Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mada, ai un dulcic crestin!

Sim, credeam ca m-am ramolit de tot.

Betty, multumesc. Cautasem pe site la ei ce si unde se gaseste in Germania si nu gasisem decat cele cu 300 si 400.

Andries, o sa iti scriu eu maine despre sector 2, eu am trimis pe cineva si mi-a adus listuta cu ce trebuie. Dar nu stiu exact adresa si nici programul, insa il intreb pe nenea si iti spun.

Ceamica, deci nici in leagan nu e mereu linistit? Ma gandeam eu, de aceea nu m-am aruncat sa iau leaganul.

Ana, ce sa zic, sa scapi usor, desi cam greu fara antiinflamatoare. Eu pe sarcina nu aveam voie antiinflamatoare si a trecut foarte greu.

Sabina si Betty, sanatate, sa fuga durerea de cap.

Maria, la voi cum mai e cu diareea si sangerarea?



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SABINA, ieri erai suparata din cauza cizmelor ,astaseara migrena...

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

copilasilor vostri le transpira palmitele si talpitele??

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ROXANA,a venit doc si in seara asta sa o vada ,de maine suntem pe lapte fara lactoza ,oricum mai face 3 scaune pe zi ,inchegate nu diaree dar tot mai sunt firicele de sange ,mai putine cei drept .doc zice ca este o enterocolita ,probabil a intrat in contact cu o pers infestata .pana nu primim rez la analize ...

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

oare nu sterilizez biberoanele bine? nu am sterilizator dar le spal cu pur le limpezesc ff bine si le fierb 10 min dupa ce au dat in clocot doc zice ca nu crede ca de la bibe sau de la apa .ea crede ca e vreun virus luat de la cineva .Noi am avut botezul sapt trecuta si teo a intrat in contact cu mai multe pers..nu stiu ce sa zic

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ANDREEAIOSIF da draguta si teutei ii transpira si talpile dar mai ales manutele pt ca le tine f stranse ,la baita deabia reusesc sa o spal pe manute

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

heiiiiiiii sunt singurica pe aici?????????????

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Yupiiiiiii!!!
Am terminat si eu de citit...adica sunt la zi...hihi
Felicitari tuturor bebicilor botezati acum si celor aniversati zilele astea. Scuze daca nu nominalizez, dar sincer le-am pierdut sirul de cat am citit. Am vazut pozici cu bebeici de asemenea ffff frumusei. Avem bebei de bebei in gasca noastra. Poate prind curaj si incarc si eu cateva poze macar de la botez
Putem sa ne laudam si noi? Pedalam, pedalam de mai sa rupem salopetica...mai ales cand ne pune mami la carusel. Si vorbim si radem, dar asa pe muteste mai mult. Nu stiu daca e normal...probabil nu are curaj inca sa zica tare sau o semana cu mamica lui. Azi insa mi-a umplut inima de bucurie...visa...si a ras tare tare in somn ingerasul mamei.
Noi rezistam eroic suzetei! Am hotarat sa-i dau suzeta cand o cere papa si nu voi putea sa-l multumesc! Deocamdata rezist eroic la 2 ore.
Cineva se plangea, scuze ca nu mai tin inte de bebel treaz ziua intreaga. Si al meu face la fel. nu stiu ce sa-i mai fac. Doarme 5 minute si se trezeste cu o fata de om odihnit 8 ore se uita la mine mirat si se mai si intinde de-i "trsnesc oasele" smechereste. Ce sa ma fac eu cu el...

isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Maria nu esti singura....yuhuuu


isabeluta de Vlad Matei (22 septembrie 2007)
feciorasu`mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna isabeluta,tot din targoviste?ce dragut

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput