Inseminare (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Montytaiana dimineata e foarte bine sa faci pregnylul. Daca ovulezi inainte de IA nu-i problema ca ovulul traieste 24 ore. Ai foliculi frumosi, endometrul bun, iti tin pumnii stransi sa fie cu noroc.

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Euphoria, bine ai venit pe . Zi-ne mai multe despre tine- unde ai facut inseminarile (cel putin ultima), cu ce medic, ce stimulare ai facut, chestii din astea. Sigur o sa te treaca Miruna pe lista aspirantelor prin IAS. Iti dorim multa bafta! Personal, am facut doua si acum vreau FIV.
Tuturor fetelor, o zi frumoasa!
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Buna dimineata!

Luci, inseminarile le-am facut cu un doctor de la elias, atat la cabinetul dansului cat si la spital (iti spun in privat numele daca vrei). Stimulari am facut de 2 ori cu puregon si restul clostilbegyt. Plus celebrul pregnyl. Nu sunt foarte productiva, mai mult de trei foliculi nu-mi amintesc sa fi avut, nici macar cu puregon, care pe langa faptul ca e destul de scump, mai e si foarte puternic. Ieri am facut inseminarea, si astazi ma doare burta ingrozitor. Cred ca acum ovulez de fapt (la 24 de ore dupa ultimul pregnyl). Ca sa fiu sigura, m-am hotarat sa mai fac o inseminare astazi. :) Ma tot gandesc si eu la fiv, si tot nu ma hotarasc. Sigur voi ajunge sa fac si asta, nu o sa fac inseminari la nesfarsit, dar nu prea stiu unde. Poate iese luna asta, desi sunt destul de sceptica. Nu stiu cat de sanatos este, dar imi impun sa ma gandesc la ce e mai rau. De fiecare data m-am entuziasmat si am ajuns sa cad in depresie. Eh, om vedea ce-o sa fie! Mult succes si Doamne-ajuta sa se lase cu inimioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Euphoria, te rog sa imi dai si mie un mesaj privat sa-mi spui la ce dr esti la elias.
si eu sunt la un dr de la elias si tare imi e ca e acelasi..

Pup si astept cu nerabdare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Euphoria spune:

Buna Oana,

Am incercat sa-ti dau un Pm, dar zice ca nu accepti Pm-uri, asa ca ti-am dat mail. Sper ca l-ai primit.

pup si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns empatie spune:

buna fetelor,
sunt noua pe forum dar am parcurs un drum lung pe acest subiect;am la activ 2 fiv nereusite(unul la Sabyc-unde sincer nu va recomand, si unul la Timisoara la prof.Munteanu);acum m-am progr. pt luna martie , tot la TM,sper sa fie cu mult noroc #351;i 2 ochisori!!!
va pup pe toate si va urez tot binele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Euphoria si Emapatie va doresc si eu bun venit pe si o sedere cat mai scurta la aspirante. As vrea sa va intreb ceva:
Euphoria la inseminare sperma nu se mai intalneste cu glera cervicala? Ma gandesc sa nu omoare gigeii, sau cateterul ala impinge sperma dincolo de glera? Scuze daca spun prostii, dar chiar nu stiu.
Empatie poti sa imi spui de ce nu recomanzi Sabycul? La ce dr ai fost?
Va pe toate

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns empatie spune:

eu am facut la Sabyc acum 6 ani...nu mai stiu exact ce medic era, oricum o echipa mixta.mi-au recoltat 3 ovocite,au fertilizat toate , dar au implantat numai 2 embrioni.stiti f bine ca imediat dupa implant tre sa stai in repaus total cca o ora, ei bine la vreo 15 min au venit si mi-au spus ca trebuie sa urc din nou pe masa ca un embrion a ramas in recipient si trebuie introdus si acela.este f posibil ca la ultima manevra cei 2 embrioni sa se fi pierdut!!!!
a fost o greseala fatala pentru mine...si cat chin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Iuca, glera cervicala este secretata, la ovulatie, de mucoasa colului. La inseminarea artificiala, spermatozoizii sunt pozitionati in uter deci, dincolo de col.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

luci eilm multumesc mult ptr info
empatie imi pare foarte rau de ceea ce ti s-a intamplat atunci, a fost o greseala imensa din partea lor

aspiranta la - din august 2005
vio

Mergi la inceput