Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Am vrut mai demult sa le dau lipsa la apel pe :

-Adina si desi stiu ca e ocupata cu 2 prunci si pe Camelia

Fetelor sper ca sunteti bine poate doar mai ocupate

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA momentan nu am nevoie ...ii dau san la cerere chiar daca asta inseamna sa adorm inaintea lui..dar in 2 sapt a luat 600 grame ..dr mia- spus ca nu are nici un rost de lapte praf mai ales ca dupa ce papa mai scot cel putin 130 ml de lapte..plus ca la inceput inainte sa pape curge ca la robinet..m-am facut o fulga si inainte eram lipita ..toata viata am suferit ca nu am sani si acum dau la toata lumea....dar am zis pt orice eventualitate sa am in casa ca nu se stie niciodata.

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Roxana foarte bine a luat in greutate puiul .
Felicitari !!!

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI E BINE ...putin mai mult ocupata..am vb eu cu ea zille trecute sunt bine si ea si Sebi si Stefania...bine Sebi mai mult interesat de Stefania si saraca Cami trebuie sa stea cu ochii in patru.
DARLEENA...si eu tot Avent manuala..am facut muschi ....dar de ieri nu mai merge i-a iesit ceva de acolo si nu stiu sa o fac la loc....parca m-ar bate si pe mine gandul de alta...dar eu oricum arunc laptele pe care il scot ca al meu "fitzos" nu foloseste el biberonul..e "cah..caca"...

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA multumim frumos!..adevarul este ca e un mare papacios ...mai nou papa pana ii vine inapoi ca sa simta el ca e plin.

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Roxana nu mai arunca lapticul, pune-l in recipiente sterile ( gasesti la farmacie cutiute sau pungute ) si congeleaza-l.
Poate peste o luna doua iti va folosi

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Roxule, vezi ca in cutia in care a fost pompa o sa gasesti parti de rezerva si instructiuni de montaj.

Voi v-ati luat toate cantar de bebe ? Eu n-am luat ca am zis ca poate o cantaresc pe cantarul normal, care e electronic, de sticla, asa ca pot sa pun pe el un cosulet sa cantaresc bebele in el. Acum stau sa ma gandesc daca n-ar trebui totusi sa iau cantar normal de bebe, poate e mai exact....

39s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxana eu fierb apa plata si o racesc, dupa aia ii fac formula.
Scrie si pe cutie cum se foloseste. La 30 ml pui o doza de lapte praf.
Cam asta e...nu e mare inginerie

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

pentru ce se mai fierbe apa plata?

39s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Lala merci...nu cred ca e de la lapte ca i-a aparut pe obraz, undeva in mijloc, nu pe langa guritza.
IEri desteapta de fi-mea, de foame, s-a zgariat pe fata, asa ca azi trebuie sa o prind cand doarme adanc sa-i tai unghiile, ca manusile nu tin la ea, si le da jos imediat.
Si azi a mai facut o boroboata: ii lasasem caciulita pe care i-am pus-o dupa baie, undeva in spatele ei, si a tras-o cu mana si si-a pus-o pe fata, era sa se sufoce cupilu'

Roxana incearca sa vezi daca tamburusul alb de la pompa sta corect, ca si eu am avut impresia ca s-a stricat acum cateva zile, dar l-am pus in pozitie corecta si merge de minune acum.

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Mergi la inceput