Mamici de Martie-Aprilie 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Prima azi? Buna dimineata, randunici!
Simo, imi pare tare rau pentru puiutul tau dar cu multa incredere in DD treceti voi si peste asta. Noi suntem alaturi de tine si de pui
Eve, eu am scapat de raceala in 3 zile cu miere cu propolis si polen, vit C cu propolis(pt supt), sirop din muguri de pin si ceai la greu. Sa te faci bine repede
Naty, am o prietena care a avut exact probleme ta cu colul si a scapat doar cu repaus la patuc. Stiu ca e greu sa te rupi de toata activitatea ta dar bebica Iulia merita tot efortul, nu?
Va multumesc pentru urarile voastre, chiar au dat roade si azi chiar ma simt bine fara sa fi luat nici o pastiluta "adevarata". tot stolul.

Cami, mami de Maria Alexandra(5,5 ani)si 19+Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Naty stai cumintzica in pat si o sa fie bine! Fara alte activitati, da? Ca stiu ca medicii sunt cei mai rai pacienti
Eu ma tot cantaresc si tot nu ma dumiresc: imediat am 17 saptamani si am pus pe mine abia 1kg si ceva. Mananc normal, nu fac excese, dar bb creste daca eu nu cresc in greutate?

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Mai Simo27,dar cum patirati voi asta? Imi pare rau ca vestile nu sunt tocmai bune, ideea este ca se poate face ceva daca nu raspunde la medicamentele astea... Sper sa fie bine si sa nu ajungeti sa il operati, trebuie sa fiti optimisti.
Imi pare rau sa aud de mamici cu probleme cu colul, eu am un col cicatricial care pana acum se comporta bine, nu este deschis, insa trebuie sa ma comport si eu bine cu el...
Sanatate.

Nicoleta 17 plus si Stefan (27.01.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Kitzy, stai linistita ca bebe creste atat cat trebuie. Nici eu nu am pus mai mult de 1,5kg pana in sapt 19 dar dr mea a spus ca e ok. Recuperam noi pe parcurs, nu????(glumesc, sper sa nu pun mai mult de 10-12kg).
Important este sa mancam sanatos, nu cantitatea conteaza.

Cami, mami de Maria Alexandra(5,5 ani)si 19+Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Buna dimineatza,si chiar imi doresc sa va fie buna ziua!


Simo27 imi pare nespus de rau pt puiul tau, mi-au dat lacrimile pt ca te inteleg, dar cu incredere in DD , si cu rugaciunile de la noi va fi bine.ITi doresc sa fii tare si increzatoare.te pup si aveti mare grija de voi.

Cami ma bucur ca esti un pic mai bine, te pup

Somleac eu nu te pot sfatui , pt ca sunt la prima sarcina , dar sunt sigura ca nu e usor sa urci 4 etaje cu unuul la purtator si unul in bratze, de preferat ar fi sa evitzi cit poti orice fel de efort , stiu ca e greu......Dar poate mamicile cu mai multa experienta te indruma .Eu doar am vrut sa te asigur ca suntem alaturi de tine.te pup

sa pupam si una bucata Simonetta , care isi face totusi timp sa ne salute(aa ma bucur ca nu ai fo certataai vazut daca esti increzatoare?)

Delphinutza ,silfidutza , cum e maica la rominika, mai zine ceva!!!!!

kITZY nu te ingrijora de kile ,ca se pun cind nici nu te astepti( eu nu am avut nici unul pana in sapt 18 si in sapt 19 aveam 3 in plus , bine am sunat medicul .bla,bla,bla, si m-a asigurat ca e in regula ), vorba lui Cami , parca,bb creste cit ii trebe.


Asteptam vesti BUNE de la rindunici (nu nominalizez, pt ca fiecare stie despre cine este vorba)

pe restul va pupesc si prin sectie sa-mi vada lumea portbagajul( a si sper azi sa am timp pt una mica pozica cu al meu portbagaj)

Giani 24+ ca am dovada
o fi chiar baiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Buna dimineatza dragele mele!

Nicol te asteptam cu netu'!
Laly multumesc !
Naty imi pare rau sa aud ca lucrurile nu sunt tocmai roz, dar Doamne Ajuta sa fie bb Iulia bine, sanatoasa pana la final!! cu drag mamica inimoasa!
Simo sa iti traiasca grasanul... si sa ai grija de tine!! mami odihneste-te cat poti de mult!
Giani
Simo27 offf mamicule... din suflet ma rog la DD sa fie bine cu puiutzul tau in urma tratamentului! da Doamne sa isi revina si sa fie bine! aveti grija de voi
eve din ce stiu eu nu prea sunt indicate baile fierbinti la gravidutze! asa ca ai grija cu asta! multa sanatate!

va pup si pe restul cu drag! stiu ca azi e 13, si e si marti dar sper sa fie o zi buna!

Mihaela 21+ cu
Pozici
Bebitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Cami, Butucia
Parca vad cum intr-o luna pun 5 kg
Trebuie sa am grija pt ca tot timpul am avut tendinta de ingrasare.
Cu colul eu nu stiu cum stau pt ca inca nu mi-a facut control local si habar n-am cand il face ca n-am intrebat-o.
La noi asa de frumos ninge......peste vreo ora ma duc in vizita la ai mei si ma gandeam sa ma duc in plimbare pe jos daca tot ii asa de frumos afara.

16+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Somleac - mama da ce curajoasa ai fost! Felicitari pentru sarcina!

Nu stiu ce termen ai ca nici eu nu apuc sa citesc tot ce scriu ciripitoarele noastre pe aici . Vlad al meu e cu 2 saptamani mai mare decat Matia, dar stau la parter, si nu am atatea scari de urcat cu el in brate. De purtat prin casa, foarte mult il port si sunt ok. Mai am dureri de burta, dar nu sunt ingrozitoare, cred ca sunt normale, nu de la greutate.

Mihutza - LA MULTI ANI! (scuze de intarziere)

Mami 18+ si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Mihutza si io
Cristina , cum sta ea la cotitura ,e prezenta peste tot in forum numai la noi intervine rar.( o fi din cauza distantei Buc-Cluj)te pup apasat.

Giani 24+ ca am dovada
o fi chiar baiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

'Neata randunici dragutici!

In primul rand imi insusesc si . Gata, nu-mi mai fac griji degeaba, si termin si cu gandurile toxice. Ce m-as face eu fara prietenele mele dragi?

Naty ai mare grija cu colul ala netrebnic care nu vrea sa stea inchis.

Simo imi pare rau pentru puiutul tau. Si totul de la nenorocita ai de cazatura, nu? Bine ca nu e nervul, si o sa vezi ca pana la urma se repara! Hai curaj!


Fetelor , de o mie de ori !
Aseara m-a pocnit o de toata frumusetea... . Am dormit doar cateva ore, pentru ca aveam multe episoade de fugit la toaleta. M-a secatuit de toate puterile...
Furazolidon stiu ca nu avem voie. Smecta oare e voie? Ca doar e argila! Ceai de menta? Orez? Ce altceva ajuta? Sunt cu sticla de apa langa mine, pentru ca trebuie sa pun la loc tot lichidul ala pierdut...



Kya cu Victor

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput