Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Pentru cine doreste, sa serveasca poze noi cu Denis

Kokorinoooo, m-ai dat gata cu pozele harbujeilor...m-am prelins toata...scriu de sub birou ...Sunt M I N U N A T I !!!!!...si tu esti o frumoasa, sexy mamaaaaa....au de ce fi alea invidioase....hi hi hi...Sunteti frumoasi rau!!!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

tema cu legumele congelate. mi a trecut prin minte dar am doo probleme. una ca nu prea au gust. dar se echilibreaza cu faptul ca oricum cu gust nu gasesc. a doua, nu se recongeleaza. dar de unde stiu eu ca nu s au dezghetat ele niciodata? ca din cei n distribuitori nici unu' nu si a bagat picioarele. stol...

tema cu schimbatul orei. nici nu m am gandit sa sch ora pe ceasul de la d din camera. need to say more?

discutia cu mancarea una si ma duc (cine m o crede...) azi parca mi s au confirmat toate... acum vreo luna jumate ziceam si eu ca nu mai serveste nimic, de vreo 2 sapt cel putin. stateam pe la 3-5-7 lingurite/masa. si ne am mutat in sufragerie. a mai venit un dinte, a mancat vreo saptamana cu drag si reala placere...iar pauza.

imi amintesc ca mi zicea asiza ca ok, laptele e pp aliment pana la 1 an dar...nu e de neglijat restul (m am gandit cum sa zic ca tu ai spus o f frumos atunci, imi amintesc )/ si totusi am refuzat sa m astresez. iar 2-3 saptamani de 5 lingurite pe masa, 4 biscuiti si o banana pe zi...iar cateva zile ok...asta e! asta a fost, asta o sa fie...

nu i am facut nimic, nu o sa i fac vreodata. asta e corpul lui, asa reactioneaza la durere, la stres...eu aleg sa il cred. si sa il las pe el sa decida.

maseluta asta are vreo 3 zile, ca e iesita destul...si azi chiar ma uitam ...cat a putut sa bage in el la pranz...un ditamai castronoiul cu legume...ne uitam la el si nu ne venea sa credem.mi era frica sa nu i se faca rau desi nu au fost mai mult de 200g...dar de la 5 lingurite...apoi pe seara, nu a vrut nimic decat pandispan. dar a mancat vreo 4 felioaie...am zis sa nu i mai dau, sa nu fie prea mult..vax..n a vrut fructe deloc. dupa o ora tragea de cana din care mancam eu fulgi de parca nu vazuse mancare de 2 zile. stiti ce a vrut sa manance? cereale! de care nu a mancat niciodata. se stamba la o masura pusa in fructe sa le lege. si acum....a ras 3/4 de borcan in 2 minute. dupa care a mai bagat un pandispan . asta e, azi corpusorul lui i a cerut fainoase. la greu! sa i fie de bine...

unde voiam sa ajung? da, la partea cu ei stiu cel mai bine. si e datoria noatra sa fim atenti la ce incearca sa ne spuna. si sa incercam sa i ascultam.

parerea mea proprie si personala.

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by asiza

Pentru cine doreste, sa serveasca poze noi cu Denis

Kokorinoooo, m-ai dat gata cu pozele harbujeilor...m-am prelins toata...scriu de sub birou ...Sunt M I N U N A T I !!!!!...si tu esti o frumoasa, sexy mamaaaaa....au de ce fi alea invidioase....hi hi hi...Sunteti frumoasi rau!!!

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




un dulce si un fain ca intotdeauna! alura de barbat adevarat!

si tu arati foarte bine! ai slabit! ma insel?


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Imi pare asa rau ca nu pot vedea nici o poza...of...am o rashnitza de calc in camera, mi-a pus sotul modemul aici ca sa pot sta cu bubamara...Avem si noi poze multe, dar fara zapada, ci in polar si fara caciula, prin frunze si iarba. Asa-i vremea la munte. (meteorologii anunta zapada in toata tara de Craciun, citii eu prin ziare ).

am vrut sa-ti zic Ruxandra..proiectele de care-ti spuneam se fac la initiativa parintilor, discutati la o sedinta cu parintii, va puneti de acord cu invatatorul/dirigintele si in orele de educatie civica/dirigintie pot viziona copiii filmulete gen documentar, iar in mini-vacante organiza drumetii. Mie mi se pare super, nu stiu, oi fi singura incantata de aceste proiecte...altii nu dau 2 bani pe ele dar sunt necesare, parerea mea!

i-am refacut analiza la urina, again pt a nu stiu cata oara....in fine...toate bune si frumoase in sensul ca urocultura e ok, dar sunt prezente leucocite in urina; ma stresez? sa-i dau ceva? nu stiu daca pricepeti, dar voi sunteti medicii mei, eu daca sun dr imi da antibiotic inainte de a sti rezultatele la urina; pricepeti?

azi noapte interventie, cand mi-era lumea mai draga, in sensul ca atipisem de 10 min; ora 2.30, o masina din curba intra in viteza intr-un mal, 3 rostogoliri in aer, masina varza, minune mare: cei patru scapa teferi si nu numai ca fost-au teferi, dar mai si fug; au plecat baietii pt acordarea de prim ajutor si n-au avut cui; asa ca incepura cautarile prin padure, i-au gasit ascunsi in casa domnului....tineri inconstienti, intorsi de la nunta, goneau prin statiune...masina chipurile imprumutata! fete de 16 ani si barbati de 40!

acestea fiind spuse, ma retrag, va doresc o noapte linistita! marani va pupa pe toate!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici
pt cine are timp, chef, dispozitie si curiozitate
poze de la bunici
poze diverse cu bucuria vietii mele
kokorina, te rog, cand ai timp trimite-mi si mie pe pm un link direct cu pozele voastre pt ca nu le-am mai gasit de cand s-au mutat de pe yahoo. pls!
dianocica felicitari pt maseluta! fiind cea mai "avansata" te intreb pe tine ce urmeaza dupa primii 8? si cam cat avem pauza? ca la carte, nu ca la voi, care va grabiti
donia, bambo multumesc pt rasp cu laptele, am facut cu zuzu, a papat cam 100gr, chiar si mai mult, dar cu scortisoara si un pic de zahar. eu mi-am pus o tona de dulceata deasupra si am ras tot. acu' ma doare stomacul
nu mai stiu ce si cui, mai cetesc si poate mai revin
a! da, sunt si eu de acord cu ideea povestilor, o sa ziceti ca fac misto, dar eu oricum vroiam sa o scriu, nu am scris-o atunci, voi scrie cateva randuri plictisitoare acum


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by marani
[, parerea mea!

i-am refacut analiza la urina, again pt a nu stiu cata oara....in fine...toate bune si frumoase in sensul ca urocultura e ok, dar sunt prezente leucocite in urina; ma stresez? sa-i dau ceva? nu stiu daca pricepeti, dar voi sunteti medicii mei, eu daca sun dr imi da antibiotic inainte de a sti rezultatele la urina; pricepeti?
!

Ajutati-o pe Sonia

in mod logic..leucocitele prezente in numar mare e semn de infectie..dar in cazul acesta nu se mai pupa cu urocultura care e sterila! nu stiu ce sa iti spun decat sa suni totusi doctora..cum sa va dea antibiotic fara sa stie ce e, ce tip de infectie e..la ce e sensibil virusul daca exista vreunul? da asa dupa ureche?da-i un telefon si zi-i si de urocultura si de sumar...


mamica de bubamara (02.12.2006)




Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

donia spune sincer ce e cu tine azi? ai scris colorat!!!
hai sa ti ridic moralul si azi. nu ti am zis ce norocoasa o sa fi tu cand o sa ma cunosti

laviniadaca dai si tu un ghid de dat caloriferul mai incet...astept sa puna o clanta de vreo 3 luni... daca l iau cu caloriferul...poate vara viitoare. deci nu prima, ailalta...

asiza v ati tras liliac, huh? [batman] tareee....bai nene, m a terminat denis...aici si aici m a dat pe spate. iar puloverele...mor de invidie...

cand, cum si de ce a disparut de pe prima pagina linkul spre pozele din albumul comun? din mailul comun....am ratat eu ceva?

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

asiza de denis! frumusel, manca-l-ar mama! faina pisicuta si nu mai zic ca daca mai vad de multe ori leaganele alea fac cum faceam asta vara cu a deju.....fara poze indecente, va rugam
dianocica reteta de pandispan, va rugam. va albusuri???

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

dandusa adevarul e ca nu a mai fost asa rau...adica ca la dinti . deci maraiala aia maxima a trecut ca prin minune cu camomila, a ramas doar lipsa poftei de mancare. doar ca pe perioada mai lungi decat la dinti. sunt constienta ca fara camomila eram pe pereti amandoi pana acum de mult. dar a fost de un real folos. din pacate inteleg ca nu functioneaza la toata lumea...



Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Laura, m-a dat gata Dani cu ochelarii pe nas! bai si rade mai in toate pozele..asa e de vesel tot timpul, cred, nu? e un frumos!

..care mai de care....


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput