Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DANDUSA....ai scris minunat de adevarat.intr-adevar nu vreua nu sa le supar pe ele intorcandule-o,nu vreau sa-l supar pe sotul meu care nu stiu cum si de cine e facut.e cel mai potrivit barbat pt mine si cel mai bun tata pt sandokanii nostrii.si apropo's de noptile nedormite si de sptaiul rezervat unor austriece inculte dar norocoase de soarta....azi nopate nu aveam somn si clar ca rumegam toate fazele traite de cu seara,il aud pe al meu deodata ca se uita la ceas...il intreb daca nu are somn.nu avea nici unul din noi doi somn.asta pe la 1 noaptea.am iesit apoi impreuna pe balcon ,am fumat o tigara si am inceput discutia spunandu-i ce m-a deranjatel mi-a spus,ca de ce nu i-o trag si eu?ca sant "proasta"=fraiera ca nu le-o spun in fata.el stiue cum sant aici femeile.iti multumesc foarte mult pt mesajul trimis.

dar m-am hotarat,pt ca am vazut ca nu numai ca ma sustineti,dar chiar v-ati implicat,LAURA,DESIREE,RUXANDRA,DIA....si toate de fapt.chiar imi dati putere,si nu sant texte doar ce scriu,chiar ma simt puternica cu voi si stiu ca urmatoarea data,daca va iesi naspa dupa ce le-o trag,dar am sa le-o trag mai intai fin....o sa va povestesc si tot la voi gasesc si intelegere si alte sfaturi.chiar vreau sa ma repet: mi-ati dat curaj!unda verde de la sot am....Domane de-as putea sa-mi iau sotul si copchii si sa fugim undeva departe de lume sa nu-i mai vad pe raii astia.bunul simt si educatia este intr-adevar de multi privita ca pe o lasitate.

sambata viitoare e ziua lui fiiesa,implineste doi ani.in primul rand ca nu ma duc,o sa trimit un cadout prin sot si ma scuz ca nu pot veni.de la ea copchii au primit cate o masinuta de cauciuc cam la 5 euro si cate o felicitare cu cate 15 euro in ea.nu ma intereseaza valoarea in sine,e mult,putin,insa comportamentul ei are multe minusuri.asa incat si fiiesa va primi o .....ceva ce nu costa mai mult de 7.90 euro si o felicitare cu 15 euro,tot din aia care mi i-a dat ea...in ea,in felicitare.de la socrii au primit niste jucarii dragute si cate 50 euro pt fiecare,de la un nas au primit o cutie plina de cuburi din lemn colorate si desi aveam una deja,sandokanii s-au bucurat,caciulite si manusi,iar de la nasa au primit niste haine super meseriase,cumparate din italia,dar frumoase rau.o sa le fac poza,ca daca ii imbrac nu or sa se vada prea bine.de la sora mea au primit initiale din aur batute in pietre,niste hanorace impletite cumparate de la Bran,foarte frumoase,de la parintii mei niste caciulite din cojocel maro si le sta de minune de bine,hainute superbe si multa multa multa afectiune.tatal meu se "prabuseste" de dorul lor si cand ii aude in tel,se inneaca la vorbire de placere auzindu-i.

azi am iesit in parc si am cules frunze pe care vreau sa le pun la presat si sa creez un tablou,daca iese pun poza.si a fost o plimbare atat de linistita in 4,mama a ramas acasa si ne-a gatit pui cu mamaliguta si usturoi,le-am dat si la copchii care au mancat pe rupte....si chiar am incercat cu bucatele mai mari la pascal,s-au dus pe gat,le-a mestecat,nu stiu,cert e ca nu s-a innecat deloc.a fost o duminica placuta.

ma duc sa pun poze,dar imi promiteti ca nu radeti de mine?si de .....cica petrecerea sandokanilor care nu a fost pe placul meu din mai multe motive.stiti voi,fara mobila dar cu incultele norocoase....va rog sa nu radeti....ba nu!chiar sa radeti daca aveti de ce si puteti si scrie,ca nu ma supar.pe bune!o zbughesc pe yahoo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Amestec de legume am folosit si eu cu Dani, dar din toate cumparate separat, deocamdata vizitam piata o data pe saptamana, am un nene care aduce niste zarzavaturi excelente, stau proaspete in frigider toata saptamana in lada de jos a frigiderului, nenea ala are cele mai faine zarzavaturi din toata Dacia, asa ca eu de luni de zile cumpar numai de la el si am pe toata saptamana. Mazare, fasole, porumb, brocoli si varza de brussel, am din fiecare separat in congelator, dar ei nu i-am dat inca....am asteptat sa treaca de 10 luni. mai erau morcoveii aia mici si fragezi care-mi placeau in combinatie cu mazarea parca, sau cu conopida, dar la cat e ea de cu fitze, ar fi o onoare pt mine sa-mi manance inventia gastronomica. O sa ma inarmez cu 2-3 batoane de ciocolata made by Codrina (ca sa-mi creasca glicemia si sa fiu cu nervii irigati) si o sa incerc sa-i servesc si alte legume pe langa cartof, dovlecel, rosii, ardei, ceapa, morcov, patrunjel si pastarnac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

aaa, si ca o paranteza tre sa mentionez o ciudatenie: cand avea infectia urinara in toi, si ai fi zis ca nu ar putea avea apetit, ea manca de spargea si 170 gr deodata si 200 gr chiar. Ca de ma luam strict dupa cat manca si cat de vesela era nu aveam nici un motiv sa ma duc la bioclinica sa-i analizez urina. M-am luat strict dupa mirosul urinii nimic mai mult. Dupa tratament si vindecare, nu mai are apetit. Culmea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Roxanica,
am o idee geniala...,ce-ar fi daca ai face un filmulet in care sa ni te adresezi direct...,dar nu cu bip uri...,bine citeva fie...astfel ca am putea sa-ti auzim si vocea care banuiesc ca-i minunata...,da' pina o aud,nu pot sa fiu sigura...deci faci filmuetul...,il pui pe dropshots si gata...transmisiunea...
Eu zic ca toata lumea are dreptate...,sincer iti spun...,fiecare vede strict din raza lui...si fiecareia ni se pare ca la noi este cel mai cel..,asa-i?,stiu...,nu tre' sa ma aprobi... si eu zic la fel...,dar ce rost are stresatul asta in cantitate mare???,nu face decit sa agraveze problemele...,de foame n-or sa moara,asta-i sigur!...si sa nu cumva sa ma contrazici...,deci stresatul face bine la casa omului,dar in cantitati moderate...,adica max 15 min/zi,in rest,aer curat,jucat cu copilul,jucat cu tati
am sa-ti pun doua intrebari la care vreau sa-mi raspunzi foarte sincer...si sa stii ca de nu raspunzi sincer,te simt!
1.Cum a mincat David in perioada in care voi ati sarbatorit?
2.Cite kg crezi ca are Crinuta,la 1 anisor ,fara 4 zile?

Donia,
"zulu" este zuzu de fapt...,dar m-am distrat copios
Desiree,Donia,Lavinia
super ideea voastra,se pare ca voi comunicati telepatic,este bine de stiut asta...Pot sa particip si eu,da?...,ca ce-am spus pina acum nu se pune ,nenica...,de fapt altul a fost momentul pe care n-am sa-l uit toata viata...

Fetelor sa va spun ce metode anti stres folosesc eu?,poate va ajuta si pe voi...
primul...si cel mai ajutator...,maninc...,acum de ex.,am o punga cu caramele (300 g),pina n-o termin nu ma las...
al doilea...,ma plimb in aer liber..,face minuni...
apoi cumpar una,alta...,pentru mine,pentru Crinuta,pentru Casuta noastra...,am strins ceva lucruri,asta ca sa vedeti cit de stresata am fost...
apoi ascult muzica,dansez...,ma machiez,imbrac in tendinte(vorba lui Lavinia)
zilele trecute mi-am luat o bratara...,o simpla bratara din argint...,mi-a placut ft tare...,pur si simplu m-a facut sa ma simt o liceanca,pe atunci colindam toate magazinele din Amzei ,in cautare de gablonturi...
ieri mi-am luat o bluza...,bine...,la starea pe care o aveam,as fi luat tot magazinul...,dar m-a ajutat chiar si una singura,super frumoasa...,abia astept sa-mi iau cizme cu toc,ft sexoase...,sa ma aranjez ce puii mei...,simt nevoia...,ce conteaza ca imping carut plin cu iaurturi,biscuiti si servetele?!?ce conteaza ca nu ma ajuta nimeni cu carutul?!?ce conteaza ca bubu sta numai in brate?!?,o sa ma imbrac sexy






Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by dianocica

am muuuulte de spus dar ziceam ca intru dupa ce adoarme d. mi am rupt insa din pretiosul meu timp sa va fac invidioase iar avem prima maselutza!!

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator



oaaauuuu,bravooodar cum de s-a intimplat minunea,fara cintec si nervi?erati pe chamomilla sau aveti alt secret?,fie-ti mila si zi-ne cum de n-a durut...,ca a mea bubu baleste la greu si agitata ca azi,n-am mai vazut-o de mult...

Alexandra,
felicitari si voua pentru dintisor...,cum a fost?,sper ca acceptabil,ca mai sint atitia de iesit...



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Buna seara minunatelor!

Probleme cu netul, de aia nu intrai ieri sa urez din toata inima pt SOPHIA si PASCAL!!! imi pare rau KOKORINO ca-i cu intarziere, dar crede-ma ca m-am gandit la voi!

Se poate sa nu ma credeti, dar de vreo 2 saptamani ma gandeam sa va propun sa scrie fiecare minunata in parte povestea nasterii fulguletului ei, asta in ziua implinirii a un an de viata. Ma bucur ca cineva a propus si ca sunteti de acord, din partea mea puteti scrie pana in cele mai mici detalii ca bucuroasa voi fi sa citesc.

Multumesc tuturor pt urari, pt cuvintele frumoase...referitor la vecinele mele... (si soacra e vecina cu mine, ca intreba cineva)...m-am suparat rau atunci ca nu mi-a picat deloc bine, asta-i viata la bloc...raman la "buna ziua" cu ele si atat. Ce casuta am gasit la Durau...of....am ramas amandoi marcati, casuta visurilor noastre, cu etaj, toata din barne pe exterior, din camera de la etaj se vede Ceahlaul in toata splendoarea lui....sapt asta mergem sa vedem interiorul si poate fac ceva poze.

Ruxandra, parca tu ma intrebai de botez. Saptamana asta care vine va fi botezul, daca vremea nu ne permitem sa urcam la Dochia il facem la Cerebuc sau Durau. Iar petrecerea la restaurant si gratarel pe timp de zi cu colegii sotului.

Dianocica, felicitari pt maselutza, mai cunosc pe cineva ce se lupta cu 4.

Mamicile care va treziti DOAR de 3 ori pe noapte....va rog eu sa va considerati norocoase...De 3 zile ma trezesc ( de fapt nici nu stiu daca readorm ca sa ma trezesc again si again )din juma in juma de ora. Azi noapte s-a trezit din 15 in 15 minute. Ce ziceti de asta? foiala, scancete, gemete, se pune in fund si plange mititica cat o tine gura. Uneori prefera sa stea treaza o ora noaptea si sa rasfoiasca o carte...din cand in cand se incordeaza si tipa. Si ma gandesc ca pt mine e usor...am mai pierdut nopti, nu ma doare nik (inafara de spate)...dar ea mititica care e obosita franta, are nevoie de somn, se chinuie sa doarma si o doare teribil...Sufar...Si chamomilla nu prea ne ajuta...ii alina durerea doar ziua remarc, noaptea nu-s diferente prea mari.

Si ieri i-a adus nasul 2 pastravi din iazul propriu...i-a gatit sotul in fel si chip..nik frate, mancare solida numai 3-5 lingurite si atat, iaurt din frigider deliciu, laptic din bibe deliciu. Nu ma plang, sa nu intelegi asta, ci va povestesc cam cum mai e viata noastra.

revin...


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

am pus poze pe yahoo,in flickr.nu sant multe,dar apar eu cu comorile mele,ale noastre,si asta e important.e o poza cu sophia in care se vede lantisorul de aur scos afar peste bluzita.sa nu credeti ca sant vreo taranca proasta ce vrea sa arate ca copchii ei au lant de aur(pe mine m-a enerva intotdeauana chestia asta vazuta la cineva),dar atat mi-au "reprosat nasii ca nu le pun lantucurile de la botez primite de la ei,la gat,ca am fost nevoita sa-l scot pe dinafar sa-l vada.....ca sandokanii le poarta.

felicitari pt maseluta lui d mic DIANOCICULE...si te astept.treaba lor,ele au vrut-o!

felicitari si pt coltisorul lui mark de ALEXANDRA.acu are cu ce o musca de drag pe sophia mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

LA MULTI ANI!DAVID ANDREI de CIPI13
multi ani cu sanatate si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DOLORES....da,asa este.imi aduc aminte ce iti scrisesem si mai tin minte ca amandoua ne confruntam cam cu aceeasi problema,a mestecatului.fetele m-au incurajat cu ceva sfaturi si incurajata cm m-am simtit,m-am gandit sa te fac sa fii mai optimista.crezand ca in timp se va remedia si la noi,dar se pare ca tot la stadiul ala a ramas pascal.asa ca pascal si david se pot lua de mana.crezi ca noi doua putem?sa ne luam de mana?hai,ca rezolvam noi si asta.spune-ne ce mai face david,puiul tau de om.si apropo's....stiu ca inainte de a nu mai presta de multa vrem4e,fetele pomeneau de niste poze superbe ale voastre.eu unde le vad?pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

No sara buna!

off-topic, dar ma "doooareeee": ieri am fost cu denis la o petrecere si ne-am intors acasa pe la 9.00 seara si...si...si...surpriza...ghici ce aveam in apartament?????Haaa????Cineva???? n-o sa ghiciti nici intr-o mie de ani: un liliac!!!!!! AEra pe hol si a zburat pe langa mine. care eram cu denis in brate, pana la bucatarie...Fetelor, era sa fac infarct...noroc ca m-au condus acasa niste prieteni si s-a ocupat tipul de invitarea liliacului afara, ca altfel io-mi luam copilu', incuiam bine usa si dormeam la vecini...A fost groaznic....si acuma mi se riddica parul pe mine cand ma gandesc la sobolanul ala cu aripi!!! Brrrr...

in alta ordine de idei:
1.citit pe diagonala, dar n-am ratat nici o poza, nici un filmuletz!!! ...
2. de acord cu povestea nasterii
3. un blog de felul celui propus de Luly ar fi super, cu toate informatiile alea utile, dar atat
4.chinico era cu un set de intrebari, dar zau daca-mi amintesc...aaa...ba da, aia cu pestele: e ok, e bun bun bun si fffff sanatos. Si denis baga peste de vreo 4 sapt (2 zile pui, 2 zile vita, o zi galbenus si 2 zile peste)...si aia cu sarea: ar fi ok si de la 11 luni...gata, astept setul de luni
5. Kokorina: ti-am mai scris io de cumnata-ta si de soacra-ta aia si acum ceva timp...deci se4 poate si mai rau decat la mine ...spune subtil, daca nu vor sa priceapa, spune verde-n fata...pe la spate oricum te barfesc, asa ca nu te mai chinui atata sa fii fata finuta!!! Eu te sustin 100%!
6. Dianocia...na, ne-ati luat la mustata cu maseluta aia ...si noi luptam cu un dinte si vreo 2 masele acuma, deci nopti cumplite...
7.Alex, felicitari si voua pentru dintisor!!! ...ti-am zis io ca nu ramane stirb??!!! Pupici dulci

Gata, in discutiile cu si despre mancare nu ma bag...v-am salutat voios!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput