Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 25

Crinutz

1311 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Crinutz un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pau4, imi pare rau de pierderea ta, stiu cum e ca doar am trecut prin asa ceva. Intr-adevar nu se uita, poate se atenueaza un pic.
N-am mai scris demult la subiectul asta pt ca sunt momente in care mi-e greu sa imi aduc aminte, parca nu mai am cuvinte sa scriu. Doar ca mi-e dor de mama si de tataie...In curand se fac 3 ani de cand nu mai e mama, parca a trecut o vesnicie de cand nu i-am auzit glasul, de cand nu i-am vazut ochii, de cand nu i-am atins mainile calde...
of ce greu e !
Mai rau e ca de cele mai multe ori imi amintesc ziua aia nenorocita cu tot ce s-a intamplat in loc sa imi amintesc de clipele frumoase. Imi tot vin in cap momente ale zilelor alea cumplite.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Bodrum Aegean Dream resort 2009
Canakkale
Grecia 2006/2007
Thassos 2009
Mergi la inceput
pau4
pau4

9 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Pau4, imi pare rau de pierderea ta, stiu cum e ca doar am trecut prin asa ceva. Intr-adevar nu se uita, poate se atenueaza un pic.
N-am mai scris demult la subiectul asta pt ca sunt momente in care mi-e greu sa imi aduc aminte, parca nu mai am cuvinte sa scriu. Doar ca mi-e dor de mama si de tataie...In curand se fac 3 ani de cand nu mai e mama, parca a trecut o vesnicie de cand nu i-am auzit glasul, de cand nu i-am vazut ochii, de cand nu i-am atins mainile calde...
of ce greu e !
Mai rau e ca de cele mai multe ori imi amintesc ziua aia nenorocita cu tot ce s-a intamplat in loc sa imi amintesc de clipele frumoase. Imi tot vin in cap momente ale zilelor alea cumplite.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Bodrum Aegean Dream resort 2009
Canakkale
Grecia 2006/2007
Thassos 2009
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai sunt cateva zile si "aniversam" 3 ani de cand Radu nu mai e printre noi, de cand cumplita boala numita cancer l-a rapuns la frageda varsta de 4 anisori... nu pot sa cred nici acum cand ma uit la poze, cand mai vad inregistrari in care apare si el, cand fetita mea, cea mai buna prietena a lui, se joaca cu jucarii de la el ...
Abia anul acesta in vara am avut curajul sa ii spunem Dianei, ca de fapt, Radu a murit, pentru ca ea stia ca este pleata in alta tara la tratament...si din cand in cand intreba de ce nu mergem la el si de ce nu vine... cand i-am spus a plans in hohote si s-a suparat pe noi toata seara respectiva pentru ca nu i-am spus acest lucru mai demult...
i-am promis ca atunci cand vom merge in orasul natal vom merge la mormantul lui sa ii puna flori si a zis da (ea mai fusese si nu stia cine e acolo, pana nu a inceput sa citeasca si nu am mai dus-o)... in ziua cand am ajuns acolo si am intrebat-o daca merge a zis ca ii e frica si nu am mai luat-o...
A doua oara cand am ajuns... a vrut sa mearga...am ajuns acolo, si i-a vazut poza de cruce...s-a bagat in mine toata si m-a strans de mana ...i-am spus ca Radu e ingerul ei pazitor si ca are grija de ea si ne vede si vrea sa ii zambim...i-a pus o floare si i-a aprins o lumanare si am mers la masina ... acolo lacrimile au inceput sa ii curga siroaie pe sub ochelari fara sa zica nimic, fara nici un sunet plangea in tacere pentru prietenul ei cel mai bun, de dorul lui...
Dumenzeu sa aiba grija de tine Raducule ca mult ne mai lipsesti si noua si mai ales parintilor tai!
Mergi la inceput
idoina
idoina

