Gravidute prin FIV (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

meda felicitari bine ca e totul ok! Sa cresteti mari si sanatosi toti 4!
delfi si voi stati bine

cu riscul c-o iau in freza de la mama sheri, sariti voi sa ma aparati....va piteti uita la Alesuta

quote:
Originally posted by Sheritra

Fetelor bafta multa si de la noi, multumim de galerie!
Am ajuns de vineri acasa, vesele si voioase, operatia a fost floare la ureche fata de ce ma asteptam, dar fff emotionanta, am plans de fiecare data cand mergeam la alaptat si-o vedeam cum dormea ea singurica in patutul ala mic.
Cand am vazut-o in timpul operatiei am murit si-am inviat intr-o clipa, viata mea s-a schimbat radical, nu stiu de unde a putut aparea atata iubire intr-o secunda, dar este acolo puternica si creste pe zi ce trece.
E un miracol ce se intampla acolo in sala de nasteri, devii regina si vasal supus si nici ca mai are altceva importanta in afara de comoara din brate care-ti recunoaste vocea si intoarce instictiv capul spre tine cand te aude.
Nasteri usoare si sa va traiasca comorile

Shery si inimioara Alesia (+1 sapt)

Alesuta





PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 17 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

salutari si de la "noi"nu prea pot s aintru ca am barbatul in vacanta si e tot timpul calare pe calcuclici si cu laptopul nu-mi prea place .

CRISIS iti urez bun venit la odisee sa dea D-zeu sa fie o odisee frumoasa si afra stres pt toate gravidutele.

pe mine aseara m-a mancat in si am mers la urgente si am mintit cu nerusinare ca ma doare burta(doamne fereste)numai sa-mi faca eco si am vazut o inimioara batand de numa numa,doamne e o senzatie unica,am deja 7 sapt nu-mi vine sa cred,abia astept sa mai treaca inca 5 sa ajung si eu in trimestrul 2 care sper sa nu mai fie asa stresant.

MEDAMAYAam ras de numa acnd am citit ca o bebelina ia picioruse in cap

fetelor va pupacesc pe taote fara exceptii,nu va insir ca urla barbatul sa-l las pe net.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

CRISIS FOSTA TA COLEGA DE INSMINARI ITI UREZA MULT NOROC SI UN BEBE SANATOS SI FRUMOS CA TINE!
TE PUP SI SA AI O SARCINA USOARA!!TI-AM DAT SI UN PM!CA MA BUCUR PT TINE MULT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

am uitat sa va intreb ceva:voi ati luat sau luati yod si fier???eu am fost ieri si la dr de familie sa-mi dea programarile pt ginecolog si analize si mi-a dat pe langa acidul folic care-l luam si yod si un sirpo cu fier.sper sa nu fie probleme ca le iau.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Sarumina fetelor.
Pussi, tu te pricepi mult mai bine la masuratori si la toate alea, ce zici de ale noastre, mai ales de IR SI PI. pe toate 3.
Kla, fier eu iau , iod nu mi-a dat nimeni
Delfii, felicitari ptr baieteii maricei
Pussi, bafta la echo azi.
Madalina si eu fara perna sub burta si intre picioare nu mai pot dormii
Ginger, miine mergi la dr , sper sa primesti vesti mai bune
Crisis, te asteptam cu bhcg mare
Pup toate gravidutele, mamicile si bebii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

meda IR -urile sunt importante doar in trim. 3 ... mie asa mi-a explicat dr., ca se masoara in rest e o moda data de Iosup, singurul pt. care sunt reelevante si ia cu adevarat masuri si inainte e Tutunaru!La mine sau masurat doar in trim. 3! In rest sunteti bine dezvoltati si grasunei ... diferentele majore incep de prin sapt. 27 ... eu sincer ma astept ca la greutate sa fie diferenta de 300-500 gr. intre Tuste!.
kla eu fier am luat din sapt. 12 + elevit dinainte de sarcina .. iod deloc!



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 17 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eu stiu ca lipsa (constanta) de iod duce la retard mental, de asta la noi se fortifica sarea cu iod, ca toata lumea sa aiba suficuent. Asa ca un supliment nu strica.

Meda, felictari pentru cei 3 grasunei.

Pussi, mai e putin, si acum oricum au fetele tale plamanii maturi. Mie mi-a spus dr la care am facut eco de trim 3 ca fetele au plamanii maturi cam din saptamana 34 -35 , baietii au nevoie de obicei de o saptamana doua in plus. Oricum tu ai facut injectiile de rigoare. Bafta diseara la control.

38s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Meda, felicitari pt fetite si baietel! ma bucur ca totul e bine cu voi, sa fie tot asa si de-acum incolo! ce super! 2 fete si-un baiat! daca aveam tripleti, tot asa mi-as fi dorit!

Pussi, am inceput sa numar si eu cu tine si sa ma bucur ca a mai trecut o zi, si inca o zi...si multumim pt pontul cu Sheri si Alecuta!

Sheri, sa-ti traiasca mandretea de fata, e tare dragalasa si grasunica (desi Pussi s-a emotionat cam tare si a uitat cat ti-a cantarit printesa la nastere )! iar tu aratai super inainte de marea sosire! bravo mamico, ma bucur tare mult ca ti-ai vazut visul implinit!
Delfi, felicitari pt grasunei, ma bucur ca sunteti bine!
Cris, bine-ai venit la Odisee!
Kla, , felicitari pt inimioara! sa creasca bebe mare si sanatos la mamica lui in burtik!
Ginger, tin pumnii pt azi! DOamne-ajuta sa fie bine ! [rugaciune]
Mihuta, ce mai faci ? cum esti? se apropie si la tine momentul sa-ti vezi comoara! ma pregatesc de !

Aurel_cris, Ciarli,Denisa,Madalina,Cellu, si restul burticilor, sanatate multa si !



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Andicu , tine marjoretele sub cheie ca e plecat doftoru' din tara pana saptamana viitoare ! Ce face Filip, cum te-ai descurcat cu el dupa ceza ?

38s + Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna dragele mele
PUSSI iubita te cred ca ti-a venit asa sa iesi la o plimbarica,ti-ai reincarcat bateriile.Mai este putin, trece si saptamana asta,asteptam vestile de astazi,sti ca mi-ai promis si detalii despre firmele de prelevare celule sternDupa ce vin printesele sigur vei fi foarte ocupata si o sa intri mai rar banuiesc o sa ne fie dor de tine
SHERI ce fetita dragalasa are mami si ce mandra erai cand ai facut ultimele poze burticoasa,sa cresteti mari
MEDA abia astept sa iti vad pozele cu bebei,ma bucur ca sunt bine
MADA si eu am dureri ca tine ,eu ma si sufoc uneori cand stau pe partea stanga,sper ca sunteti mai bine
ANDICU imi place ca intri mereu pe la noi si ne dai vesti despre Flip si sfaturi,esti o dulce
DELFI ma bucur ca sunteti bine,ce frumos este cand avem numai vesti bune
KLA felicitarii pentru inimioara,i-a sa dai si mataluta datele sa te treaca pe listuta CRISIS ca tare imi place sa o vad cum creste
MIHUTA daca zici ca nu vrei majoretele inca la dansat ma abtin,anunta-ne cand vrei mataluta sa le punem la treaba.
CELLU nu mai zici nimic??
CRISIS felicitarii inca odata
GINGER asteptam vestile,am asa emotii,sa dea DD sa fie numai vesti bune
LILIANA sa sti ca mereu ma gandesc la tine
CATI,CIARLI,MARILOU,DENISA,IOANACARMEN,SISLY,DIANA
Fetelor eu astept sa ma duc maine la dr sa vad cum stau si eu,ma enerveaza ca nu imi spune si mie mai multe detalii despre bebe,doar ca e bine.Nu tu kg,nu tu lungine,absolut nimic voi stiti asa multe,eu......oricum trebuie sa vb cu ea despre steroizi si prelevarea de celule.Sa vad ce echografie mai imi fac poate imi zice iar te miri ce masuratori ca ma apuca crizele.Sper ca va fi bine ca sunt asa intoarsa, plictisita de stat in pat chiar daca sunt constienta ca este pentru cea mai minunata cauza incat o singura baraboata de la cei din spital ca ma iau la harta cu eiTrebuie sa imi vars nervi undeva ca acasa nu am pe cine(sotul e la munca) iar seara trebuie sa fiu decenta ca stau la rude,sper ca nu v-am plictisit,lipsa de ocupatie
23+

Mergi la inceput