Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (51)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Alexa – suuuuper filmul, multumim o [floare] si un de la noi, desi meriti mult mai mult. Pot sa-ti trimit si eu o poza din primele zile de viata ale puiului meu?? Si mai vroiam sa te intreb unde ai gasit tu melodia de la stupul animat. Mie-mi place tare mult, am niste amintiri f. frumoase de pe vremea aparitiei acestei melodii si as vrea sa o pun si eu la un montaj facut ptr. puiul meu.

Mihaelaaa – felicitari, esti o mamica norocoasa si curajoasa in acelasi timp. Sa ai o sarcina usoara si bb2 sanatos.

ela felicitari ptr. coltisorul puiului tau

tzuna Maria in curs de a avea 6 dintisori. sper sa devina o mancacioasa cu cei 6 dintisori ai ei.

Val – nici eu n-am folosit batista bebelusului ca nu a fost nevoie. Nici macar nu mi-am cumparat-o de teama ca daca o am in casa o sa fiu si nevoita sa o folosesc. Dar o prietena o are si e f. multumita de ea. I-a fost de mare ajutor la un episode de mucisori al puiului ei. Dar trebuie sa-I pui mai intai ser fiziologic sau apa de mare in nasuc pentru a-I inmuia.




Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Mie nu mi se incarca filmuletul Paxelei. Se blocheaza la Eliana.

Iritatie...nu stiu de la ce poate sa apara. M-a ferit Dumnezeu de asa ceva la pitic.


Fetele care mergeti sa cumparati scutece Pillo, Momi, Fippi..cum se mai numesc ele..stiti daca au si modelul chilot?
eu nu mai pot sa il tin pe Tudor sa ii pun scutec obisnuit peste zi si ii cumpar modelul chilot de la Pampers sau de la Libero, dar ma usuca!



Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Iritatie - am patito de la calciu si a trecut cu Actovegin
Vitamine - in continuare Elevit
Gabi fructele pe care i le dau sunt merele si ananele. Marul crud nu ii place iar banana am inteles ca se digera mai usor daca e coapta. As face si fructele la abur (deja ii fac legumele) dar dureaza prea mult. Cred ca voi renunta la microunde pt ca ma macina constinta.

Pupici si noapte buna si linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Martutza si eu tot cu betisoare cu opritor o sterg in urechiusa.Nu insist mai mult decat imi permite,asta este o regula de baza pt a urechea este fina.Doctora mea spus ca a facat o infectie practic care i-a perforat timpanul.Atunci cand ureche este o infectie primul strat al timpanului se rupe pt a scoate afara infectia din inauntru.Dar eu am luat-o din pripa.
Practic nu am stiut ca are otita pt ca nu o durea deloc dar mi-am dat seama ca este ceva inneregula pt ca mi-a facut temperatura 39,6 si atunci m-am alarmat.Am citit ca la dinti nu ar trebuie sa faca temperatura mai mult de 38,5.Urmatoarea zi am stat si am intors-o pe toate partile si am vazut o scurgere in urechiusa si atunci mi-am dat seama de ce a facut o temperatura asa de mare si repede cu ea la doctor,deja incepu-se sa aiba dureri si nu se mai intelegea nimeni cu ea.Practic totul a fost din scurt.
Mi-a mai facut o otita la 2 luni dupa ce am botezat-o si de atunci nu am mai avut probleme.


*****************************************************************************************


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Feteleeeeee

Unde sunteti toate?
Incep sa o iau ca pe un afront personal....cind am si eu timp ...nu mai e nimeni....


Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana_2007 spune:

Sunt eu pe aici.


*****************************************************************************************


"Cand vrei sa lauzi un copil lauda-i faptele, nu-l lauda pe el.
Facand astfel vei incuraja comportamentul, nu mandria."


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

carmen94 eu am asteptat poze de la doritori cui a trimis am pus( sper ca nu am sarit pe nimeni) asa ca evident astept si pozicile voastre si ale oricui isi mi doreste un locusor in filmulet la stanescualexa@gmail.com dar pliiiizzzzz nume de bebe id de mami si data nasterii miar fi de mare folos
crina mio sigur astept si pozicile voastre melodia ti-o pot trimite pe mess , mail doar sa imi dai un pm cu ele
gabi am verificat filmul pe site la mine merge mai lasal un pic deschis sa se incarce browserul sau asa ceva, eu il deschid cu explorerul
si nu o lua personal eu sunt acum aici

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Am vazut Iuliana ca erai. Te vad si pe tine Paxela.
Pina la urma am reusit sa vad filmuletul..se incarca extrem de greu.

Eu sunt la micul calculator si pina scriu mesajul apare cite o postare.
Sunt cu ochii pe Nasul. Ma distrez cu noul scandal politic.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Si eu sunt pe aici. Chiar ma intrebam cum de e asa liniste cand am si eu timp sa citesc.

Alexa - ti-am trimis PM si un mail pe adresa ta de yahoo.

Fetele voi le administrati bebeilor Ca?
Noua ne-a dat dr. sa luam Fe 3 luni si Ca a zis ca-si ia din lapte. Dar oare o fi suficient. Ca daca tot nu se scria nimic pe aici am tot cautat despre administrarea de Ca si am gasit pe un alt forul ca multe mamici dau Ca la bebelusi inca din luni mici. El a zis ca nu se administreaza concomitent Ca si Fe. Voi ce stiti despre asta?


Crina si Maya Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

KMI- eu m-am interesat de vaccin si am ales sa nu-l fac. Motive(discutate cu ginecologul meu): acopera doar 3 radacini din cele vreo 20 cu potential oncogen, e prea nou si nu se stie ce efecte are pe termen lung...Cel mai bine cica e sa-l faci pana la 26 de ani dar se poate si dupa.

LORADIN- imi pare f rau ca soacra ta se poarta asa. Ar trebui insa sa-i spuneti exact care sunt asteptarile voastre. Ce ati avea de pierdut? Poate totusi se schimba ceva.

MIHAELA- felicitari, iti urez sa ai parte de o sarcina usoara, bebe sanatos si mancacios si tot ce mai vrei tu...

KARLA 32- ma bucur ca s-a intors sotul acasa. Sa va fie bine d eacum incolo.

IULIANA- imi pare asa rau pentru fetita ta ca are probleme... sper sa fie bine fara injectii.

LAINA- am citit ca ai intrebat de noi. Multumesc. Suntem bine.

VAL-toate cerealele de la Humana sunt fara gluten dar au laptic, mai putin cele cu mar(apropo ROXANICI) am citi ca alea nu ar avea lapte deci i le-ai pregatit corespunzator lui Raresel.

KISSTHERAIN999- nu-i pregatesc Marie mancarea la microunde(doar apa pt laptic o incalzesc asa). si eu am citit ca nu e bine. Nici pentru noi nu as mai folosi cuptorul dar nu prea ma indur ca mi-e mai usor asa.

- depinde daca plange intr-adevar de la dinti. Mariei ii ieseu cam in 2 zile de cand se vedeau prin gingie dar ea de plans plangea mai demult si balea la greu.

- Mariei(8 luni si 1/2) ii dau si para, banana, kiwi (fara samburi- f important) si uneori fructe la borcanel ca sa mai schimbam meniul.

GABI78- iti felicit si eu manzul ca papa asa bine. pot sa ti-o trimit pe Maria poate ii faci si ei ceva sa pape bine?

NOUTATI- pai ce sa spun.... are 5 dinti, o mare strungareata in fata si iese al 6-lea dinte jos (ca a ramas in urma). Plange noapte dar recupereaza ziua cand moare de ras la orice chestie... Iesim mai mult afara ca nu mai e chiar asa frig, mai rau cu vantul... Saptamana asta a luat 60g , saptamana trecuta nimic. Iar sunt stresata ca nu mananca si nu ia in greutate.I-a crescut parul si e f aspru si mult mai deschis la culoare decat inainte sa o tund. Aproape merge in 4 labe dar pentru ca oboseste sau nu stie cum se face mai mult se taraste. sta putin in picioare daca se tine serios de ceva. Stie sa se uite spre noi daca o intreaba cineva unde e tata sau mama si al orice barbat se apuca si tipa ta-ta, ta-ta. E inebunita dupa sertare (le tranteste cu asa o fericire pe fata), dupa tastatura (nu stiu cat mai rezista), dupa revistele si agendele mele. In week-end ne-am balacit amandoua in cada (pana acum numai sotul se distra astfel) si cam atat.
Catelusi de aia draguti care vb in romana erau si in Auchan la 109 ron dar nu m-am indurat sa-i iau desi Mariei i-a placut tare mult.

Vreau si eu inele pentru patutul pliant. De unde sa cumpar?

Felicit si eu bebeii care s-au sarbatorit cat am lipsit eu de pe grup.


Mergi la inceput