Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

danutz, tot vroiam sa te intreb: cand mai plecati pe undeva sa ne mai faci un rezumat asa cuprinzator cu poze cu tot? ma gandesc pe unde n-am fost si as vrea sa merg si-ti sugerez niste posibile destinatii viitoare de vacanta, bine?

miro? tot in pregatiri? ia divulga ceva-ceva si pe aici

kokorinaaaa, pozeeeeeeeeeee



Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

mareeee grija cu legumele congelate...
zilele trecute am luat mazare de la bonduelle,congelata si era plina de nisip...
neaparat gustati inainte sa dati la copilasi



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Salutare,

Dandusa,

Mama lor de filme.. m-am laudat si cand colo,cand le pun in dropshots, nu au sonor..

Si pt ca mi-a placut povestea cu "fix fix" io propun ca fiecare fulguletz,la prima sa aniversare sa fie rasplatit cu "povestea nasterii" postata aici de mamicutza lui.

mie imi plac povestile!

Dianocica,

Eu pot reduce puterea caloriferului,voi nu?Pai la noi sta mai mult inchis si am 22-23 ghrade.

Bambo,

Antonia incepe sa-si arate personalitatea? lasa ca vorba lu' A-deju..la pensie o sa puteti sta si voi linistiti..

Donia,Ingerasa,Leyla,

Frumosi copii..superbi!!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dia,
Multumesc pt raspuns.chiar m-am gandit la voi..ca ati facut vaccinul,dar Oana parca era bolnavioara..nu de asta o fi revenit raceala?

Dianocica,
Stiam exercitiul asta..e din cauza ca muschiul se contracta si se scurteaza putin.

Porumbita,
Ce-ti face burtica?

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna seara!

intru si eu pe fuga ca sunt franta. zmeul a facut joi diaree, si kk cu miros urat. am fost la dr se pare ca avea o viroza.
vineri l-au apucat si mucii. asa ca nu am putut dormi cateva nopti. la fiecare 2 ore dadea scularea sa suga. noroc cu tzitzi.
de aseara a inceput sa-si revina.
si in perioada diareei a mancat binisor, bineinteles nu la adevaratul lui potential.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:





Desiree,

Gand la gand cu bucurie!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Lavinia_P

Dia,
Multumesc pt raspuns.chiar m-am gandit la voi..ca ati facut vaccinul,dar Oana parca era bolnavioara..nu de asta o fi revenit raceala?



Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)
minunea mea





lavinia, dc e vorba de vaccinul antigripal, eu vreau sa-l fac, in nici un caz Oanei ... si nu, nu i-am mai facut vaccin de la 6 luni, mai avem un pic si-l facem pe ala de 12 luni .. se pare totusi ca a fost doar o zi mai proasta si cu muci, nu mai are nimic acum

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by alexandra_25

Am uitat ce era mai important....ieri dimineata a rasarit si la noi in gingie un coltisor de dintisor......!!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia





Felicitari!!!

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am muuuulte de spus dar ziceam ca intru dupa ce adoarme d. mi am rupt insa din pretiosul meu timp sa va fac invidioase iar avem prima maselutza!!

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Dia, am amanat deschiderea cutiei pt ca Deea e intr-o perioada cam de inapetenta si acum cu raceala lui Dani chiar am motive sa-i mai trag o tura de Polyvital. Mananca putin si-n scheme maxime, fiecare masa devine lupta de gherila, cine inseala mai bine pe cine, care pe care, subterfugii de tot felul, arsenal de jucarii schimbate tot la fiecare lingurita de mancare, eu dupa fiecare masa ei ma duc si trag aer rece in balcon ca ma simt de parca as fi dat teza la matematica.

Si nici nu mai merg cu ea la medici, ca am facut un tur de forta la 5 luni pe la 4-5 medici al caror raspuns m-a lasat perplexa...unul a banuit-o de rahitism nasol, altul de anemie pronuntata, altul de intoleranta la lactoza, de disfunctii hepatice, DAR absolut toate analizele fiind ok....si-au retras toti toate diagnosticele prezumtive si au concis: fata trebuie invatata sa manance, incet, treptat si de toate, cu sarguinta, determinare, insistenta si rabdare maxima din partea noastra tinand cont si de particularitatea ei, si anume ca nu e o mancacioasa. Metoda? pe incercate. eu abia astept sa creasca pt a o santaja, pe cuvant. O sa folosesc rasplata si gata, n-am de ales. Sau ii impun restrictii, dupa caz, ceva trebuie sa intreprind pe langa curele periodice cu vitamine imperios necesare.

Mergi la inceput