Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Monica, Creata doar ameninta cu pozele. Sotul meu lanseaza studioul pe 11 noiembrie acum si saracu' nu prea are timp sa imi faca. O sa va dau detalii pe adresa comuna de mail, ca sigur va intereseaza. Dar maine... ca de-abia azi o sa stabileasca detaliile cu agentia lui de PR & publicitate (adica eu ).

Acum o intind, ca i-au venit print-urile pentru studio. Ma duc sa le vad.

Va pup pe toate,

Creata 1 cu Creata 2 in 29+
Maria Ilona


quote:
Originally posted by docdecap
revin cu propunerea mea de poze de sexy mamma, ca vad ca in afara de miri si de creata care ne tot ameninta, nu se mai inghesuie nimeni. Hai ca acum suntem gravide si nu se stie daca sau peste cati ani vom mai fi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

am citit si eu ultimele pagini ale mamicilor de septembrie-octombrie...si am devenit curioasa cum a inceput adiseea noasta......pt k eu am intrat mai tarziu...imi aduc aminte k a am fost si foarte recalcitranta...pt k nu eram si eu trecuta in lista...da eu nimerisem intr-un wikend ...si mai erau si cele 10 mesaje de moderare...ufufuf...ce zuza sunt...

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

LaLa, de ce nu citesti din urma? sa vezi acolo zuze, principalul nostru sport era sa facem teste peste teste ca tot nu ne vedea sa credem ca suntem gravi! Si ne pipaiam intr-una sanii si ne panicam ca nu ne dureau, ca sigur e ceva rau cu bebe!!!!

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Buna fetelor.

Mi-au aparut vergeturi pe burtica jos,mai mult in partea stanga,micute.aseara le-am observat..Au aparut deodata pt ca aproape in fiecare zi stau sa-mi analizez burtica.
Recunosc ca in ult luna nu prea m-am mai dat cu crema si acum regret.
Si am si pe picioare dar aparute mai demult.

Pupici.

Poze
Elena
31+
AMR 9 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna fetelor!
Ati mai pus voi pe picioare fete in trecut asa ca faceti-mi si mie ceva sa imi revin!
Ieri dimineata am fost la medic. 3d-4d, sonografie, doppler etc. Nu stiu cum o numiti voi eco asta asa de desteapta, morfo?
Chiar ii ziceam in cabinetul dr asteptand, sotului meu ca sunt prea happy -ma bucuram ca poate vin ultima data si ca IR pe stg e ok de acuma- si ca in trecut la examene de ex chiar acolo unde aveam un feeling mai bun si chiar zambeam nu aveam notele la care ma asteptam!
Asa ca........ de data asta e o imbunatatire a IR pe stg dar inca nu suntem in media din graficul lui si DR a cazut. Arata acuma in grafic, pe dr mai rau ca prima data. Si nu imi explic de ce. O fi masurat gresit si de prima data????????? Noi, moasa si toti ne bazam ca daca dr functioneaza normal, recupereaza si stg in timp si e tot ok.
Inca nu am avut curaj sa ma uit pe datele ce mi le-au trimis unele dintre fete. Sa verific valorile IR.
Bebe e insa cica in grafic! Doamne ajuta! Avem la 29s+6z 1434g si 39 cm. Ziceti-mi ca sunt ok valorile astea.
In plus ieri am fost f down asa ca situatie generala si nici halloween-ul nu mi-a imbunatatit situatia doar ca am mai cumparat ceva lucrusoare pt Benjamin.
Azi insa e cred cea mai groaznica zi de cand sunt insarcinata. O slabiciune generala, fara chef de nimic, si nu stiu daca nu am niste contractii mai rebele. Se simt pana jos in pelvis ca un fel de intepatura?!?!?! Abia am reusit sa fac ceva in bucatarie si sotul si-a facut singur friptura de gasca-azi e sarbatoare aici. Eu abia am terminat niste garnituri si am dres sosul la friptura.
Ma enerveaza si arsurile stomacale, nu am nici de Rennie chef, imi lasa un gust ciudat in gura. Imi vine sa tip! Ajutor!!!!!!!!!

ceska777 29 sapt+benji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Darene, daca te face sa te simti mai bine, nu conteaza daca te dai sau nu crema, vergeturile tot apar din pacate... asadar nu e vina ta... Depinde fff mult de calitatea pielii. Dar gandeste-te ca e bebe la mijloc si poarta-le cu mandrie!


Ceska, linisteste-te, nu te mai stresa ca-i faci rau lui bebe. Daca bebe e in grafic, asta e principalul! Capul sus si va fi bine!

Pupici,
Angelique 32+ bb Viktor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns licrisamir spune:

Este cineva din Iasi?Poate cineva sa.mi spuns ceva,orice despre d.na doctor Socolov DEMETRA?sunt putin confuza....tre' sa ajung la ea,si nu stiu cum se comporta...Eu sunt o viitoare mamica de aprilie...sper sa ma primiti si pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

ceska777 daca bebe este in grafic cu dezvoltarea ( si al tau este super ok ) atunci conteaza putin sau chiar deloc valorile IR.
Ele devin relevante dupa sapt 32 si atunci doar daca bebe prezinta retard de crestere !
Asa ca stai calma

O zi excelenta !
Lala.

_

Fratele mai mare!

Bubu mic! AMR maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Da,Angelique,ai dreptate .dar tot ma necajesc,asta e.

Ceska la 29+2 sau 3 bebicul meu avea 1400g,lungimea nu mi-a zis-o.Deci la tine greutatea lui bb e f buna.

Pupici.

Poze
Elena
31+
AMR 9 Sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

angi pai eu v-am descoperit mai tarziu...cautam pe google informatii despre zilele fertile...si asa am ajuns aici k eu am facut vreo 15 teste...pt ca a doua liniuta iesea mai intai o umbra si bia al 15 lea test unul de 2,5 lei a oesot pozitiv,pozitiv....
uf...si acum (daca am intrat in borcanul amintirilor)sa ma descarc...ne doream un bebe,luaseam timp de un an anticonceptionale....si de 5 luni le intrerupsesem si doar ne feream...vroiam sa il bunemin cuptor pe bebe prin decembrie...insa ultima menstruatie mi-a intarziat 3 saptamani...eram convinsi k e bebedesi testul iesise negativ...dar pe intai mai la 6 dimineata a venit si musafirul nepoftit...knf i-am dat vestea sotului a inceput sa planga ca un copil caruia ii fusese luata jucaria.desi mai avea 1 si 1/2 luni de scoala si apoi examenul de bac...imi doream...f mult bebe...am inceput sa caut pe net inf despre zilele fertile...si cum sa terminat menstruatia am inceput sa incercam sa facem bebe....si dumnezeu ne-a ajutat...si acum o avem pe bibi in burtik....apoi in septembrie am facut nunta(toata noaptea atopai bebelina in burtik),acum facem casa si apoi stam cuminti si asteptam sa vina bibi...k tare mult imi place sa fiu da si abia astept s-o vad pe bibi a noastra
scuze dak v-am plictisit...

Cea mai optimista gravidutza!
26s+ Bianca Mihaela
atat mai e pana vine bebelina
poze burtik
poze cununie & nunta

Mergi la inceput