237 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui idoina  Trimite mesaj yahoo luiidoina Adauga semn de carte la raspuns Trimite idoina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dumnezeu sa-i aiba in paza pe toti cei plecati dintre noi!
Se zice ca timpul vindeca,pentru mine nu e chiar asa.Cu cat trece mai mult,cu atat dorul de Edi se accentueaza,cu atat e mai greu....stiti toti despre ce vorbesc.E bine ca macar in amintirile mele,puiul mic e vesel,se joaca,sufera....dar macar stiu ca acolo,in bratele Domnului,ii e mai bine.Noi am facut tot ce am crezut ca il ajuta,poate bine,poate rau pentru el.Oricum,stiu ca ingerasul meu nu mai sufera si asta imi da un oarecare confort....

Odihneste-te in pace,puiul meu drag!

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
idoina, daniela....n-am cuvinte...condoleantze!

Congo, here I come
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat  Reply with Quote
in 10 decembrie s-au implinit 19 ani de cand tatal meu nu mai e. Imi lipseste nespus de mult, era innebunit dupa copii, din pacate nu a apucat sa-si vada nepoteii... iar copiii mei au pierdut un bunic adevarat fara sa-l cunoasca...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi poze si mai noi
poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert
Mergi la inceput
Gabi_K
Gabi_K

5701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat  Reply with Quote
in 10 decembrie s-au implinit 19 ani de cand tatal meu nu mai e. Imi lipseste nespus de mult, era innebunit dupa copii, din pacate nu a apucat sa-si vada nepoteii... iar copiii mei au pierdut un bunic adevarat fara sa-l cunoasca...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi poze si mai noi
poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert
Mergi la inceput

nikole

3007 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinikole Adauga semn de carte la raspuns Trimite nikole un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe 13 decembrie mama mea ar fi implinuit 47 de ani...din pacate ieri am primit cumplita veste a decesului ei...cu putin timp innainte de miezul noptii, innainte de a implini 47 de ani.

Nu imi vine sa cred ca nu mai e...din pacate nu am fost f apropiate, m-au crescut bunicii de mica, ea, biata mea mama a ales o viata ..."usoara"...insa asa cum a fost stiu ca a suferit cumplit de pe urma greselilor ei, stiu ca a cumulat regrete si frustrari , stiu ca in ultimele momente s-a gandit la mine...

as fi vrut sa fi avut intelepciunea de a o judeca mai putin si a o iubi mai mult...acum...am aflat ca a murit singura,ca nu i-a fost nimeni alaturi, si asta e cumplit...hemoragie interna, a fost gasita in casa, decedata...stia ca va muri...a refuzat sa mearga la spital, insa pe mine nimeni nu m-a anunat...as fi vrut sa o sun, sa ii spun macar odata in 30 de ani ca o iubesc asa cum e ea, cu defecte cu alitati, ca dincolo de toate...am crescut innauntrul ei...si datorita ei...exist!

Daca nu cer prea mult, ptr ca nu ma duce mintea ce mai pot face pentru sufletul ei, vo rog din suflet, atunci cand ii pomeniti pe ai vostri, amintiti-o si pe ea in ruga voastra(Doina se numeste) poate noi, suflet de la suflet ii putem ajuta sa mearga catre lumina, sa isi gaseasca pacea si linistea, sa le fie iertate pacatele si D-zeu sa aiba mila de ei...

a murit singura, fara lumanare, fara nimeni......ma intreb unde este oare ea acum???

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 24+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec
Mergi la inceput
Vianne
Vianne

757 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Vianne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nikole, imi pare tare rau, scumpa mea! Dumnezeu sa o odihneasca!!! Ce-o fi in sufletul tau..
Roaga-te pt ea, fa parastas daca poti! Vorbeste cu un preot sa te indrume ce sa faci.

Sa te ajute Dumnezeu sa iti linistesti sufletul..
Te imbratisez cu drag!

Noi
Montaj Stefana
Stefana Eduarda 22 mai 2008
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
of nikole! imi pare rau! dumnezeu sa o ierte!

Congo, here I come
Mergi la inceput
Pag. din 25 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com