Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Eu recunosc ii mai pun caciulita in casa...mi se pare ca e curent... si imi transpira.
De vreo cateva zile imi plange baiatu in vanita de salta camasa pe el. Nu stiu ce la speriat. Am incercat toate metodele postate de voi schimbat temperatura, pus mai multa apa, acoperit cu scutecel...nik. Aveti si alte metode?

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Tot din Targoviste...Bine ai venit printre noi! Sanatate puiului tau!!!! Apeleaza si la un pediatru. Eu nu am incredere de loc in medicii de familie si mai ales in asistentele lor. Deh experiente nefericite...

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Bikmaria, Teutza ta nu are colici de cand cu enterocolita asta? Al meu a avut astazi niste crampe infioratoare. Se strange tot si nu reuseste sa dea partzurile. Nu mai zic de tzipete pana se inroseste. Adoarme pt putin timp si suspina mititelul. Gripe water parca e apa de ploaie acum. Si mai nou de pe la 7 face kk mai mult apa. Am sunat dr si a zis sa continui cu antibioticul. Maine facem si noi coprocultura.

Alinus de Iulius Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Ce-o face Nana si Andreiut? Ii ramasesem datoare cu niste lamuriri despre actele pentru "alocatii" in Targoviste...
Noi mergem maine sa ridicam banii de trusou si la inceputul lui decembrie sa ridicam si alocatia de nastere. Pentru aia de stat cred ca avem de asteptat.
Cat despre dosarul pentru CIC am si eu o intrebare. Unde trebuie sa mergem? La ce "autoritate". Vreau sa-l pregatesc si pe cuvant daca nu m-au ametit aici cu alocatiile. Depui actele intr-un loc ridici banii din altul...Asa e oare peste tot?

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Eu ma retrag prea e liniste pe aici...tre` sa mi se trezeasca bebelasul mintenas! Noapte buna, somn usor tuturor!!!

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ALINUS ,teuta mea nu are decat niste crampe care nu o supara prea tare o tin un minut ,doua timp in care trage f suparata din suzeta ,am observat ca are aceste crize dupa ce bea ceaiul de menta cu smecta .de maine trebui sa-i dau in loc de smecta biotics baby

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

isabeluta NOAPTE BUNA

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ALINUS sa sti ca acum mi-am dat seama ca nici teuta mea nu mai trage parturi de cand cu boala asta .Ce antibiotic ii dai?
l-ai cantarit in ultimul timp? ia schimbat laptele?of ,scuze cam multe intrebari

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Maria, ce bine ca nu sufera mititica! Eu am intrebat medicul de probiotice si a zis ca e prea mic. Voi mai intreba si alt dr.
Sa ne tzii la curent cum ii merge micutei tale.
Sabina, Betty, Ana, va doresc o noapte linistita, fara dureri.
Somn usor bebici! Somn usor mamici!

Alinus de Iulius Teodor (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA bebici,NOAPTE BUNA mamici ,ma duc sa ma bag la somn ,mi-a facut pofta dulceata mea doarme asa de linistita of ,ca un ingeras.

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput