Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna,

am citit repede repede pe diagonala si nu mai tin minte nimic!! Decat ca unii bebei sunt bolnaviori si eu le urez sanatate!! Bernix eu ti-am dat linkul ca sa te lamuresti, nu sa te apuce depresia!! Eu raportez niste matze sparte de la o placinta nenorocita de la cofetariile TipTop (feriti-va de ele...nici la dusmani nu recomand) si in urma matzelor sparte am o ameteala... ma duc direct in pat, ca pana acum am facut ture: bb- bucatarie- wc - bb- laptop, etc.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Rox cu placere....pe care l-ai comandat?

Tomasa multumesc frumos. Chiar am nevoie pentru ca aproape imi pierd lactatia la sanul stang....

Noi azi am fost in parc la plimbare si bebe a fost cumintel foc. Ieri am fost la petrecerea de sfarsit de an si am baut un pahar de vin si m-am cam ametit, iar azi m-am trezit cu o super durere de cap. Apropo, ieri am trecut prin Mall cu sotul (bebe era cu mama acasa) si m-am intolit si mi-am dat ca sunt mult mai balenutza decat credeam, dar macar m-am consolat cu o tinuta beton de la BSB

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andries, multa sanatate, sa scapi repede.

Betty, nu am comandat niciunul, le-am aratat A300 sau A301 si sa il ia pe care il gasesc. 420 e prea sofisticat si chiar nu am nevoie de el, mai ales ca e si scump. Tu de care ai? Ce tinuta ti-ai luat?

Gata, a venit fata de la gradi. Pup.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Alinus, uite aici si ce i s-a recomandat Piciulikai:
Moasa spunea cu sanul temporar 'defect': sa-l pun pe BB cat mai mult la el (sa inceapa mereu cu el, cand trage cu foame), sa-l masez cu ulei de masaj de lactatzie (Weleda) si sa raman calma ca se repara el.
Betty,
Mandarinutza, ce frumoasa e Antonia! Un adevarat ingeras, ai de ce sa fii mandra, mami! E o frumoasa!

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Andries, sanatate multa.
Bee, fata ta n-a pedalat niciodata? Si la cat a mers in picioare? Dar parca imi amintesc ca tu povesteai ca ai avut probleme cu ea, a facut fizoterapie parca, nu? Maria e ok, isi tine capul super de la nastere, la ea cred ca problema e de temperament, e moale din fire. O somnoroasa. Plus ca e si mititica, nu are nici 2 luni, mai are timp cred. Iar azi Sim imi spunea ca a citit cum ca normal ar fi ca pe la 2 luni sa pedaleze, a fost al ei mai precoce asa ca m-am linistit.

mama lui Tudor (9 ian. 2005) si a Mariei (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Betty, nu am comandat niciunul, le-am aratat A300 sau A301 si sa il ia pe care il gasesc. 420 e prea sofisticat si chiar nu am nevoie de el, mai ales ca e si scump. Tu de care ai? Ce tinuta ti-ai luat?
Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



eu il am pe AC201
Mi-am luat o pereche de pantaloni un gri lucios cu niste pete mai inchise spre negru, o bluza care imi ascunde burta care se revarsa si o pereche de pantofi cu toc inalt. Mi-am cam rupt picioarele dar baba sufera la frumusete

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Tomasa, al meu pedaleaza de maxim 3 saptmanai, asa ca relax.

M-am intalnit cu Mandarinuta in parc, gazuta ei e asa de dulce! a dormit linistita, pe cand al meu astat cu ochii roata, amai plans putin, dupa care facut un kk si a adormit Mandarina arata superb, si avea o geaca rosie superasortata cu...carutul!!! :))))
pana sa ajung acasa, Gheorghe era iar treaz, l-am spalat, i-am dat sa suga, dupa care a facut 3 mega kk:)))
abia acum a adormit la loc.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Andries, sanatate! ia smecta, aia nu dauneaza la nimica.orez, paine prajita...stii tu!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Am reusit sa pun la semnatura povestea nasterii lui Tudor!
Vorba husbandului: "Ma uimesti! Esti pe zi ce trece mai desteapta!"
Acum ma uimesc si pe mine!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Noi maine avem programare la asistenta, sa ne verifice (greutate, inaltime, circumferinta capului si restul inspectiei). Sper sa fie totul bine si Tudor sa fi luat in greutate cum trebuie.
Am citit la Maria despre problemele Teodorei ei. Si Tudor face kk care are aspect ciudat, are prin el si ceva ce se intinde ca mocozitatile. Noi chiar radem ca parca arata a mustar. Data trecuta asistenta a zis ca e ok. O mai intreb si de data asta, sa fim siguri.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput