Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Buna dimineatza!
Azi am fost f matinala ca a trebuit sa mulg dreptul, pentru ca musiu s-a saturat cu stangul... Eh, mai in contratimp, dar suntem bine.

Tomasa, ai vazut (Betty ) ca au produsele Similasan si in Austria. (Bee, sigur-sigur il au si-n Gemania). Se numesc (Globuli zur) MILCHBILDUNG. Se iau asa: in lactatzie f redusa de 6 ori pe zi 7 globuli, pentru optimizare si mentzinere de 2-3 ori pe zi 7 globuli.
Uleiul de alaptat (Stillöll) (pt masaj sani) il fabrica si unele farmacii (mixturi de uleiuri volatile etc.) insa eu il gasesc pe cel de la Weleda cel mai placut - nu miroase atat de preganant - e pe baza de ulei de fenicul si chimen, stimuleaza lactatia si masajul oricum e bun. Eu nu sunt prea disciplinata...

Alinus, am vazut ca te-a lamurit Tomasa. Succes si nu te lasa!! Eu asa in 3 zile am re-echilibrat oferta - dar ma stressasem rau in prealabil (mi-era si frica sa nu il pierd cumva pe stangul.) Moasa m-a linistit si mi-a spus CALM, CALM, CALM!

Sim, Prisi, mie mi-a dat voie moasa la un pahar mic de vin la masa, ocazional.

Mandarinutza, Mada - super poznele cu puii dulci.

Urlaaaaa - foaaameeee...!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

oare merge?




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

uraaa

am reusit.
am pus si eu poze pt cei care vor sa ne vada.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

sunt curioasa daca se vad.

luy .





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

MERGE AFIBEBE ,MERGE DIRECT LA INIMA UN BB ASA FRUMOS SA-TI TRAIASCA

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ROXANA sa ai o zi buna ,sa rezolvi toate problemele fara sa te stresezi

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata fetelor!

multumim tuturor petru aprecieri.

Betty, dn piata Alba Iulia esti destul de aproape de parcul 23, faci cam 10-15 min pe jos. Tineretului e departe, si IOR-ul ar mai fii in zona.


Andreeaiosif, si Antoniei i-au mai transpirat manutele-cred ca e normal.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Afibebe, tare scump bebe Cristian, ce falcute dragute are .

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

'Neata si de la noi. Ne-am trezit ca de obicei azi, dar nu mai pot dormi somnul de refacere (asa ii zic eu somnului de la 9-10 pana pe la 11-12 cand dorm cu bebe) pentru ca trebuie sa ne pregatim sa mergem la control. Tineti-ne pumnii!

Vazut si poze de Cristian dulce. Va las acum, va povestesc mai tarziu ce si cum.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna dimineata si de la noi, Multumesc in primul rand pentru urari. Azi ma simt ceva mai bien, dar tot am un fel de migrena....sincera sa fie nu mi s-a mai intamplat de mult timp, doar cand imi venea CM-ul. Poate o fi vreun semn ca o sa vina.

Mandarinutza multumesc mult. Cand ma mut acolo o sa ma duc la plimbare...dar prefer sa iau masina pana la parc.

Piciulika de abia astept sa vad cum o sa ma ajute globulii pentru lactatie.
Tomasa daca nu gaseste, spune-mi si o sa incerc eu sa fac rost. Eu de fapt o am pe sotia unchiului meu in Germania, dar nu tocmai momentul oportun sa ii cer asa ceva, mai ales ca unchiul a decedat de curand, adica ar fi ceva de genul "tara arde si baba se piaptana"

Afibebe super dulce cristian si mama, mama ce falcutze are. Se vede in poza in care tatal tau il boteaza ca are emotii. Super sentiment sa iti botezi nepotul.

Andreeaiosif si lui bebe Mario ii transpira manutzele.




Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput