Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Pe 9 decembrie a murit bunicuta mea.
Femeia care m-a iubit, m-a crescut si m-a invatat tot ce fac acuma.
Desi era in coma de 24 de ore n-a murit decat cand eu mi-am luat ramas bun de la ea.
Cand am venit la capul ei si am mangaiat-o pe frunde si am strigat-o atunci s-a linistit.
In fiecare clipa imi este dor de ea si incerc sa fac o mie de lucruri nefolositoare doar ca sa-mi indrept gandul catre altceva si sa nu mai sufar atat.
Acuma s-a dus langa bunicul dupa care a plans atata si pe care l-a iubit cum in ziua de astazi n-am mai vazut iubire si loialitate.
Au fost bunicii mei si s-au dus, iar viata mea, chiar daca am familie si copil este mai saraca si mai goala.
Nu ma mai simt copilul cuiva si nu mai stiu ca acolo undeva intr-o camaruta se roaga pentru mine mamaita mea, asa cum facea in fiecare zi si noapte.
Chiar daca am barbat si copil, acel sprijin moral, acele brate invizibile, cum mama isi tine copilul sa nu cada eu nu le mai am, pentru ca nu mai am bratele mamaitei mele, cu maini noduroase de munca, sa ma mangaie si sa ma sfatuiasca si sa ma ajute.
Chiar si pe patul de moarte ea se gandea la ceilalti: " I-ai dat la fata cutare?, Fata are caciula in cap?, Sa ai grija de fata?"

Of, mamaita draga, cate zile voi mai avea, voi aduna suferinta si dor dupa tine!
Mi-ai dat atata dragoste incat acuma, ca n-o mai primesc simt tot atata suferinta si singuratate. Pe cat de mare ti-a fost inima si generoasa, pe atat de chinuita e lipsa ta!

Te iubesc, mamaita mea!
Macar acuma esti fericita langa tataita.
http://www.flickr.com/photos/14464962@N05/2212029884

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

miria_cristina, Dumnezeu s-o odihneasca cu dreptii pe bunicuta ta!

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

http://new.photos.yahoo.com/eugeniacroitoru/album/576460762390905087

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Astazi este ziua sotului meu iubit care asa cum stiti nu mai este printre noi.Ar fi implinit 39 de ani..........cat de mult ar mai fi putut trai.
Imi este foarte tare dor de el ,imi lipseste atat de mult .In fiecare an de ziua lui ii cumparam un cadou frumos si ii spuneam la multi ani.Iar el imi multumea si imi spunea ca cel mai important este sa fie sanatos si sa fim fericiti.
Sunt sigura ca sufletul lui este in RAI si sper sa ne apere si sa ne ocroteasca.Chiar m-a mirat Laura aseara cand i-am dat sa manance ,mi-a zis ca ea mananca pentru tati.Poate exista o cale de comunicare intre ei doi pentru ca de multe ori ma surprinde cu amintiri despre Vio .

Va pup pe toate cele care ati pierdut pe cineva drag si DUMNEZEU sa ii odihneasca

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

draga Lore,

sunt alaturi de tine cu un si o imbratisare,e trist ,e greu de fiecare data cand ne amintim de cei dragi plecati dintre noi,oricat am plange si oricat ne-am chinui sufleteste,oricat ne rugam ,nu-i mai putem aduce langa noi...am vrea sa mai fie alaturi de noi,am vrea sa-i mai putem vedea macar o data,am vrea offffff...darrr ...tb sa mergem mai departe,sa ne amintim cu drag de cei dragi noua plecati in RAI,sa le pastram si cinstim memoria.
sa traim cu convingerea ca ne VEGHEAZA,OCROTESC SI APARA DE RAU!

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Vio -sotul tau bun si iubit!


SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

quote:
Originally posted by soanso

draga Lore,

sunt alaturi de tine cu un si o imbratisare,e trist ,e greu de fiecare data cand ne amintim de cei dragi plecati dintre noi,oricat am plange si oricat ne-am chinui sufleteste,oricat ne rugam ,nu-i mai putem aduce langa noi...am vrea sa mai fie alaturi de noi,am vrea sa-i mai putem vedea macar o data,am vrea offffff...darrr ...tb sa mergem mai departe,sa ne amintim cu drag de cei dragi noua plecati in RAI,sa le pastram si cinstim memoria.
sa traim cu convingerea ca ne VEGHEAZA,OCROTESC SI APARA DE RAU!

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Vio -sotul tau bun si iubit!


SOSO (20 dec 2005)


Iti multumesc mult si chiar stiu ca esti alaturi de mine .
Mai sunt cateva zile si se vor implini 8 luni,cateodata mi se pare mult ,altadata atat de putin.Doar Dumnezeu stie greu imi este fara Vio si cat de dor imi este de el.
Sper inca odata ca Vio sa fie alaturi de noi de acolo de unde este acum .


un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Acum 8 luni a fost ultima zi fericita din viata mea ,era tot duminica ,o duminica frumoasa pe care am petrecut-o in familie.Daca as fi stiut ca a doua zi cand ma voi trezi viata mea o sa fie distrusa,dar nu aveam cum.
Maine se implinesc 8 luni de la accident ,8 luni triste ,pline de durere si singuratate.Azi mai mult ca oricand simt ca VIO a fost cel mai bun om din lume si imi lipseste enorm .Sufar atat de mult si stiu ca daca ar putea el m-ar ajuta .Nu ii placea deloc sa ma vada trista ,suferind sau ca cineva imi face rau.Dar poate o sa imi puna o vorba buna la DD .

Vio dragul meu am asa multa nevoie de tine,de puterea pe care o primeam de la tine .Daca poti sa ma ierti ca plang si ca nu mamanc ,daca poti sa ma ierti ca sunt asa slaba ,daca poti sa imi ierti slabiciunea de care am dat dovada.Te rog iarta-ma si ajuta-ma .


un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Of Lore, Lore, incearca sa iti stergi lacrimile si sa te ridici. E greu, f greu dar trebuie. Fetita ta ce o sa zica daca te vede asa??? Fii tare si curajoasa pt ea, te rog. Stiu ca dorul e cumplit si doare al naibii insa nu mai putem face nimik decat sa ne resemnam si sa ne aducem cu drag aminte. Cuvintele nu isi au rostul in asemenea situatii dar trebuie sa te incurajam cumva.
Te sarut!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Crinutz iti multumesc pentru vorbele frumoase.Chiar asta mi-am propus sa fac si eu incepand de luni,pentru ca daca nu fac o schimbare nu cred ca o sa mai rezist mult.

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by lore03

Crinutz iti multumesc pentru vorbele frumoase.Chiar asta mi-am propus sa fac si eu incepand de luni,pentru ca daca nu fac o schimbare nu cred ca o sa mai rezist mult.

un suflet trist



Lore draga ,oare gandurile astea de imbarbatare nu de la Vio vin?????????eu cred ca da!

si te rog nu mai zice ca acea zi a fost ultima zi fericita din viata ta,fericirea ti-o aduce zilnic Laura.
nu te lasa ,lupta pt viata ta pt a putea sa-i fii sprijin Laurei ,nu ai voie sa te lasi ,nu trebuie!
multa putere si sa auzim vesti bune!



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Azi se implineste un an de tristete de durere de suferinta de cand mamica mea draga nu mai e printre noi.
Dumnezeu sa te ierte mamico si sa te odihnesti in pace!
Te iubesc mult.

http://tt.lilypie.com/lZpam5.png
Vreau si eu sa fiu

Mergi la inceput