Mamici de noiembrie- decembrie (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

cami - eu i-am pus cerceii in maternitate. poti merge la orice spital care are maternitate sa ceri sa-ti puna contra cost. la noi a fost 30 ron.
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

cami - eu i-am pus cerceii in maternitate. poti merge la orice spital care are maternitate sa ceri sa-ti puna contra cost. la noi a fost 30 ron.
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



gabitz nu ne povestesti si noua cum a decurs cezariana?!!sau ai pov si nu am citit eu?

38+ ANDREI

AMR 6 ZILE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

dragi mamici.....care ati nascut deja....pana la urma greutatea lui bb a fost asa cum spuneau dr la ultima ecografie?!

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

fetele, vin si eu cu o propunere, nu vreti sa scriem si dr si spitalul la care am nascut pe listuta? poate mai sunt viitoare mamici care sunt in cautare de informatii si ne-ar mai putea intreba una lata dupa nastere.

vasari, eu zic ca nu ai motiv de ingrijorare pt scaunele mariei, asa moi trebuie sa fie si ca nr mi se pare ok, bine ca nu e cosntipata, Slava Domnului, ca atunci era mai nasol, dar bebelusii alaptati sunt f rar constipati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Chiar ar fi interesant de stiut.
Dany, ma uit la AMR-ul tau si mai ai putintel-putintel. Cum stai cu emotiile?


quote:
Originally posted by dany26

dragi mamici.....care ati nascut deja....pana la urma greutatea lui bb a fost asa cum spuneau dr la ultima ecografie?!

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!




Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Chiar ar fi interesant de stiut.
Dany, ma uit la AMR-ul tau si mai ai putintel-putintel. Cum stai cu emotiile?


[


Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!
[/quote]

sunt f mari emotiile...ca si nerabdarea..mai ales cand vad pozele cu frumosii bebelusi ai mamicilor noastre de noi-dec!!!!!
in rest...picioarele mi s-au umflat destul fe mult...laba pic. de fapt si mainile....
tu esti bine?

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Eu sunt destul de bine. Ma deranjeaza durerile de jos, care sunt din ce in ce mai deranjante. Sincer, nu cred ca trec de 38 de saptamani. Imi simt bebeul f jos.
Azi mergem la Pitesti pt ca a nascut cumantica mea un flacau de 3.800 g. Nu o sa dormim acolo ca sa nu am vreo surpriza. A nascut intr-o ora. La 4 dupa-amiaza ieri au apucat-o durerile si la 5 avea dilatatie maxima si nastea. Cum o fi? A zis ca nici macar nu si-a dat seama de moment pt ca s-a petrecut f rapid .

quote:
Originally posted by dany26

quote:
Originally posted by Roxxy80

Chiar ar fi interesant de stiut.
Dany, ma uit la AMR-ul tau si mai ai putintel-putintel. Cum stai cu emotiile?


[


Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!



sunt f mari emotiile...ca si nerabdarea..mai ales cand vad pozele cu frumosii bebelusi ai mamicilor noastre de noi-dec!!!!!
in rest...picioarele mi s-au umflat destul fe mult...laba pic. de fapt si mainile....
tu esti bine?

38+ ANDREI

AMR 4 ZILEEEEEEEEEEEEE!!!Doamne ajuta!

[/quote]

Roxxy 36+Matei
_
AMR 2-3 SAPTAMANI TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

hello! la gravidutze, mamici si bebici!

fetelor, . ma doare f tare in capul pieptului, adik ma arde. am tot luat rennie dar vad k nu are nici un efect. astea is arsuri sau altceva? e asa de stresant. si cand pun mana incercand sa masez, ma arde. of....
voi ati patit asa ceva?



Roxana 36+
mami de Luca Teodor

AMR ...... X sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si eu am patit roxx asa ceva.... dar arsurile cam trec de capul lor, nu prea te ajuta nici reni nici mai nimic.Incearca cu lapte , biscuiti popcorn si evita tot ce produce aciditate.
Roxxy, dany bebe e la usa deja si la voi Toate umflaturile si durerile o sa treaca de cum e bebe afara.O sa fiti uimite de schimbare.Parca si fata e altfel.
Ma uit pe forum ca tot mai putin se palavrageste de cand cu nasterile.nu mai e timp prea mult de stat pe DC ...desi eu una as vrea
Va pupic

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by ralucis

fetele, vin si eu cu o propunere, nu vreti sa scriem si dr si spitalul la care am nascut pe listuta? poate mai sunt viitoare mamici care sunt in cautare de informatii si ne-ar mai putea intreba una lata dupa nastere.

vasari, eu zic ca nu ai motiv de ingrijorare pt scaunele mariei, asa moi trebuie sa fie si ca nr mi se pare ok, bine ca nu e cosntipata, Slava Domnului, ca atunci era mai nasol, dar bebelusii alaptati sunt f rar constipati.




Si al meu face mai moale , dar nu are mai mult de 4 scaune la zi.Cand era asa mai pasta... era constipat si in fiecare dimineata ii bagam cate un sfert de supozitor cu glicerina.Al meu vedeti ca s*-a constipat si alaptat la san, si nu e doar cazul meu .Eu am mai auzit, dar cica e mai mult specific baietilor.Asta iar nu stiu cat e de adevarat.

Am mai gasit pe net ca cei alaptati la san fac mai moale decat ceilalti alaptati cu formula.

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput