afara din patul nostru!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Siminna,

Felicitari pentru sarcina gemelara!
Si noi am avut aceasta problema. De cand s-a nascut Alex a dormit la ea in patut care era amplasat la noi in camera. Cand a crescut a ajuns sa mai doarma si cu noi in pat. De obicei o puneam in patul ei dupa ce adormea, dar uneori adormeam si noi si nu o mai mutam. Am invatat-o sa adoarma cu unul din noi, ii citeam o poveaste si asta dura mai mult pana adormea. Dupa ce s-a nascut Sebastian am avut cateva luni in care am dormit toti in aceeasi camera: Sebastian la el in patut si Alex cu noi in pat. Dupa ce ne-am mutat am avut posibilitatea sa-i facem camera ei. Am incercat sa i-o facem cat mai atragatoare. Uneori era mandra ca are camera ei. Uneori o strigam sa vad unde e si ce face si imi raspundea ca : Sunt la mine in camera!
Doarme la ea in camera dar peste noapte daca se terzeste singura vine la noi si ne spune sa nu o lasam singura la ea in camera. Asa ca am ajuns sa o culce sotul meu care uneori adoarme inaintea ei si ramane pana dimineata cu ea in camera, iar eu am ramas cu Sebastian in dormitorul nostru pe care il impart cu Sebastian.
Mai tarziu probabil ca ii vom face si lui o camera si incet, incet va avea fiecare locul lui.

Mergi la inceput