Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by ancasoare

Bad Dobby!

27+ BB Stefan Cristian





Ce scumpa ai fost!

Noi am luat azi patutul! A costat 450 RON, are stinghii in trei parti si grilaj in fata si dedesubt sertar, se poate transforma in pat junior cand va mai creste bebe. L-am montat si saptamana viitore vom lua salteluta si asternut. Am sa pun mai tarziu si poze

Pisiceala pe langa iubitul meu a avut rezultat... si am luat si inelul... deh, daca pofteam...

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Offf, Creata, m-ai facut sa plang cu mesajul Anisiei!

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasoare spune:

Am citit si eu predarea de stafeta de la odiseea de sept-octombrie si m-am jelit mai ceva ca la plecarea in armata. E emotionant.
Dar in perioada asta smiorcaiala e sportul meu preferat, de fapt plang cu muci si nu ratez nici o ocazie sa iau parte la ceva lacrimogen

Bad Dobby!

27+ BB Stefan Cristian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Angi, sa-l stapaneasca bebe sanatos! Eu astept sa se intoarca prietenul nostru (care ne face mobila) din luna de miere. Ca sa scoatem canapeaua cu coltar din camera, cele 2 rafturi cu carti si un dulap mai mare si sa ne apucam sa montam patutul. Sa inceapa si camera sa prinda contur! As fi vrut sa angajez un pictor, sa imi deseneze/picteze niste scene din desene animate. Dar sotul meu a zis ca se ocupa el de treaba asta, sa n-am griji! Mai trebuie cumparata o lustra noua, 2 aplice, un fotoliu pat, un radio/cd. Si mobila, bineinteles.

Ma gandesc sa mai deschidem un sondaj: ce culoare/culori ati ales pentru mobila bebelusului? Noi ne-am orientat catre galben cu bleumarin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


creata,

impresionant postul anisiei ..

stai sa ne vezi si pe noi la sf lui februarie ..



30+ BB EVA MARIA

AMR 10 SAPTAMANI!!

www.flickr.com/photos/14096542@N05" target="_blank">POZE DE TOT FELUL

LUCRUSOARE BEBE

MAI E UN PIC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor sunt franta...am avut comisie de evaluare la facultate si ieri am stat in fund la servici de la 9 la unu noaptea, iar azi m-am trezit la 8 sa fac alte rapoarte si deabia acum am scapat. Asta noapte nu reuseam sa adorm...aveam contractii si un Tudor agitat rau...
Uneori ma gandesc ca tre sa-ti pui o placuta de gat si sa scrii gravida in luna a saptea!


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Creatza multumim de pont. Am citit...si ce'am mai plas....si ce bine mi'a mai facut!!! .
Acum mi'au disparut temerile, desi o sa devenitzi mamici majoritatea dintre voi, inaintea mea, nu'mi mai e frica. Stiu ca nu raman singurica, si stiu ca o sa va intoarcetzi mereu aici pana inchidem odiseea.


25+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/p595247.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

lo zuzelor, nu am apucat sa citesc decat ultimele pagini si cand am ajuns la Creata mi se facu pielea gaina pe mine si am avut un fior numai de la primul mesaj apoi am bocit la al doilea cu posrtarea mamicii si acum ma duc sa ma jelesc la capitolul incheiat de septembrie ocrombrie, ah shose vezi draga cum ne vom sustine si noi panan la ultimul bebe.

Apropo a mea bubulina are 1.3 kg e bine misca de rupe e in termen cu masuratorile si ma mai duc peste 3 saptamani la control, va pupic

Louiza 28s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

nu fi sigura shose...se zice k fetele ies ma repede...

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

salut fetele...

io nu vreau sa treaca timpul, mie-mi place sa fiu gravida, de-aia nici nu am pus AMR -desi am facut 30 sapt.
Zicea pe un site ca femeile se tem de nastere ca sa nu simta teama pentru ce va urma dupa. mie nu mi-e frica de nastere (inca) dar cu siguranta mi-e frica de dup-aia, nu stiu daca v-am spus ca sunt perfectionista la greu si am mari asteptari de la mine! ma ajuta ca sotul a mai crescut doua offspringuri si ma poate calma daca o iau prea intr-o parte...

oricum, mai am cel putin 10 saptamani de burtica si vreau sa ma bucur de ele fiecare zi, pentru ca sigur dup-aia o sa-mi fie dor si o sa-mi amintesc doar cum vroiam sa treaca odata...
o iau cate o zi pe rand, ma rasfat cat pot, profit la maxim, mai am inca idei de pictat burtica....

revin cu propunerea mea de poze de sexy mamma, ca vad ca in afara de miri si de creata care ne tot ameninta, nu se mai inghesuie nimeni. Hai ca acum suntem gravide si nu se stie daca sau peste cati ani vom mai fi!!

va

Monica 30+ cu Serban

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput