Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns totulii spune:

ellis tu vei naste cu dr. tutunaru???
te rog mullllllltttt sa-mi spui si mie cum a fost si care sunt conditiile in spital.
iti multumesc mult si iti urez din tot sufletul o nastere usoara.

AU MAI RAMAS 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

gianina - felicitari! refacere rapida si bb sanatos si mancacios!va pupam si va asteptam acasa!
roxana - eu ii dau humana, asta i-au dat si in maternitate. eu am pompa de san de la avent si mi se pare buna.intradevar, laptele praf da constipatie!
va pup. ora de masa...
mai vorbim.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Sa-mi spuneti si mie daca naste cineva la Elias intre 03-07.12, poate ne intalnim!

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
36+ Dora Ioana
AMR 18 de zile pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Rugam si noi proaspetele mamici sa ne spuna ce fel de ceaiuri dau ele bebeilor, sa ne facem si noi stoc.

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
36+ Dora Ioana
AMR 18 de zile pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..eu nu-i dau ceai..pentru ce sa-i dau ceai?...dupa 3-4 luni o sa-i dau..iar din ala de colici beau eu.
...cum faceti laptele praf??...cat se pune?..cu apa plata si incalzita putin nu?

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Felicitari Gianina !

39s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Roxule lasa laptele praf ca n-ai nevoie
In plus fiecare marca de lapte praf are alte masuri la preparare ( sunt indicatii pe cutie ).
Se prepara in general cu apa calduta ( plata ) sau apa fiarta , lasata sa se raceasca .

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..am uitat sa va spun ca am dat degeaba bani pe toate dracoveniile alea de pus la patut cu muzica ..bine lui tati ii fac bine adoarme instantaneu dar copilului nu...singura muzica care il adoarme si are asa un zambilici in coltul gurii este muzica lui Faithless...dar nu data incet....se pare ca am cam stresat copilul cand era in burtica

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

GIANINA FELICITARI!!!! SA-TI TRAIASCA PUIUL!!!

Roxana eu folosesc NAN 1 de la Nestle. Stiu ca multi doctori il recomanda. E foarte bun, dar acum am cam renuntat la el, pentru ca a inceput sa bea si de la san (cu mameloane) si noaptea ma mulg si ii dau cu biberonul laptele meu. Am incercat sa vad daca doarme mai mult de la laptele praf, dar vad ca se satura la fel, asa ca incerc cat mai mult sa ii dau ce am eu, mai ales ca sunt un fel de Fulga . Sa vedem cat o tine.

Ceai nici eu nu ii dau pentru ca neonatoloaga mi-a zis sa nu ii dau decat in situatii extreme, si atunci ceai de musetel mi-a recomandat.

Ank eu am pompa de la Avent si sunt foarte multumita de ea. Este manuala, dar cred ca ma voi duce sa-mi iau si electrica, pentru ca am facut scurta la mana de cat dau la ea

Erika arata-ne si noua centura. Mie mi s-a retras foarte mult burtik dar parca mi-as pune si centura, asa de control

Si de ieri pana azi raportez -2 kg...asta mi-a ridicat moralul

Si acum intrebarea mea: lui Kara i-a iesit pe fata un punctulet rosu, ca un cos mic. Stiu ca citisem la fetele de sept-oct ca e ceva normal, insa nu stiu cu ce sa-i dau pe el. Any idea?

cu baby KARA (7.11.2007) SI CEL MAI MINUNAT SOT SI TATIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

darleena sunt normale punctuletele alea.
In general nu se dau cu nimic, doar igiena normala de la baita.

Daca ai impresia ca au aparut datorita lapticului exista o cremuta buna de la Mustela pentru crustele de lapte ( uneori bb fac niste bubite in jurul guritei ca niste brobonele, de la laptic).

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 7 saptamani!

Mergi la inceput