FIV in Ungaria 25

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina33 spune:

Va admir pe toate cele care trceti prin chinul acesta.Eu vreu sa cred ca sunt puternica, dar trebuie sa recunosc ca acum sunt la pamant.Dca vreti eu pot sa va spun poveste mea.M=ar ajuata foarte mult sa vorbesc cu fete care se chinuie sa aiba un copil la fel ca si mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

FIV
madalina33
nou venit

2 Posts
Trimis la - 07/11/2007 : 10:24:06
--------------------------------------------------------------------------------

Buna tuturor!Va citesc mesajele de mult timp si m-au ajutat foarte mult.Povestea mea e lunga si cu multe lacrimi.Sunt disperata si cred ca m-ar ajuta sa vorbesc cu fete care se lupta cu aceeasi problema ca si mine.Ne dorim un copil mai mult decat orice pe lumea asta.De 5 ani ne chinuim>am facut tot ceea ce e omeneste posibil.Am la activ doua interventii chirurgicale,diagnosticul fiind endometrioza.Am facut tot felul de tratamente , o inseminare artificiala la Szeged.Si degeaba.Luna asta am inceput tratamentul pentru fiv la Szeged cu dr.Zadori.Se pare insa ca va trebui sa o luam din nou de la capat.Acum stau cu sufletul la gura caci la ora11 trebuie sa sun sa vad daca embrionii sunt viabili pentru transfer.
As vrea tare mult sa vorbesc cu cele care sunt in situatia mea ,poate sa ne incurajam reciproc.E atre greu si doar cine trece prin asa ceva stie.

madalina33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

MADALINA BINE AI VENIT IN nostru, nu trebe sa iti pierzi speranta, si eu ma chinui de vrio 4 ani si ceva si eu am la activ 4 interventi chirutgicale ultima e clasica restu la paroscopic si de aia nu miam pirdut speranta, mai ales acuma cind sint prog pt fiv, si eu ca si alte fete am gasit aici mult optimism, iti raspundem cu placere la orce intrebare atit cit, cunoastem trebe sa crezi ca dd iti va da dorit te si cite o sa te mai inveselesti o sa ma pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Madalina - toate ne luptam cu aceeasi problema, eu personal am o situatie mai bunicica sa zic asa, caci mai am un copil dar si eu am aproape 9 ani de cand ma lupt cu infertilitatea; am inceput procedurile pt. FIV in Ungaria cu dr. Z.,in martie acest an si am oprit totul din cauza unor chisturi foliculare, acum, chiar astazi trebuie sa merg la MedLife la o prima consultatie in vederea inceperii procedurilor pt. FIV; deci ai incredere in tine si in Dumnezeu ca pana la urma vom reusii, dar asta va fi numai daca luptam ca visul nostru sa nu ramana doar un vis !

In asteptarea minunii! Daria. Foto de familie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popica_78 spune:

Madalina,
prin 5 ani grei am trecut si eu cu sotul, dar cu mult optimism, si cu ajutorul minunatei echipe din Szeged, am reusit sa ajungem unde suntem azi!

Bafta maxima la 11 si sa ne spui cate celule au!!

Crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popica_78 spune:

Fetelor szegedistelor!

am si eu o intrebare mai ... delicata, in special pentru cele care au avut succes la Szeged. Voi ati dat o atentie ceva echipei/doctorului? Ma refer la sfarsit, cand nu poate fi interpretat decat ceea ce este - un multumesc pentru tot ceea ce au facut ptr noi. Eu cu sotul ne-am gandit la un cos cu....fructe, un vin, cam asa ceva...Credeti ca este deplasat?

Mersi,
Crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

POPICA raspunsul la intrebarea ta nu il stiu, inschimb eu vreau sa te intreb in ce faza esti la szeged daca nu-i cu suparare pote ai mai spus dar eu nu am gasit in paginile anterioare sper sa nu fie cu suparare te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popica_78 spune:

Borzasimo,
Eu sunt in faza in care, dupa ce am avut testul de sarcina pozitiv, dr. Zadori m-a mai chemat la un ultim echo.
Deci, daca totul merge bine pentru noi va fi ultima vizita (cel putin tura asta )

Suntem asa de nerabdatori sa vedem punctuletul / punctuletele...

crista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

madalina33 in primul rand bine ai venit. In al doilea rand mai mult optimism. Eu am endometrioza!!! Am facut primul FIV din viata mea la Szeged cu Zadori si am reusit. Iar daca ai sunat azi la 11 si ai vorbit cu doctorul in engleza stiu deja ca joi sau vineri ai ET. Sper sa fi fost tu.
Si acum despre mine: Valoarea de azi a bHCG este de 179 asa ca de data asta barza aduce un . Are stoc limitat barza asta si a zis sa nu ma calicesc ca unu e pentru Liana.
Plec acasa la sfarsitul saptamanii si ma intorc pe 21 la eco.
Ioana - lasa....data viitoare
Cornelia pe 23 noiembrie la 7.30 esti la clinica!


www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602928535480" target="_blank">Ziua rezultatului, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602474079860" target="_blank">Gratar Szeged, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536463995" target="_blank">Viena 2007, www.flickr.com/photos/11706357@N04" target="_blank">Spania 2007 , www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157601536268989" target="_blank">Nunta noastra, www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602666367220" target="_blank">Botez finutzu,
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157602666343022" target="_blank">Animalutzele mele!, Multe poze

In asteptarea ingerasului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Crisis FELICITARI inca odata!!!!Ne spui si noua ce simptome ai avut de la ET pana la test?Te rugaaaammm!Ai grija de VOI si pup-o si pe Liana,ingerasul tau pazitor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput