Azoospermie - cap 9 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Anes cred ca ai vrut sa spui ca sotul tau a fost ocupat nu ca "nu a fost ocupat". Eu stiu ca pe buletinul de anal scrie ca tb sa fie max 5 zile de abstinentza. Dc sunt mai multe apar gigeii morti in cantit mai mare. Eu zic sa si sa va duceti in z 4 sau 5 sa faceti anal. Multi Maca a inceput sa ia? Dc are pb cu stresul si oboseala mai tb sa ia polen tot de la FLP. Polenul contine si fructoza care ajuta la gigei. Singura pb ar fi dc e alergic la polen. Cele de la FLP se iau progresiv , se incepe cu 1/4 tableta pt a se testa dc e alergic.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Scuze! nu am observat ca am scris total invers. In fine, ati inteles. M-am gandit ca ar trebui sa amanam si sa o facem (analiza) asa cum trebuie. Nu a inceput sa ia Multi maca pentru ca am vrut sa faca sperm. si sa aiba valorile reale, apoi sa o ia. Din nefericire, mai amanam. Asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Hei, fetelor ...cam mare apatia pe aici...
Avem doua probleme:
1. Nu mai suntem cel mai votat subiect de la aspirante.
Propun sa impartim cu pupici si floricele la toata lumea care ne da un vot
2. Nu prea ne mai reunim pe-aici ...nu stiu de ce

Sper sa se rezolve insa cat mai curand ambele probleme
Fetelor va doresc o saptamana minunata plina de optimism si ganduri bune !

Sfatul zilei : vizitati sit-urile cu jucarii si minunati-va de cate s-au mai inventat. E o lume asa vesela si plina de oportunitati de ...visare.

Sunt pe vaaal (Z 4 de Gonal)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Votat subiect!

Neata fetele!

pai cred ca a fost un weekend frumos si ocupat daca nu s-a prea mai scris! sau poate nu mai sunt asa multe fete cu problema asta... prefer a doua varianta!

noi i-am sarbatorit pe toti mihaii si gabrielii pe care nu i-am vazut joi, asa ca am cedat in favoarea .

Pisule te pregatesti de eco?

Miki babuta noastra cu ierburi binefacatoare! Esti tare!

Anes mai bine asteptati sa aveti doar 3-5 zile de abstinetnta decat sa o refaceti total , ca atunci nu cred c ao sa-i placa sotului tau!


Vrembebe tu ce ne mai zici?

Andrabirni pregatiti de biopsie?

Copilutzu ai terminat cu curatenia mamica? vrea bebe sa vina in casuta curata si aranjata?

Va pupic pe toate si va doresc o zi excelenta!




"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana - hei, mai am pana la eco, va fi abia vineri, eu deja am inceput sa am o problema cu rabdarea ...
Si uite un si o pentru vot !

Sfatul zilei : daca vreti sa va inveseliti nitel, apucati-va sa cautati o gradinita potrivita pt viitorul bb.Uitati-va la pozele picilor, la salile lor de clasa, la activitati (evitati pagina de preturi).E nostim si ...educativ!

Sunt pe vaaal (Z 5 de Gonal)



PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Mai Pisule vad eu, din continutul sfatului zilei ca ai niste indeletniciri taaaaare placute! Iar din forma lui...roza imi dau seama ca vrei o fetita! Este evident! Bravo fata draga, cu asa atitudine...

Tin pumnii pentru vineri sa ai valori bune la eco! Dar tu, inainte de diagnosticul cu azoo al sotului, tu ai facut ceva investigatii? Si erai ok?



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana- ce m-ai citiiiit ! Ha, ai dreptate, o fetita/doua mi-ar placea tare mult. Sau o fetita si un baietel. Dar minim o fetita !
Da, am niste indeletniciri ...foarte serioase. Acum am trecut la tabere de copii.
Habar n-aveti ce tabere super-tari sunt acum, mai ales in strainatate. M-am socat ...
Eu am facut Iyoana tot felul de investigatii, tot timpul am fost obsedata ca eu poate ma pregatesc de FIV pe parte masculina ...iar pe parte feminina nada. Asa ca am tras tare, am facut inclusiv histerosalpingo-nu stiu cum (asta inainte se aflu de azoo). La mine totul pare a fi in grafic
Sfatul zilei : daca vreti sa va inveseliti nitel, apucati-va sa cautati o gradinita potrivita pt viitorul bb.Uitati-va la pozele picilor, la salile lor de clasa, la activitati (evitati pagina de preturi).E nostim si ...educativ!

Sunt pe vaaal (Z 5 de Gonal)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Pisix eu nu am facut mare lucru, decat 2 runde de monitorizare, dupa care ma pregateam de o monitorizare pe ciclu stimulat, dar nu am mai apucat, ca am facut spermograma.

Asa ca, imi ziceam eu, ma gandesc la FIV ICSI si alte alea, dar eu nu sunt sigura de mine.
Pe de alta parte, concidenta sau (mai degraba) nu, de cand am aflat de rezultatul sotului CM-ul meu (altadata, ceas elvetian) s-a zapacit de tot: vine la 18 zile, la 30, la 35, acum cred ca va veni la 16 zile. E incredibil ce face stresul asta din mine. Alte tulburari nu am avut dupa supararea asta mare: nu am slabit / ingrasat, decat CM-ul complet bulversat, si daca eu din asta patesc asa, imi este un pic teama, recunosc, de stresul din timpul tratamentului / ET / asteptare. Cam nasol!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Iyoana si eu am avut din-astea si ma panicasem ca vai de mine eu sunt varza si nu-si da nimeni seama dar am facut deja cateva randuri de hormonale si cateva controale si ecografii si m-am mai linistit.Stii ce cred ? ca fiecare trecem prin niste etape bine stabilite, mai mult sau mai putin accentuate in functie de fire.
Stii cum sunt miresele care viseaza inainte de nunta ba ca e nunta si nu au pantofi/voal etc (in functie de ce le lipseste in momentul ala)
Exact prin etapa asta am trecut si eu dar acum m-am linistit
Iyoana eu MI-AM IMPUS sa incerc sa nu ma stresez, acum am oservat si altceva, cred ca hormonii te dau putin peste cap pt ca eu acum am o stare de hiper-emotivitate asa ca daca te lasi coplesit si nu-ti impui sa te tii tare te cam ia valul

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

E clar ca in perioada de stimulare, hormonii pot face ce vor din tine! Si ca daca nu te tii tare, e de rau!

ma si gandeam ca eu, in apropierea CM-ului, sunt cam plangacioasa si cam emotiva, va inchipuiti de rauri vor curge ..pe Arges in jos...of, of, mai, mai...sau in sus ? nu mai stiu!

ma rog, sper ca aceasta dereglare a CM-ului meu sa nu fie de rau. si sper sa fi ramas doar la nivelul asta. Cu Dumnezeu inainte!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput