Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic (2)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Pau4, imi pare rau de pierderea ta, stiu cum e ca doar am trecut prin asa ceva. Intr-adevar nu se uita, poate se atenueaza un pic.
N-am mai scris demult la subiectul asta pt ca sunt momente in care mi-e greu sa imi aduc aminte, parca nu mai am cuvinte sa scriu. Doar ca mi-e dor de mama si de tataie...In curand se fac 3 ani de cand nu mai e mama, parca a trecut o vesnicie de cand nu i-am auzit glasul, de cand nu i-am vazut ochii, de cand nu i-am atins mainile calde...
of ce greu e !
Mai rau e ca de cele mai multe ori imi amintesc ziua aia nenorocita cu tot ce s-a intamplat in loc sa imi amintesc de clipele frumoase. Imi tot vin in cap momente ale zilelor alea cumplite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau4 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Pau4, imi pare rau de pierderea ta, stiu cum e ca doar am trecut prin asa ceva. Intr-adevar nu se uita, poate se atenueaza un pic.
N-am mai scris demult la subiectul asta pt ca sunt momente in care mi-e greu sa imi aduc aminte, parca nu mai am cuvinte sa scriu. Doar ca mi-e dor de mama si de tataie...In curand se fac 3 ani de cand nu mai e mama, parca a trecut o vesnicie de cand nu i-am auzit glasul, de cand nu i-am vazut ochii, de cand nu i-am atins mainile calde...
of ce greu e !
Mai rau e ca de cele mai multe ori imi amintesc ziua aia nenorocita cu tot ce s-a intamplat in loc sa imi amintesc de clipele frumoase. Imi tot vin in cap momente ale zilelor alea cumplite.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

Bodrum Aegean Dream resort 2009
Canakkale
Grecia 2006/2007
Thassos 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Mai sunt cateva zile si "aniversam" 3 ani de cand Radu nu mai e printre noi, de cand cumplita boala numita cancer l-a rapuns la frageda varsta de 4 anisori... nu pot sa cred nici acum cand ma uit la poze, cand mai vad inregistrari in care apare si el, cand fetita mea, cea mai buna prietena a lui, se joaca cu jucarii de la el ...
Abia anul acesta in vara am avut curajul sa ii spunem Dianei, ca de fapt, Radu a murit, pentru ca ea stia ca este pleata in alta tara la tratament...si din cand in cand intreba de ce nu mergem la el si de ce nu vine... cand i-am spus a plans in hohote si s-a suparat pe noi toata seara respectiva pentru ca nu i-am spus acest lucru mai demult...
i-am promis ca atunci cand vom merge in orasul natal vom merge la mormantul lui sa ii puna flori si a zis da (ea mai fusese si nu stia cine e acolo, pana nu a inceput sa citeasca si nu am mai dus-o)... in ziua cand am ajuns acolo si am intrebat-o daca merge a zis ca ii e frica si nu am mai luat-o...
A doua oara cand am ajuns... a vrut sa mearga...am ajuns acolo, si i-a vazut poza de cruce...s-a bagat in mine toata si m-a strans de mana ...i-am spus ca Radu e ingerul ei pazitor si ca are grija de ea si ne vede si vrea sa ii zambim...i-a pus o floare si i-a aprins o lumanare si am mers la masina ... acolo lacrimile au inceput sa ii curga siroaie pe sub ochelari fara sa zica nimic, fara nici un sunet plangea in tacere pentru prietenul ei cel mai bun, de dorul lui...
Dumenzeu sa aiba grija de tine Raducule ca mult ne mai lipsesti si noua si mai ales parintilor tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Dumnezeu sa-i aiba in paza pe toti cei plecati dintre noi!
Se zice ca timpul vindeca,pentru mine nu e chiar asa.Cu cat trece mai mult,cu atat dorul de Edi se accentueaza,cu atat e mai greu....stiti toti despre ce vorbesc.E bine ca macar in amintirile mele,puiul mic e vesel,se joaca,sufera....dar macar stiu ca acolo,in bratele Domnului,ii e mai bine.Noi am facut tot ce am crezut ca il ajuta,poate bine,poate rau pentru el.Oricum,stiu ca ingerasul meu nu mai sufera si asta imi da un oarecare confort....

Odihneste-te in pace,puiul meu drag!

idoina
http://ro.netlog.com/idoinai/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

idoina, daniela....n-am cuvinte...condoleantze!

www.youtube.com/watch?v=IOaz01CkUN0" target="_blank">Congo, here I come

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

in 10 decembrie s-au implinit 19 ani de cand tatal meu nu mai e. Imi lipseste nespus de mult, era innebunit dupa copii, din pacate nu a apucat sa-si vada nepoteii... iar copiii mei au pierdut un bunic adevarat fara sa-l cunoasca...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

in 10 decembrie s-au implinit 19 ani de cand tatal meu nu mai e. Imi lipseste nespus de mult, era innebunit dupa copii, din pacate nu a apucat sa-si vada nepoteii... iar copiii mei au pierdut un bunic adevarat fara sa-l cunoasca...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Pe 13 decembrie mama mea ar fi implinuit 47 de ani...din pacate ieri am primit cumplita veste a decesului ei...cu putin timp innainte de miezul noptii, innainte de a implini 47 de ani.

Nu imi vine sa cred ca nu mai e...din pacate nu am fost f apropiate, m-au crescut bunicii de mica, ea, biata mea mama a ales o viata ..."usoara"...insa asa cum a fost stiu ca a suferit cumplit de pe urma greselilor ei, stiu ca a cumulat regrete si frustrari , stiu ca in ultimele momente s-a gandit la mine...

as fi vrut sa fi avut intelepciunea de a o judeca mai putin si a o iubi mai mult...acum...am aflat ca a murit singura,ca nu i-a fost nimeni alaturi, si asta e cumplit...hemoragie interna, a fost gasita in casa, decedata...stia ca va muri...a refuzat sa mearga la spital, insa pe mine nimeni nu m-a anunat...as fi vrut sa o sun, sa ii spun macar odata in 30 de ani ca o iubesc asa cum e ea, cu defecte cu alitati, ca dincolo de toate...am crescut innauntrul ei...si datorita ei...exist!

Daca nu cer prea mult, ptr ca nu ma duce mintea ce mai pot face pentru sufletul ei, vo rog din suflet, atunci cand ii pomeniti pe ai vostri, amintiti-o si pe ea in ruga voastra(Doina se numeste) poate noi, suflet de la suflet ii putem ajuta sa mearga catre lumina, sa isi gaseasca pacea si linistea, sa le fie iertate pacatele si D-zeu sa aiba mila de ei...

a murit singura, fara lumanare, fara nimeni......ma intreb unde este oare ea acum???




Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 24+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Nikole, imi pare tare rau, scumpa mea! Dumnezeu sa o odihneasca!!! Ce-o fi in sufletul tau..
Roaga-te pt ea, fa parastas daca poti! Vorbeste cu un preot sa te indrume ce sa faci.

Sa te ajute Dumnezeu sa iti linistesti sufletul..
Te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

of nikole! imi pare rau! dumnezeu sa o ierte!

www.youtube.com/watch?v=IOaz01CkUN0" target="_blank">Congo, here I come

Mergi la inceput