Mamici de noiembrie- decembrie (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

uau ank chiar ca e pustiu pe aici

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Mai sunt si eu pe aici. Il astept pe barbate-meu ca sa plecam la Pitesti. E ultima iesire din Bucuresti inainte de nastere. Sper sa fie bine pt ca eu nu prea am mai iesit din casa in ultima vreme.
Intr-adevar, e mult mai liniste la noi la odisee, dar e normal cu atatea mamici. Sunt toate ocupate cu puiutii lor. De abia il astept si eu pe puiutul meu.

quote:
Originally posted by dany26

uau ank chiar ca e pustiu pe aici

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!




Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

fetelor...cum se procedeaza cu nedicul pediatru?... iti alegi pe cineva si apoi ii platesti fiecare vizita sau cum....habar nu am nimic de subiectul asta...sau trebuie sa iti recomande dr de fam? adica in ideea ca nu vreau dr particular.....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Mai sunt si eu pe aici. Il astept pe barbate-meu ca sa plecam la Pitesti. E ultima iesire din Bucuresti inainte de nastere. Sper sa fie bine pt ca eu nu prea am mai iesit din casa in ultima vreme.
Intr-adevar, e mult mai liniste la noi la odisee, dar e normal cu atatea mamici. Sunt toate ocupate cu puiutii lor. De abia il astept si eu pe puiutul meu.


Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



hei credeam ca ai plecat...drum bun si sa va intoarceti cu bine!!!!

apropo de faza cu colul meu de jum de cm....sa stiti ca eu nu am stat numai in casa de cand am aflat...adica in fiec zi am avut treaba prin oras....si totusi nu am patit nimic....ce chestie....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Din cate am inteles, dupa ce iesim din spital trebuie sa ne inscriem bebeul la un dr de familie pediatru. E indicat ca acesta sa lucreze la o clinica din apropiere de casa pt ca la primele vizite e bine sa vina el acasa la tine (desi stiu ca nu e obligat sa vina acasa). Eu am o clinica de copii chiar la mine pe strada. o sa merg acolo sa-mi inscriu copilul si o sa-i dau ceva dr ca sa vina acasa primele 2 luni. Cam asta e tot ce stiu eu. Poate ne lamuresc fetele care au nascut deja.

quote:
Originally posted by dany26

fetelor...cum se procedeaza cu nedicul pediatru?... iti alegi pe cineva si apoi ii platesti fiecare vizita sau cum....habar nu am nimic de subiectul asta...sau trebuie sa iti recomande dr de fam? adica in ideea ca nu vreau dr particular.....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!




Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

E f bine ca nu ai patit nimic. Andrei e cumintel si asteapta ziua de 14 . vezi ce baiat ascultator ai!!!

quote:
Originally posted by dany26

quote:
Originally posted by Roxxy80

Mai sunt si eu pe aici. Il astept pe barbate-meu ca sa plecam la Pitesti. E ultima iesire din Bucuresti inainte de nastere. Sper sa fie bine pt ca eu nu prea am mai iesit din casa in ultima vreme.
Intr-adevar, e mult mai liniste la noi la odisee, dar e normal cu atatea mamici. Sunt toate ocupate cu puiutii lor. De abia il astept si eu pe puiutul meu.


Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



hei credeam ca ai plecat...drum bun si sa va intoarceti cu bine!!!!

apropo de faza cu colul meu de jum de cm....sa stiti ca eu nu am stat numai in casa de cand am aflat...adica in fiec zi am avut treaba prin oras....si totusi nu am patit nimic....ce chestie....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!




Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

E f bine ca nu ai patit nimic. Andrei e cumintel si asteapta ziua de 14 . vezi ce baiat ascultator ai!!!

[Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



da chiar...ce bine ar fi sa fie asa toata viata

in leg cu durerile de spate sau ...jos .... eu nu am avut deloc.....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

uauuuu ce pustiu...ca niciodata.....

alooooo....echoooooooooooooo....

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hy
ce fac gravidutele, mamicile??
noi suntem bine, dar nu mai avem timp pt nimik altceva!!

cami, eu i-am pus cercelusi in maternitate, dar asa pe "neveu" in ziua in care am plecat, cica nu au voie sa faca.

dany, mie la ultimul eco mi-a zis ca are 4 kg +/- 700 grame, si s-a nascut cu 3.700 grame, deci pe aproape.

in legatura cu statul aks, eu voi sta cei 2 anisori cu cea mai mare placere, as sta pana la 18 ani de s-ar putea...

ank, ce face raulito?? noi am reusit sa combatem un pic colici cu ceai si cu picaturi si vad ca incet-incet incepe si printesa mea sa isi faca un program. nu ma mai trezeste din ora in ora.

azi am scos si eu fetita afara si a adormit instantaneu.
am inceput sa ii dau si supliment de lapte praf pe langa san, ca e asa de "infometata" ca nu se satura, seamana cu maicasa...


-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa si ink ceva ca vb inainte de a naste daca avem nevoie de ajutor dupa nastere, ei eu nu stiu ce m-as fi facut fara mama si sotzu' langa mine!! noroc ca sotzu mai are concediu ink 2 sapt si mama mai sta ink 2 luni in tara. ii multumesc la dumnezeu in fiecare zi ca ii am langa mine in aceste momente.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA

Mergi la inceput