cand ii astept nu vor sa vina, ca sa ma apuc de tratamentul de stimulare, ca am vazut fete care au ramas dupa tratament.

Cristina in asteptarea mormolocului




oooo, mcrissa, acum am vazut. poate-poate !!! eu iti tin pumnii sa fie bebe!!!

andreea

ZOZOLINA

COUNTING THE DAYS

"Eram multumit ca puteam da un raspuns prompt si am raspuns. Am spus ca nu stiu!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ninia oricum, bb vine cand stie el, nu totdeauna cand vrem noi, chestie stiuta bine, deci...bafta sa fie cand o fii, numai sanatos sa fie, nu?

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Speranta moare ultima...

Lau-Meli si
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Asa este L58, si prima data a venit neprogramat....asa ca...poate asa vine si acum! Eu ma refer ca nu ma simt deloc pregatita sa o i-au de la capat. Ma tem si nu stiu de ce...

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salut!
Multumim pt aprecieri!
Ca sa vedeti cum poate sa gandeasca un baietel de aproape 4 anisori despre bebelusi si despre vointa Domnului:

Zilele trecute, vorbeam cu tati despre bebelusi... ii ziceam ce dor imi e sa tin un bebic in brate, dar ca inca nu mi-am recapatat curajul, speranta ca ar putea sa fie bine sa mai incercam...
Sebi se juca singur... dar bine-nteles ca tragea cu urechea si a intervenit imediat:
-Mami, dar EU SUNT SUFLETELUL TAU!
-... Da, Sebi, dar tu nu mai esti bebelus, ai crescut, te-ai facut baiat mare.... Esti baiatul meu cel maaare!
-Pai si cand o sa creasca bebelusul tau mare, o sa vrei altul?!
-....Ei, cati bebelusi crezi tu ca putem sa crestem noi!?
-Pai, cam cati intra in casa noastra mica (si ne arata 4 degete)!
-Unde sa culcam noi atatia bebelusi?!
-Pai, e simplu, mami: unul doarme aici cu tati, unul dincolo cu mami si doi la mine in camera, in patul meu!
-
-Sunt mare, pot sa am grija de ei! Ia sa vad, ti-am mai crescut burtica?


Alta discutie:
-Daca Doamne-Doamne a vrut ca EU SA FIU MIC si voi sa fiti mari, ASTA E! Ce tot spuneti voi acolo ca eu o sa cresc si voi o sa-mbatraniti?! Ca mie o sa-mi fie frica de voi....
Daca asa a vrut Doamne-Doamne.... (ca el sa fie mic!)

Va pup! O zi usoara tuturor!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

andriushca .eu cred mai mult ca e dereglare.nu am niciun semn, niciun sentiment ca ar fi bebe.
Lau Meli nu ma apuc de tratament pana nu vin uratzii.stimularea trebuie inceputa in Z5 a CM.mie mi-e frica de stimulare in sine, ma gandesc ca e ceva fortat si nu sunt prea incantata de idee.dar in acelasi timp ma gandesc ca au facut multe fete si au nascut copilasi sanatosi.
ninia81 e mai bine cand te ia prin surprindere.daca stai si te gandesti mult incepi sa-ti faci o mie de griji.
irinabobe pe unde esti?e cu ochisori?tin pumnii

Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Mav, ce super e copilasul tau! Este incredibil ce inteligenti sunt copii in ziua de azi! Cateodata gandesc mai profund decat noi cei mari!
Mcrissa,ai dreptate cand te gandesti prea mult la un lucru, iti faci si 100 de ganduri, si despici firul in 4. Mai bine sa vina pe nepregatite ca nu ai timp sa te gandesti la ce e rau...


Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mcrissa e cm nu e cu ochi. poate macar la tine sa fi avut mana buna predoi.
mav e super simpatic baietelul tau.
lau te rog imi spui si mie unde ai facut analiza?
fetelor voi stiti daca pt fsh si prolactina tre sa te duci nebaut, ca eu bausem o cafea cu lapte inainte sa recolteze. o fi problema?
flavia si michelle va pup.
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Ninia draga, nu trebuie sa-ti fie frica, pentru noi suntem facuti, ca oameni, sa putem lupta cu majoritatea obstacolelor la care ne supune viata, iar daca ne-am lasa guvernati de frica, nu am avea curaj nici macar sa trecem strada singuri. Stiu ca e imposibil sa nu te gandesti la tot felul de chestii, dar trebuie sa te re-inveti sa gandesti pozitiv, numai asa poti merge mai departe si depasi anumite momente fragile din punct de vedere emotional si nu numai. si forta draga mea, o ai cu siguranta.
mav multi, multi si tie si nazdravanului Sebi, ca tare figura e cu "rezolvarile" lui la probleme.
mcrissa e bine asa si da, stimularile au si ele rolul lor, daca ar fii cu mai multe contraindicatii sau riscuri, nu s-ar mai face, banuiesc. Te asteptam inca sa ai totusi bebik la burtik .
irinabobe analiza se face in Z3, pe stomacul gol, ca orice analiza de sange obisnuita. Laboratorul se numeste Unisyn si e pe Blvd.Tudor Vladimirescu, nr.29. Are si site, unde vei gasi nr. de telefon, dar oricum nu trebuie programare. Te duci, platesti, ti-o face si in 2, maxim 3 saptamani ai rezultatul.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Speranta moare ultima...

Lau-Meli si
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!
Doi zapaciti!

Mergi la inceput