Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

la Sibiu e ger mai fetelor.

brrr iti ingheata si oasele.
cica de maine ninge.
astazi nici nu am indraznit sa-l scot pe Cristi afara.
a fost un vant turbat de ziceai ca te muta.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami25_7 spune:

Salutare fetelor!A trecut o luna si jumatate si nici nu mi-am dat seama.Cand ma uit la bebe nu imi vine sa cred.Astazi am fost la controlul de 6 saptamani,si totul ebine,uterul s-a retras.Iar ca metoda contraceptiva voi folosi anticonceptionale,dar pana la prima menstruatie prezervativul.
Am si eu o intrebare;bb-le meu a inceput sa isi sustina capul,cand il tin pe umeri,cand il pun pe burtica il muta de pe o parte pe alta,dar cand il iau de manute si il ridic,capul este lasat pe spate,nu si-l sustine.Are o luna 1/2,credeti ca ar trebui sa imi fac griji???
Cu piciorusele facem masaj in continuare si saptamana vitoare mergem la dr fizioterapeut.Ce ma ingrijoreaza este faptul ca sta cu piciorusele ca o broscuta,le intinde dar nu pt mult timp.Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu zic ca nu trebuie sa iti faci griji.in locul tau nu l-as mai trage de manute.
nu are inca stabilitate.

Cristian are azi 12 sapt si nu are inca putere sa stea cu capul drept cand incerc sa-l ridic tinandu-l de manute.

oricum nu fac chestia asta prea des.

mi-e frica.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, sper sa fie de folos. Daca ai nevoie sa iti dau chiar reteta, sa imi spui. Cu frumos statea Maria cand ati plecat
Am fost azi in parc, am stat pana la urma cam 2 ore, desi aveam de gand sa stau doar o ora. Dar era asa de frumos afara si stiu ca de maine se nasoleste vremea.
Mandarinutza, confirm si eu ca seamana cu tine Antonia. E o dragalasa

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mami, tu incerci sa faci testul ala care l-ai vazut la pediatru la inceput? Nu stiu daca ar trebui sa il mai faci la o luna jumatate, cel mai bine intreaba doctorul. Si Stefan isi tine capul cand il tin sus, il intoarce de pe o parte pe alta, dar nu am incercat sa il ridic de manute.

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Tomasa, care era discutia cu pedalatul? Si asta mi-a scapat. Cred ca trebuie sa ma caut de uituceala. Eu am citit ca la 3 luni pedaleaza, asa ca nu e graba. Andrei mai pedaleaza dar nu prea mult. Spre deosebire de Alex care tot asa pedala de la 2 luni si continuu. Nu statea o secunda. El are momente in care sta pur si simplu. UIte acum ma bombane si pedaleaza.

Betty, sa le porti sanatoasa. Vreau si eu bluza care ascunde burta. Pe site-ul ala nu era 200 si nici 201.

Mami25, pozitia broscuta este normala la varsta asta, chiar citisem in Capraru. Dupa 3 luni incep sa pedaleze si sa le intinda si stau din ce in ce mai mult cu ele intinse. Pozitia din glezna e cea care conteaza. Succes la fizioterapeut, sa fie bine! Si sa imi povestesti si mie ca ma intereseaza. Legat de sustinerea capului, in pozitia in care zici dupa 2 luni si-l sustine si numai pentru un anumit interval (10 sec maxim parca). Tocmai citisem si despre asta, ma mai uit diseara si revin.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy, multumesc de info, am scapat partial de durere dupa ce am pus pe ea palinca, nu iti pot spune cum duhneam, important este ca a cedat durerea, sper sa ma lase pana vineri cand este dr la care merg eu la cabinet.

S-a rezolvat pb cu vaccinul, nu exista in depozite, au fost distribuite putinele doze care erau maternitatilor, asa ca maine o sa vina cu bebe de la Craiova sa-i faca vaccinul aici.

Am fost in parc si m-am vazut cu Tomasa si Sim, Maria este o frumoasa iar Stefan un scumpic, au crescut frumos, iar mamicile lor arata foarte bine.

Noi suntem bine, maine mergem la vaccin, sper doar sa nu ne intoarca din cauza mucisorilor.

Gata merg la bebe, care urmareste ursuletii de la carusel si se cearta cu ei.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/561417081tbyGhG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, discutia cu pedalatul nu ai scapat-o pt ca am inceput-o azi in parc .
Cecilia, daca te oprea azi vreun politist pana acasa, te mai credea ca te doare maseaua ?

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Bey, eu m-am dilit. Azi am deschis frigi sa il atac si mi-au cazut ochii pe sticla de vin de la tara de la bunica, sticla pe care mi-a adus-o mama cand a venit la noi. Ei bine, m-a apucat pofta, asa ca am baut si eu o gura (bine, doua ). Oare de aia trage bebe aghioase acum ?

Sim si Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, Bernix, multumesc de urari. Adevarul e ca ma simt foarte rau, parca din ce in ce mai rau. Si mi-a redus pediatra si ratia de antiinflamatorii, pentru ca bebe doarme cam mult zilele astea si a zis ca e din cauza astora.

Si Vlad pedaleaza de mama focului, dar numai cand e in picioarele goale.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput