Gravidute prin FIV (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna fetelor ce liniste pe aici,cum va mai simtiti nu intrati la raport???Eu ma lupt cu o durere de cap,nu am dormit bine deloc,am avut deasemenea ceva contractii,abia astept ziua de joi cand merg la dr.
PUSSI imi pare rau ca nu prea te simti bine,maine mergeti la control va tin pumni si asteptam vestile
GINGER multa bafta maine sa dea DD sa vi numai cu vesti bune
Haideti fetelor mai ciripiti si voi cate ceva,ce am ramas singura la patut???
la toate fara exceptie
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Fetelor am niste emotii ptr azi la morfo, de nu va imaginati.
Si inca ceva eu iar slabesc, a revenit perioada aia de la inceputul sarcinii cind nu prea mai pot minca, mi-e foame dar mi-e o sila de orice.O sun pun poze cu burtik-ul , mai pe seara, sa ma vedeti.
Hai ca v-am pupat pe toate si vb cind ma intorc de la dr.
Meda 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Neatza si de la mine! Eu nu am ce sa raportez inca , dar intru mereu sa vad ce raportati voi. Stau si ma gandesc ce sa fac. Maine fac iar bHCG si a zis doctorul ca pe 16 poate sa-mi faca primul eco iar pe 22 chiar sa le vedem inimioarele cum bat.
Dar mi-e dor de casa, pe animalutele mele, de tot. Ma gandesc sa-i spun ca ma duc acasa si ma intorc pe 22 la eco pentru ca imi doresc sa imi faca el eco. Macar primul.
Sper intr-adevar sa trag piciorul si sa se mute cat mai multe aspirante prin FIV aici la gravidute.
medamaya1 astept vestile foarte bune. Acum ceva timp ti-am scris pe PM ca vin la tine cand nasti. Sa sti ca nu am uitat .
Va pup pe toate si sper sa citesc numai vesti bune.


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602474079860" target="_blank">Gratar Szegedwww.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Viena 2007www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">Spania 2007
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra Multe poze
Asteptand un ingeras
Uite de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor,

Pussi, nu-mi vine sa cred ca ai ajuns atat de aproape de finalul odyseii

Crisis, bine ai venit.
Meda, abia astept sa-ti vad burtica si bafta la eco.

Kla, ce mai faci, nu mai zici nimic?

Ginger, Cellu, si toate fetele fara exceptie, va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MEDA multa bafta astazi,stai linistita ca totul va fi bine,asteptam vestile
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ginger tinem pumnii sa fie totul cum se poate mai bine si DD sa aiba grija de voi!
crisis bafta azi la repetarea testului!
meda te asteptam cu rezultatele de eco si poate cu un cuc sau pupaza in plus!

noi mergem azi la dr.... diseara si vedem cat mai avem de stat! Ieri n-am intrat .. ca am stat prost cu moralul.. imi venea sa plang, asa ca in final .. mi-am bagat picioarele in statul in pat si am plecat la plimbare in parc cu tati ... si asa o sa fac zilnic, daca nasc.. asta este ... dar nu mai suport in casa si mai ales in pat!



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 17 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Meda ce-i cu tine de nu ne-ai dat raportul despre cei trei muschetari?
Gingerpt bebelusi si pt tine
Crisis vrem valoare mare,mare azi
Pussi gandeste-te ca muuuuuuuuult a fost putin mai e.Bafta multa la eco
Fetelor vroiam sa va intreb si eu ceva: cand stau in pat si ma rasucesc de pe o parte pe alta ma doare rau de tot in capul pieptului si nu pot sta pe o parte decat daca imi pun o pernuta sub burtica altfel mor de durere.Stiti cumva de la ce o fi??????
toate fetele

Madalina 26+Sofia
calea sigura a esecului este sa renunti...
Poze
La mami in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mada cred ca-i diafragma .. impinsa de uter .. sau alt organ de pe acolo. Eu folosesc perna de de pe la 15 sapt. E foarte utila ... e amantul meu!



PUSSI 34+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 17 ZILE DE STAT IN BURTICA LA MAMI! SI VOM IESI MATURE!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

buna dimineata si de la noi, intram mai rar acum ca stau mai mult in pat, mie greu si sa merg la baie sa fac dus.
Pussi lasa gandurile rele si stai cuminte , pai acum pe final faci figuri, vezi ca vin la tine cu . Hai ca mai e un pic, azi nu schimbi nr de saptamani ?
Ginger bafta azi la eco tinem pumnii sa fie bine
Crisis bine ai venit la odisee, valoare mare asteptam
Madalina sa stii ca si pe mine ma doare cand ma rasucesc in pat si capul pieptului si spatele jos la noada dar eu zic ca e din cauza ca apasa ei pe acolo. Incearca cu perna de gravide cum a zis pussi.
Meda vesti ceva ?
Noi am fost la eco baietii sunt bine au in jur de 1,800 kg fiecare, cu mici diferente, s-a uitat pe la arterele de la cap, la inima si cam atat ca a zis ca deja sunt mari pentru masuratori si nici nu prea ii prindea, se miscau intruna. E o aglomeratie acolo... A zis ca daca totul merge ca pana acum o sa nasc cam de mos nicolae.Oricum acum o sa ma duc cam in fiecare saptamina la eco.
Ma duc in patut, intru mai tirziu sa vad ce ati facut, pup fetele

mona 31 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png
DOAMNE AJUTA INCA 6 SAPTAMANI IN BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetele. Scuze, dar nu am avut net aseara.
Cred ca in sfirsit pot sa zic ca am gasit dr pe care-l cautam, care sa-si bata capul intr-adevar si sa-si dea interesul . Am fost dupa cum stiti ieri la morfo, am stat inauntru 3 ore si sint bucuroasa. Toti trei bebeii sint bine, sanatosi, le-a masurat toate cele.Si acum sa va zic mai pe larg.
Bebe 1, care e FETITA, are 677g, toate organele la locul lor, e foarte agitata si miscareata .DBP 59,5MM
LF 44MM, HC220MMM, LH 40,8MM, LT 37,6MM,CA 191,1MM.CEREBEL 24,1MM,FC148B/MIN.
RI 0,73 SI PI 1,26. Dezv ptr sapt 24.

Bebe2, care e BAIAT, are 615g, toate organele la locul lor, el e mai linistit si ne-a aratat non-stop cucu, nu e pudic deloc.
DBP 60,5MM, LF 40MM, HC, 215MM, LH 35,8MM,LT 36,2MM, CA, 184MM, CEREBEL 26MM, FC 141,B/MIN.
RI 0,76 SI PI 1,66.dEZVOLTAT PTR SAPT 23.

BEBE3, CARE E IN PROPORTIE DE 60% FETITA, are toateorganele la locul lor si e cel mai terorizat bebe, ca sora-sa ii da la picioare in cap de numa numa.aRE 693G.
DBP 58MM, LF 41MM, HC 209MM, LH 39,3MM, LT 35,9MM, CA 202MM,FC, 146 B/MIN.
RI 0,7 SI PI 1,14.DEZVOLTATA PTR SAPTAMINA 23-24 .

Placenta anterioara , gr 2, lichid in cantitate normala la toti 3.

Cam asta a fost , nu mi-a spus lungimea .Colul este bine , voi merge de acum la control din 2 in 2 saptamini.
La baiat dupa cum vedeti are PI mai mare, dar mi-a spus ca nu trebuie sa ne facem griji, ca nu e asa de mare cifra. O sa vedem si de acum inainte cum sta treaba.
Acum, mie mi se pare ca sint cam grasani ptr virsta pe care o au, nu ca m-as supara dar mi se par asa de mari, a incercat sa faca cu 3d, dar nu a avut cum ca tot timpul aparea cite o mina sau cite un picior de la celalalt. Mi-a recomandat sa maninc mult peste si mai putine fainoase ca dau aciditate.
Poze inca nu am pus, dar voi pune, la cumparaturi nu am mai fost ca era deja prea tirziu si mi-era o foame....nici chef nu mai aveam sincer.
Va pupacesc tare pe toate .
Meda 23+

Mergi la inceput