Inseminare (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Buna fetelor,


Iuca, asa e, cum spune Luci. La inseminare, ideea e sa plaseze spermii preparati dincolo de mediul ostil, care in cazul glerei acide este colul. Exista mai multe feluri de inseminare din cate stiu eu (intravaginala, intracervicala,intratubara si intrauterina). Noi cele cu glera acida, facem intrauterina, sau cel putin asa banuiesc. Ca primele doua n-au sens, iar cea intratubara e mai complicata si nu prea se face. Oricum, nu mai conteaza de care, numai sa iasa.

Astept si eu sa treaca timpul acum, si sa vad 2 liniute pe test. Bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Empatie, dupa cum spuneam in primul post, asta e sistemul. Medicii sunt dezinteresati, nu sunt suficient de pregatiti, nu comunica, nu sunt atenti la ce fac, vezi cazul tau. Uita un embrion...Hmm, toate astea pe timpul tau, pe banii tai, pe stresul tau. In fine, nu vreau sa transform subiectul asta intr-o lupta contra sistemului. Din pacate avem nevoie de ei, si asta spune tot. Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Dar capul sus! Doamne-ajuta sa reusesti de data asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Euphoria am inteles, iti multumesc si iti tin pumnii sa fie cu ochisori
Montytaiana bafta multa maine la inseminare
OanaMar tin pumnii stransi sa iasa II
Va pe toate

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns empatie spune:

dragele mele,
multumesc mult pentru urari si incurajari*IUCA si EUPHORIE*;de multe ori am stiut ca nu te pot intelege mai bine ,ce tensiuni si ganduri framanti decat cei ce plang in aceeasi lacrima...sigur ca va doresc tuturor sa deveniti mamici cat mai curand, ...dar e atat de bine cand nu te simti singur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

multumesc mult iuca
maine intradevar ma duc la inca o IAD
sper ca de data asta sa faca treaba buna
am facut pregnylul dim la 7.06
ramane de vazut
incerc sa fiu sceptica de data asta sa nu mai sufar atat in caz de nereusita
dar nu reusesc
de fiecare data se nasc in mine atatea sperante si dorintze
nu pot sa nu ma gandesc
dar cine stie
m-am fript pana acum de prea multe ori
va pupic

oanamar deabia astept sa ne anunti ca esti mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Montytayana eu iti tin pumnii stransi sa fie cu ochisori de data aceasta, poate ca ingerul acela de la metrou nu ti s-a aratat degeaba sper din tot sufletul sa fie bine.

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MONTYTAIANA bafta multa pentru maine
23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Fetelor, buna dimineata.
Revin cu o intrebare la voi.
Este posibil sa se fi dereglat ciclul in vreun fel de la stimulare sau inseminare.
Ciclul nu a aparut, este ziua 30, simptomele inca sunt, testele de sarcina mai slab pozitive..
Ce credeti, ajutati-ma va rog.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

OANAMAR.MIE DOUPA INSEMINARI CICLU IMI VENEA CICLU MAI REPEDE!!!!!!!!!ASA CA SIGUR ESTI GRAVIDUTA!SI TESTUL SLAB DE SARICNA,ITI ARATA LINIUTA MAI SLABA PT CA SARCINA E MICA,O SA VEZI CA PESTE O SAPTAMANA O SA SE VADA CLAR!
STAI LINISTITA SI O SA FIE BINE!SUCCES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

lara, multumesc de raspuns.
Tu faceai si stinulare nainte de inseminare. Mie mi-e teama ca stimularea m-a dereglat!!
O sa mai astept!

Mergi la inceput